Чому на 7 місяці можна народжувати а на 8 ні

Зміст:

“Жодних “за”, щоб народжувати”: чому українці не хочуть мати дітей

“Народжувати дітей – наче стрибати з парашутом. Перший стрибок легший за другий”, – розмірковує 40-річна киянка Анна. У неї вже є маленька донька, і своє материнство вона вважає абсолютно щасливим, але перспективу мати другу дитину жінка навіть не розглядає.

“Я ніколи не хотіла двох дітей, це якось “геморно”, на мій погляд, – каже Анна. – Ти витрачаєш дуже багато життя на дітонародження та виховання. Це, як в комп’ютерній грі, тільки-но пройшов левел і – знову починай з нуля. Гейм овер”.

Статистика показує, що таку філософію поділяє дедалі більше українців, які свідомо обмежуються однією дитиною або взагалі не хочуть продовжувати рід.

Відповідно до даних держстату, народжуваність в Україні падає восьмий рік поспіль.

А з моменту здобуття незалежності кількість новонароджених немовлят на рік впала більш, ніж удвічі та сягнула історичного мінімуму. Натомість за минулий рік померло вдвічі більше людей, аніж народилося.

“Вимирання – це не демографічний термін, але зараз ми знову скочуємося в демографічну яму, яка була наприкінці 1990-х – на початку 2000-х”, – каже Ірина Курило, завідувачка відділу досліджень демографічних процесів і демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи.

З нинішньою динамікою, за оцінками демографів, до кінця століття населення України може скоротитися майже вдвічі – з 41,3 млн до 22,4 млн людей.

“Я не дітоненависник”

Молоді українці, з якими поспілкувалася BBC News Україна, називають найрізноманітніші причини, чому вони не хочуть мати дітей, зволікають з батьківством або не хочуть великої родини.

“Зараз немає жодних “за”, щоб народжувати, – каже Олена Шкарпова, маркетинг-директорка ДП “Прозорро”. – У нас суперкомфортне життя. У мене крута робота, я залучена в різних проєктах”.

Олена спільно з чоловіком після 10 років перебування разом вирішила, що взагалі не хоче мати дітей. Першопричиною вона називає власні проблеми зі здоров’ям.

“У мене досить розповсюджені речі – гастрит, спина болить, трапляється безсоння. Ніби нічого такого, можна було б потерпіти декілька років. Але я не хочу нічого терпіти, – каже Олена. – Зараз мені вже майже 40 років, і я розумію, що народити буде реально великим викликом для мого тіла”.

Чайлдфрі себе називає також і 35-річний Олександр. Він не виключає, що колись візьме дитину на всиновлення, але власних дітей не хоче.

“Я не дітоненависник, просто не хочу брати на себе відповідальність. “Сподіваємося на краще”, як у нас популярно, то не мій варіант, – каже він. – Мати своїх дітей – це занадто багато мороки і проблем, ну і достатньо коштовно”.

Він каже, що відчуває тиск з боку родини через свої погляди і не завжди може порозумітися через це з жінками.

“Спочатку це всі сприймають як жарт, – каже Олександр. – Зазвичай я намагаюся обирати адекватних і все озвучувати одразу, але всі ми помиляємось, тому одного разу це завадило (стосункам – Ред.)”.

33-річна Вероніка, яка працює у сфері туризму, зізнається, що мріє про дітей, але попри те, що вони з чоловіком одружені вже дев’ять років, ще зволікає з материнством.

“Ми боїмося, що не зможемо забезпечити дитину, немає власного житла, ми живемо з мамою”, – розповідає Вероніка.

За її словами, вони з чоловіком саме збирають гроші на перший внесок та шукають варіанти житла з розвиненою інфраструктурою та парками поблизу.

“Найцікавіше, що вся родина тисне, каже народжувати вже, – обурюється Вероніка. – Але ми вже коли заїдемо у свою квартиру, будемо заводити діток”.

Більшість українських родин обмежуються однією дитиною

33-річна львів’янка Христина Максименко, PR-менеджер ІТ-компанії SoftServe, каже, що з фінансами в її родині проблем немає. Вони з чоловіком разом вже 15 років, мають шестирічну доньку, але більше дітей мати не хочуть.

“Тільки з появою дитини розумієш, наскільки батьківство є часозатратним, – зізнається вона. – Свої ресурси не хочеться повністю віддавати лише цій частині своєї особистості. Адже ми не лише батьки, батьківство – лише частина самореалізації, а на все власних ресурсів не стане”.

Христина додає, що її хвилює і глобальний контекст, зокрема, проблема перенаселення, а також питання комфорту – можливість поєднувати материнство з кар’єрою, хобі та подорожами.

“Сім’я з однією дитиною – це дуже зручно, – ділиться вона. – Ми дуже мобільні, часто подорожуємо, ми ідеально поміщаємось у розкладки з трьох крісел у літаках. Якби нас було більше, думаю ми б більше сиділи вдома”.

36-річна Ірина теж твердо вирішила обмежитися своїм єдиним сином, якому зараз 8 років. Хоча раніше мріяла про двох хлопчиків.

Частково це сталося через розлучення з чоловіком, коли вона змушена була взяти позику на житло, сплачувати борги та утримувати дитину на одну свою зарплату.

“Попри те, що я будую нові стосунки, більше дітей не хочу, – каже Ірина. – Бо це важко робити самій і морально, і економічно, особливо коли батько не допомагає”.

“Ну, і ще одне – не уявляю, як це – знову випасти з життя на кілька років. Випасти з роботи, з режиму побачень, зустрічей з друзями та спорту”, – підсумовує вона.

Катастрофа чи не зовсім

Офіційні цифри вражають. Якщо у 1991 році дітей народилося понад 630 тисяч, то в 2020-му – лише 293 тисячі. Це менше, ніж будь-коли за часів незалежності.

Станом на січень 2021 року, малюки віком 1-3 роки – одна з найменш численних груп населення. Менше людей лише в категорії 70+.

Розподіл населення України за статтю та віком станом на 1 січня 2021 року

Водночас темпи смертності не спадають. Щороку в країні помирає близько 600 тисяч людей. Тобто лише торік різниця між померлими та народженими склала понад 323 тисячі – це приблизно дорівнює одному не дуже великому обласному центру, на кшталт Полтави чи Вінниці.

Рівень народжуваності в Україні – найнижчий в Європі, наводить дані Інститут демографії та соціальних досліджень (ІДСД). На одну жінку в Україні припадає в середньому 1,2 дитини, в країнах ЄС цей показник складає 1,56.

Натомість тривалість життя в Україні значно нижча, ніж в ЄС. Українські жінки живуть в середньому на шість років менше, а чоловіки – на 11.

Втім, хоч цифри держстату лякають, надмірно драматизувати також не варто, застерігає директорка ІДСД Елла Лібанова. На її думку, говорити про реальний рівень народжуваності можна буде лише після нового перепису населення, запланованого на 2023 рік.

“Якщо завищена чисельність населення, то народжуваність як відносний показник буде заниженою, – пояснює Лібанова. – 20 років пройшло від дня перепису, не тягне ця поточна статистка так довго”.

“Ситуація погана, вона дуже погана, але в усій Європі вона така, – додає експертка. – Жодній країні – від Фінляндії до Туреччини – нічим похизуватись. Але якогось катастрофічного падіння (народжуваності в Україні – Ред.) я не бачу”.

“Сім’я стає планом”

Рівень народжуваності одразу реагує на будь-яку нестабільність, каже демограф Ірина Курило.

У 1990-х та на початку 2000-х народжуваність обвалилася на тлі економічної кризи після розпаду Радянського Союзу. Потім трохи підросла у 2005-2012 роках через відносну стабільність та підвищення загального рівня добробуту.

Нинішнє падіння збіглося в часі з війною на Донбасі, економічною кризою та новими політичними потрясіннями. А фінальним ударом стала пандемія коронавірусу та її економічні наслідки.

Є і більш прозаїчна причина – саме зараз батьками стає нечисленне покоління, народжене під час попередньої демографічної ями кінця дев’яностих та початку “нульових”.

“Там теж були дуже нечисленні покоління, – пояснює Курило. – А оскільки чисельність жінок дітородного віку в нас з року в рік зменшується, то покоління, які народжуються сьогодні, теж дуже малі”.

Крім того, і психологи, і демографи визнають: українці дедалі частіше відмовляються від великих родин. За даними ІДСД, станом на 2019 рік, серед усіх сімей з дітьми 74,8% обмежуються лише одним нащадком, 22,5% мають двох дітей, на трьох і більше зважилися лише 2,7%.

І причини не лише в тому, що українці бояться, що не зможуть прогодувати дітей.

Молоді люди, особливо у великих містах, відповідальніше підходять до планування сім’ї, більше уваги приділяють своїй кар’єрі, рівню життя, здоров’ю та комфорту.

“Сьогодні сім’я стає проєктом. Молодь планує свою сім’ю, так само як покупку машини чи квартири. Це частина сімейного проєкту”, – пояснює Олена Чуйко, доктор психологічних наук.

“Це усвідомлене батьківство, це краща модель поведінки, ніж та, яку ми спостерігали 10-15 років тому, коли дитина з’являлась на світ “випадково”, а батьки не були готові соціально і психологічно до її появи”, – додає вона.

Впливає також поширення нових форм родини та співжиття, доступна та поширена контрацепція тощо. Цей тренд підживлює і те, що молода жінка сьогодні має більш сучасні гендерні переконання, орієнтована на кар’єру та є самодостатньою у плануванні свого життя.

Зростає також кількість тих, хто свідомо відмовляється від ідеї батьківства, але в межах України це досі досить рідкісне явище. Експерти оцінюють, що кількість переконаних “чайлдфрі” не перевищує 1,2% населення.

Золоті дітлахи

Сумніви потенційних батьків можна зрозуміти. Згідно з дослідженням “Українського інституту майбутнього”, в середньому українська родина витрачає на одну дитину до її 18-річчя близько 80 тис. доларів. У регіонах дещо менше, у Києві – більше.

Одного лише податку на додану вартість, вирощуючи дитину до повноліття, батьки сплачують на 340 тис. гривень, вирощуючи двох дітей – на 500 тис. гривень.

Але брак дітей обійдеться Україні ще дорожче, вважає Анатолій Амелін, співзасновник та директор економічних програм “Українського інституту майбутнього”.

Нинішнє падіння народжуваності на 40% за десять років – це втрата щонайменше 9-11 млрд доларів для української економіки у наступне десятиліття. А з нинішньою динамікою до 2030 року країна ризикує недоотримати 30 млрд доларів ВВП.

“Як не дивно, але діти і процес догляду за ними та їхнім вихованням – один з найважливіших факторів стимулювання споживчого попиту в країні, – вважає Амелін. – Менше дітей – менше споживання, менший попит, менше можливостей для внутрішніх виробників”.

Є й інші ризики. Скорочення народжуваності неминуче створить брак трудових ресурсів в майбутньому, збільшить навантаження на пенсійний фонд та знизить продуктивність праці, каже Ольга Пищуліна, провідна експертка соціальних та гендерних програм Центру Разумкова.

“Україна вже ідентифікується ООН як країна, що вимирає з регресивною демографічною структурою, – каже експертка. – Коли є високий відсоток населення похилого віку і низький процент населення молодого. Тому економіка розвиватися успішно не може, і ми не можемо конкурувати”.

Досі Україна стимулювала народжуваність одноразовими виплатами на дітей, але експерти називають цей шлях не надто ефективним.

“Щоб народжуваність була на високому рівні, мають бути інфраструктурні речі, йдеться про дитячі садки, школи, майданчики, секції. Плюс стабільна економічна ситуація”, – пояснює Пищуліна.

Амелін наводить приклад Норвегії, де разом з дитиною батьки отримують пільги в оподаткуванні.

“Державі і нам усім варто зрозуміти, що треба не заробляти на дітях, а стимулювати народжуваність, допомагаючи батькам нянями, садками, медициною та освітою”, – наголошує він.

Допомогли б також рівні умови для батьків, щоб обидва могли будувати кар’єру та виховувати дітей, а також загалом дружнє до дітей суспільство, додає Ірина Курило.

Такий комплексний підхід, якщо найближчим часом не буде нових економічних та політичних потрясінь, може підштовхнути народжуваність.

“У нас здорова в репродуктивному відношенні пара майже завжди зважується на народження першої дитини, але відкладає до кращих часів народження другої і третьої, – каже Курило. – Тож таке компенсаційне підвищення народжуваності як раз і можливе”.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

У скільки тижнів можна народити здорового малюка і на якому тижні вагітності найчастіше народжують, норми початку пологів

Цим питанням найчастіше задаються жінки, у яких наближається термін появи малюка світ. Адже кожній майбутній мамі хочеться точно знати дату цього заповітного часу. Але, на жаль, конкретної та точної дати ваших пологів вам ніхто не скаже. Так, лікар, звичайно ж, визначає та записує передбачувану дату важливої ​​події. Проте у цьому питанні є багато нюансів. Спробуємо розібратися в них.

Для початку давайте вникнемо в події, які відбуваються з майбутньою мамою та її дитиною на останніх термінах вагітності, та спробуємо визначити майбутню дату пологів.

Зазвичай, виношування дитини триває 40 тижнів чи 280 днів із останньої менструації жінки. Саме від цієї дати можете забрати три місяці і приплюсувати ще сім днів. Це і буде передбачувана дата появи на світ вашого малюка.

Для точного визначення цього терміну необхідно запам’ятати дату першого ворушіння плода. Зазвичай першородні майбутні мами ці ворушіння відчувають на 20 тижні терміну, а другорядні десь на 18 тижні вагітності.

Дата пологів також може визначатися лікарем за наслідками ультразвукової діагностики плода. Вважається, що вагітність повністю доношена вже після 37 тижнів, тобто після 259 днів та до періоду 42 тижнів (294 дні).

Традиційно пологи терміном до 37 тижнів у медицині вважаються ранніми, а вже після 42 тижнів — пізніми. Із закінченням фізіологічної вагітності дитина у лоні матері міцніє і з’являється на світ здоровою, з повністю сформованими тканинами, системами органів. Якщо говорити про переношену вагітність, то потрібно враховувати ризики травмування дівчинки або хлопчика в процесі пологів. Також можливе народження мертвого малюка при його переношуванні на десять днів або два тижні. Ось тому лікарі приймають рішення про стимуляцію родової діяльності вагітної жінки, у якої в належний час не починаються сутички. Традиційно переношену вагітність легше запобігти, ніж зупинити процес передчасних пологів.

Коли вже можна народжувати.

Усім привітик! Ось у мене виникло питання. скільки тижнів може народитися повноцінна і здорова дитина, я маю на увазі мінімальний термін. Не знаю з чого раптом, але ось думаю а раптом мені переспіче народити раніше належного терміну. Як то чула що в 7 міс вже дитина вр=цілком здорова хоч і недоношена, а ось у 8 міс ніяк не можна народити т.к. у дитини на 8 міс починає розвиватися якийсь орган. правда це чи ні.

17 відповідей

Я народжувала в термін 42 тижні, але у зв’язку з пізньою інформованістю про вагітність вважаю, що допустили похибку в 1 або 2 тижні. Свою вагітність описала у статті. -pri-beremennosti_8169.html,щоб поділитися з молодими мамами та допомогти їм уникнути деяких проблем,з якими зіткнулася я сама. І закликаю всіх ділитися своїми враженнями про гінекологів, акушерів, пологових будинків, препаратів, що виписуються, тощо, чим сидіти і читати старі давно неактуальні брошури не про як корисно, а про «як треба».

Мені в ЖК пояснювали, що нормальними вважаються пологи з 38 до 42 тижня.

У мене в сімействі тітка і чоловік – 7-ми місячні. все у них нормально, народилися, тільки шкіра просвічувалася.

Чому о 7? Бабуся через діда нервувала, його тоді засудили, потім виправдали, але . тітка народилася раніше терміну.

А свекруха диван рухала по квартирі, ось Дімко мій і народився. виходжували потім.

а щодо ОРГАНУ якогось. чула, що це пов’язано з розвитком легенів немовляти. Тобто в 7 місяців альвеоли відкриваються і здатні киснем дихати, а до 8-го знову закриваються до 9-го місяця типу потренувалися. не знаю як щодо правильності фізіології процесу, але сенс у цьому.

Цей термін індивідуальний, т.к. і в 35 тижнів може бути цілком доношена дитина, а буває, що і в 40 незріла. Але вже після 36 тижнів, лікарі не перешкоджають розродженню при сутичках.

у 35 народжується нормальний

виходжують і з 25-ою, тільки сенс?

я думаю, що чим довше малюк перебувати у мам у животику, тим краще, так що не розуміла ніколи, що у 7-місячних більше шансів. а 8-місячні особливо хлопчики. це що ж такий орган розвивається, що хлопчиків тільки вражає?) глибоко переконана, що чим довше, тим краще. Чула, що малюк, народжений на 34 тижні, вважається вже достроково народженим, а не недоношеним. їм колять укол якийсь, щоб легені могли самостійно дихати.

У нас вважається доношеною 36 тижнів вагітності як звичайні пологи. Моя лікарка мені сказала, що на 9-му месеце можна народити будь-якого дня і це нормально. Хоча є знайомі, у яких народилися 7-місячні дітки, вони трохи пізніше розвиваються (ходять, повзають і т.д.), а так цілком нормальні, чудові діти.

Навіщо народжувати раніше за термін? Належить доходити до 38-42 тижнів, от і ходи. Погано коли хлопчик народиться у 8 місяців – може не вижити, а дівчатка виживають. Але що згодом. У мене геть сусідка народилася недоношена. Жива залишилася, але з лінзами величезними та слуховим апаратом, а дівчині 20 років. І ніхто не хоче з нею зустрічатись — боятися неповноцінних. Я її тільки й заспокоюю, що он мій чоловік знайшов собі. та ще уф яку – розумну, красиву, працьовиту, здатну грошей заробляти (це я про себе – люблю себе так )))))))))))))) і вона знайде!

Моя лікарка, яка пологи у мене прийматиме, сказала на те, що у нас головка в малому тазі вже, а нам лише 30 тижнів: Ходи до 36 тижнів. І не здумай раніше.

З якого тижня дитина вважається доношеною: ознаки, терміни та рекомендації

Насправді ця тема є дуже актуальною на багатьох жіночих форумах, і майбутні, а також справжні матусі обговорюють, який термін вважається нормальним для появи дитини на світ. Сьогодні ми хочемо розповісти вам думку офіційної медицини. Відразу обмовимося: незважаючи на чіткі дані, з якого тижня дитина вважається доношеною, із цього правила є й винятки. Причому поява малюка трохи раніше і пізніше середньостатистичного терміну практично ніколи не загрожує його життю та здоров’ю. Однак початок родової активності набагато раніше за визначену дату лікарі намагатимуться зупинити і потягнути час наскільки можливо.

Пологи вчасно

Ідеальний час для появи малюка – це сороковий тиждень. Саме до цього часу він встиг не лише повністю завершити формування внутрішніх органів, а й наростити достатню кількість підшкірного жиру для ефективної терморегуляції. Тому, говорячи про те, з якого тижня дитина вважається доношеною, начебто, логічно назвати саме 40 тижнів. Дитина повністю готова до появи на світ і життя поза маминим животом, і побоювань за його життя та здоров’я виникати не повинно. Однак далеко не всі дітки з’являються на світ саме у цей термін. За статистикою, лише 9% жінок народжують точно 40 тижнів.

Варіанти норми

Саме через високу варіативність акушери-гінекологи та педіатри дещо переглянули питання, з якого тижня дитина вважається доношеною. Що ж можна вважати нормальним чи хоча б допустимим для розродження? Це досить великий відрізок часу з 37-го до 42-го тижня включно. У цьому термінологія трохи відрізняється. Пологи до 37-го тижня (36 не є винятком) вважаються передчасними, а дітки, які з’явилися на світ у цей час, — недоношеними. З 37-го до 40-го тижня настає оптимальний період для появи малюків на світ, тому в цей термін пологи називають фізіологічними. Нарешті, починаючи з 41-го тижня вагітність вважається переношеною, і до кінця 42-го тижня лікарі направлять жінку до пологового будинку для стимуляції пологової активності. На основне питання, з якого тижня дитина вважається доношеною, ми вже відповіли, проте є ще низка моментів, про які необхідно розповісти.

Жінка на 37-му тижні

Вас можна привітати, довгий шлях переживань практично позаду. Особливо це стосується тих, у кого вагітність протікала із загрозою викидня. Тепер ви точно знаєте, після якого тижня дитина вважається доношеною. Починаючи з 37-го тижня вся сім’я має бути готовою до того, що дитина може з’явитися на світ у будь-який момент. Час, що залишився, не зіграє ролі в розвитку малюка, але він зможе трохи підрости і накопичити підшкірний жир, який має значення для збереження тепла в маленькому тільці. У цей час деякі вагітні жінки дуже врівноважені, а інші, навпаки, відчувають занепокоєння перед майбутніми пологами. Шийка матки починає потихеньку розширюватися, як тільки вона буде готова, відійде слизова пробка, яка досі захищала матку від інфекцій. Зазвичай це відбувається за кілька годин або днів до пологів.

Симптоми пологів, що наближаються

Навіть знаючи, з якого моменту малюк вважається доношеним, жінка часом трохи втрачається, коли відчуває провісники пологів. При цьому чим краще ви уявляєте собі, якими саме вони повинні бути і як поводитися, коли вони з’являються, тим менше часу залишиться для паніки.

Проте зробимо ще один відступ, він стосується зборів речей у пологовий будинок. Знаючи, на якому терміні вагітність вважається доношеною, потрібно починати готуватися заздалегідь. До 37-го тижня вагітності потрібно купити набір на виписку, пелюшки та сорочечки до пологового будинку, зібрати сумку особистих речей і покласти окремо комплект на виписку для себе. Повірте, це набагато краще, ніж із прогресуючими сутичками намагатися знайти в шафі халат або інші предмети туалету.

У цей період більшість жінок починає відчувати безсоння. Великий живіт та активна життєдіяльність малюка не сприяють міцному сну мами. Однак чекати на його появу залишилося зовсім недовго, тому постарайтеся насолодитися цими останніми моментами. Може турбувати часте сечовипускання, що також легко пояснити тим, що великий плід тисне на внутрішні органи. Саме цей період часто вперше з’являються судоми ніг. Обов’язково спостерігайте виділення з піхви. Зазвичай в останній тиждень вони стають трохи ряснішими і світлішими. А якщо ви помітили значну кількість прозорого слизу на спідній білизні, значить пологи вже зовсім близько.

Непрямі ознаки

Треба сказати, що вони зустрічаються не у всіх жінок, крім того хтось відзначає лише деякі з них. Однак у жодному разі приводу для занепокоєння у вас немає. Ви вже знаєте, яка дитина вважається доношеною, 37-й тиждень пройшов, а значить, коли б не почалися пологи, він з’явиться на світ повністю до цього готовим. Пам’ятайте про це щодня, щоб раптова пологова активність була не приводом для паніки, а, навпаки, довгоочікуваною подією.

Попередити про наближення пологів може бути діарея. Це нормальна фізіологічна реакція, що дозволяє очистити кишечник породіллі. Якщо цього немає, то рекомендується самостійно виконати очищення з допомогою клізми. У лікарні її вже не роблять обов’язково, проте перед тим, як викликати швидку допомогу, ви можете зробити це самі. Дуже часто жінки перед пологами відзначають у себе спалах активності. Раптом хочеться перемити вікна та перепрати штори, вимити весь будинок аж до під’їзду. Це інстинкти підказують нам, що потрібно готувати гніздо, в якому скоро з’явиться малюк.

Сутички та початок родової активності

Ви вже випробовували їх до цього, проте якщо раніше це були тренувальні сутички, які тривають недовго і проходять, якщо встати і трохи рухатись, то тепер ситуація змінюється. Часто спочатку відходить слизова пробка, потім відходять води, і нарешті починаються сутички. Буває і навпаки: першими симптомами є сутички. І тут головне — не панікувати. Ще раз перевірте сумку, яку берете до пологового будинку. Покладіть поруч паспорт та обмінну картку. Згадайте дихальні вправи, які допоможуть зняти біль під час сутичок та пологів. Не варто одразу лягати, походіть по будинку, можна навіть вийти на вулицю, подихати повітрям. Справжні сутички від цього тільки посиляться, і ви будете точно впевнені, що настав час викликати швидку допомогу.

Пам’ятка для майбутньої мами

Пологовий зал не місце для паніки, тому ще під час вагітності кілька разів подумки прокрутіть у голові всю картину подій, що відбуваються. Ще раз задайте своєму лікареві питання, з якого тижня вагітність вважається доношеною. Він вам відповість, що нижня межа норми – 37-38 тижнів. Значить, приблизно з цього часу і треба морально себе готувати. Закрийте очі і уявіть, що у вас починаються сутички, паралельно згадуйте і дихальні вправи під час сутичок, як ви спокійно збираєтеся, їдете до лікарні та народжуєте здорового малюка. Такий настрій допоможе вам подолати хвилювання.

У скільки тижнів народжують

Коли можна народжувати

У скільки тижнів пологи вважаються нормальними, з якого терміну можна не турбуватися про те, що дитина народиться недоношеною та (або) з проблемами зі здоров’ям? Дані питання для майбутніх мам дуже актуальні, оскільки абсолютна більшість із них вже з 35-36 тижнів починають чекати перші ознаки швидких пологів. Воно і не дивне, адже чим більше термін вагітності, тим важче її виношувати фізично, виявляються різні хронічні захворювання. Та й малюка вже дуже хочеться побачити якнайшвидше. Лікарі на запитання про те, у скільки тижнів народжують другу дитину чи першу, відповідають, що доношену в 38-42.

Звичайно, нерідкі випадки коли доношена дитина народжується на терміні 36-38 тижнів. Він може відразу задихати самостійно, оскільки в нього дозріли легені. У разі нормальної ваги не менше 2,5 кг у нього нормальний теплообмін. Проте ці діти перебувають у групі ризику виникнення неврологічних захворювань, вони можуть бути проблеми з очками, суглобами тощо. Такі діти нерідко потребують особливому догляді. А у разі природних пологів у них найчастіше виникають пологові травми. Багато в чому це пов’язано з тим, що є залежність від того, скільки тижнів починаються пологи у первородящих і повторнородящих. І якщо пологи починаються 37 тижнів і раніше, то вони часто бувають стрімкими. Тривають у першородних близько 8 годин, а у повторнонародних 6 годин. Це і призводить до того, що дитина виходить з матки дуже швидко, часто в неправильному положенні, тому травмується сама, а у жінки утворюються розриви піхви та шийки матки.

Передчасні пологи, точніше їхнє ведення, вимагає обов’язкового знаходження жінки у пологовому будинку, де є дитяча реанімація та можливості проведення таких медичних посібників, як епідуральна анестезія. Завдання лікарів зробити пологи максимально м’якими. Але якщо є можливість – вагітність пролонгують до доношеної. Навіть якщо відійшли повністю або частково води, жінці можуть давати з профілактичною метою антибактеріальні препарати і тим часом робити ін’єкції дексаметазону – гормону, який пришвидшує дозрівання легень дитини. Це допомагає уникнути такого тяжкого ускладнення, як пневмонія після народження дитини. Актуально до терміну 35 тижнів приблизно.

В нормі вагітність триває 38-42 тижнів, але в деяких випадках вона закінчується раніше, і це вважається варіантом норми. Наприклад, коли жінка виношує не одну дитину. Так, про те на якому тижні народжують двійню відомо, що приблизно на 36-37-й.

Залишилося розібратися в тому, як правильно рахувати свій термін вагітності і як припустити день, коли дитина з’явиться на світ. Звичайно, цим повинен займатися, швидше, лікар, але не завжди лікарі мають рацію. Особливо у випадках, коли жінка знає день, коли сталося зачаття. Проте зазвичай до уваги береться так званий акушерський термін вагітності. Він зважає з першого дня останньої менструації. І є формула, як дізнатися дату пологів. Для цього до першого дня останніх місячних потрібно додати 280. Або відібрати 3 місяці та додати 7 днів. Це так звана формула Негеле. Щоправда, актуальна вона для жінок із регулярним менструальним циклом середньої тривалості — 28-30 днів. Для деяких жінок не переношена вагітність і в 42 тижні, якщо їх менструальний цикл був довгим, і овуляція відбулася набагато пізніше її класичних термінів.

Крім того, є різниця в даті народження дитини у тих, для кого це перший досвід пологів, і вже немає. Нерідко первородки жінки народжують на 40-му тижні і навіть пізніше. Особливо часто таке трапляється у жінок, які не мають проблеми зі здоров’ям і в тому числі із шийкою матки. А ось жінки, які вже мають досвід виношування вагітності і народження дитини, можуть розродитися і раніше. Зазвичай повторнонароджуючі жінки народжують на 38 тижні, адже у них шийка частіше м’якша і трохи коротша, ніж у тих, хто стане матір’ю вперше.

У жіночих співтовариствах часто можна прочитати думку, що термін народження дитини залежить ще й від її статевої приналежності. Кажуть, що є різниця через скільки тижнів народжують хлопчиків чи дівчаток жінки. Нібито хлопчаки з’являються на світ трохи раніше. Звісно, ​​це міф. Якщо сумніваєтеся, можете опитати своїх знайомих, спробувати самостійно провести статистичне дослідження і обов’язково переконайтеся в цьому.

У нормі дитина народжується тоді, коли її організм повністю готовий до життя поза утробою матері, а організм матері готовий до запуску родової діяльності.

Треті пологи: на якому терміні зазвичай народжують, відгуки народжували мам про виношування малюка.

Поява світ дитини на певному терміні вагітності залежить від багатьох факторів. Нормою прийнято вважати тимчасовий період від 37 до 42 тижнів .

Якщо дитина народитися раніше за цей термін, то пологи вважаються передчасними, а якщо пізніше – запізнілими. Існує думка, що треті пологи проходять легше за попередні, а дитина з’являється на світ раніше за визначений термін.

Статистика третіх пологів

За статистичними даними, треті пологи у більшості породіль проходять легше, ніж перші та другі. Це, насамперед, пояснюється гарною підготовкою організму до родового процесу, зокрема, м’язів пологових шляхів.

За медичними даними, третю дитину переважна більшість жінок народжують на 36-37 тижні, тобто ці пологи можна назвати передчасними. Однак це ніяк не пов’язано з патологіями, а навпаки, говорить про те, що організм жінки повністю готовий до природного родового процесу, а плід на даному етапі вже завершив свій внутрішньоутробний розвиток.

Скільки тижнів зазвичай відбуваються пологи?

Приблизно у 7% жінок треті пологи насправді виявляються передчасними. Народження дитини посідає 22 – 35 тиждень. Такі діти вважаються недоношеними і потребують спеціального медичного обслуговування, починаючи з перших днів життя.

Треті пологи можуть виявитися передчасними з низки причин:

Велике навантаження на матку виникає у разі, якщо дитина набрала занадто велику вагу під час внутрішньоутробного розвитку, а також у випадку, якщо жінка вагітна двійнятами.

Імовірність завагітніти двійнятами при третій вагітності?

Вагітність двійнят зустрічається приблизно 0,7 – 1% випадків від загальної маси. Якщо перші вагітності були звичайними, то шанси втретє завагітніти двійнятами практично рівні нулю.

Таке можливе у тому випадку, якщо жінка користувалася для зачаття процедурою ЕКЗ. Але якщо все-таки третя вагітність виявилася подвійною, то в 99% випадків пологи будуть ранніми. Це обґрунтовано тим, що організм жінки добре підготовлений та здатний на ранню родову діяльність.

Ознаки вагітності дівчинкою

Вважають, що вагітність хлопчиком і дівчинкою ніяк не відрізняються один від одного. Однак, жінки, які народжували втретє визнають, що є низка факторів, за якими можна визначити рід дитини, не вдаючись до медичних обстежень.

За статистикою, у третю вагітність у жінки частіше народжується дівчинка. Крім того, дитина буде жіночою статтю, якщо жінка незадовго до зачаття вже робила переривання вагітності.

Вагітність хлопчиком

Якщо вірити медичним статистичним даним, то здебільшого, втретє жінка виявляється вагітна хлопчиком, якщо перші дві дитини були жіночої статі.

Іноді майбутні батьки спочатку починають планувати стать майбутньої дитини. Наприклад, якщо у пари вже є дві дочки, і в третю вагітність вони хочуть народити виключно хлопчика, то фахівці рекомендують дотримуватися деяких простих правил.

Наприклад, перед зачаттям чоловік і жінка певний час повинні дотримуватись білкової дієти та включити до свого раціону багато натурального м’яса. Хоча це не має жодних наукових підтверджень.

Треті пологи до 30 років

Вважається, що після 30 – 33 років жінка починає страждати на різного роду хронічні захворювання, у тому числі й ті, що стосуються її репродуктивної системи.

Хоча й у тридцятирічному віці жіночий організм вже зазнав деяких змін і не може витримати надто великих навантажень. Саме тому при третій вагітності жінкам рекомендується носити спеціальний бандаж , який забезпечує підтримку живота, і значно знижує навантаження на хребет. На пізнішому віці третя вагітність може протікати з ускладненнями.

Третя вагітність після 40

Приблизно 20-25% третіх вагітностей припадає на вік після 40 років . До цього періоду життя сім’ї входить у мирне русло, з’являється достаток, більшість пар вирішуються на зачаття третього малюка, коли старші діти вже виростають.

Пізня вагітність має свої плюси, так і мінуси. З негативних наслідків третьої вагітності у пізньому віці слід зазначити проблеми з плацентою, великий ризик вад розвитку дитини, а також загострення різних захворювань у самої жінки.

А деякі з хронічних захворювань, що є у жінки, з настанням третьої пізньої вагітності можуть відступити.

Відгуки

Ольга

«У мене зараз 29 тиждень третьої вагітності . Вона була незапланованою та несподіваною. У нас із чоловіком вже є дві доньки – 11 та 6 років. І ось зараз чекаємо ще одну принцесу, хоча дуже розраховували на те, що буде хлопчик.

Тетяна

«Третя вагітність і самі пологи пройшли в мене набагато легше двох перших. Я майже не відчувала токсикозу. Народила у 38 тижнів здорового хлопчика.

На якому терміні народжують

Зміст статті

  • На якому терміні народжують
  • Скільки часу тривають перші пологи
  • До яких років можна народжувати

Кордони тривалості нормального терміну виношування вагітності визначені фахівцями у галузі гінекології. При цьому вимірювати зазначений термін зазвичай прийнято у тижнях, кожна з яких відповідає певному періоду у розвитку дитини. Середньою тривалістю цього періоду вважається термін, що становить 40 тижнів, тобто 280 днів.

Кордони нормального терміну вагітності

Допустимість такого розкиду пов’язана ще й з тим, що часто досить складно визначити точну дату наступу вагітності: вона залежить від тривалості менструального циклу, терміну наступу овуляції та інших факторів. Тому в результаті сукупності різних параметрів ця дата визначається орієнтовно, у зв’язку з чим орієнтовно визначається і загальна тривалість вагітності в конкретному випадку.

Передбачувана дата пологів

У гінекології існує кілька способів визначення передбачуваної дати пологів. Перший заснований на даті останньої менструації: вона використовується в так званій формулі Негеле. Згідно з цією формулою, для того, щоб розрахувати передбачувану дату пологів, необхідно від дати останньої менструації забрати три місяці і додати сім днів.

Другий спосіб заснований на результатах ультразвукового дослідження: як правило, найбільший ступінь достовірності мають УЗД, проведені на ранніх термінах вагітності – до 12 тижнів. У цей період параметри плода дозволяють з високим ступенем точності розрахувати передбачувану дату зачаття, а значить, термін появи дитини на світ. УЗД, проведене в пізніші терміни, також дозволяє зробити припущення про дату пологів на підставі розмірів голівки та кінцівок плода, проте слід мати на увазі, що діти можуть народжуватися з різними показниками ваги та розміру, тому такий спосіб вважається менш точним.

Таким чином, методи, що використовуються на сьогоднішній день, дозволяють лише приблизно визначити день появи малюка на світ. За статистикою, лише близько 5% дітей народжуються саме в той день, який був відзначений у карті як передбачувана дата пологів.

Все про дітей

Як давно ви були на дитячому майданчику? Якщо зараз ви заглянете в пісочницю, то буде складно визначитися, хто гуляє з дитиною: її мама, сестра чи бабуся. Так, це цілком серйозно і без натяку на жарт. Якщо ще з десяток років тому жінки народжували приблизно в одному віці, то тепер мамами стають і в 14 років, і в 34 роки, а іноді й пізніше. Це пов’язано з деякою перебудовою свідомості сучасних жінок, крім того, часто обстановка в країні диктує, скільки років народжувати жінці, адже не завжди соціальних виплат вистачає навіть на найнеобхідніше.

Вік для народження першої дитини

Цілком точно можна сказати, що фізіологічний та психологічний вік для народження первістка істотно різняться. Є безліч факторів, які просто необхідно врахувати, перш ніж наважитися зачати дитину. Якщо фізіологічно жінка готова до народження здорового малюка вже у 20-25 років, то свідомість «зріє» набагато довше і психологічна готовність приходить частіше до 30 років. Відповідно, середній вік народження першої дитини наближається до 28-30 років. Чому ж багато хто відкладає вагітність на потім?

  • Кар’єрне зростання . Після інституту пік кар’єрного зростання припадає якраз на період 25-30 років, на той час жінка розуміє, що «годинники цокають», але залишити на цьому етапі роботу багато хто не наважується.
  • Житлове питання . У якому б віці ви не наважилися народжувати, дитину потрібно не тільки виносити, але й забезпечити їй надалі нормальні умови для життя. Тому для багатьох набагато важливіше не скільки років краще народжувати, а як забезпечити себе і дитину житлом.
  • Психологічна неготовність. Сучасні дівчата, що стежать за своїм здоров’ям, добре обізнані, у скільки років потрібно народжувати жінці, але мало хто поспішає встигнути вчасно. Справа в тому, що психологічна готовність може наступити як у 20, так і в 30 років, а у світі величезних можливостей, коли можна вчитися і подорожувати, спілкуватися з безліччю людей у ​​різних країнах і дізнаватися багато нового, мало знайдеться дівчат, згодних у 25 років замкнути себе з чотирьох стін і обкластися горою підгузків та пляшечок.
  • Безпліддя. Іноді жінка готова до народження дитини вже у 20 років, але проблема вирішується до 30 років проти її волі.

Скільки років треба народжувати?

Якщо ви вирішили, що час для народження первістка має настати не раніше 30 років, потрібно пам’ятати про перелік небезпек, які можуть вас чатувати:

  • Невиношування вагітності . Справа в тому, що старієте не тільки ви, але і ваші яйцеклітини – багато з них після 30 років ідентифікуються організмом як шлюб, так що організм намагається позбутися його. Загроза викидня збільшується до 30%.
  • Народження двійнят. Якщо ви думаєте, що не важливо скільки років народжувати, аби здоров’я не підкачало, будьте готові до появи відразу двох малюків. Організм як би намагається надолужити втрачене і до віку 30-35 років настає пік ймовірності зачаття двійнят. Хоч це і подвійна радість, але також величезне навантаження для організму.
  • Проблеми із плацентою. Дуже високий ризик плацентарної недостатності (плацента старіє раніше, ніж плід встигає розвиватися) або неправильного передлежання плаценти (вона перекриває шийку матки і заважає природному розвитку пологів).
  • Гормональні збої у організмі.
  • “Букет” хвороб. У зрілому віці жінка вже підходить до вагітності з низкою захворювань серця, нирок, часто підвищеним рівнем цукру в крові, все це згубно позначається на виношуванні.
  • Якщо ви вирішуєте, у скільки років краще народжувати, подумайте не тільки про виношування вагітності, а й про пологи. Ваші статеві органи з часом втрачають свою еластичність і здатність матки виносити плід зменшується, а ось ймовірність слабкої пологової діяльності та безлічі розривів, навпаки, збільшується.

Коли народжуються хлопчики

Зміст

Багато майбутніх мам замислюються, якої ж статі буде новонароджений малюк. Багато хто мріє про народження сина, інші ж стверджують: «Не хочу народжувати хлопчика!». Як би там не було, будь-яка мама хоче насамперед здорову дитину.

Здавна жінки та дівчата хотіли дізнатися про своє майбутнє. Це стосувалося не лише заміжжя та достатку, а й статі та часу народження дитини. До яких тільки прикмет не зверталися з метою з’ясування питань, що цікавлять. Існує кілька недоведених гіпотез, що дозволяють народити дитину саме тієї статі, яка бажана обом батькам ще ненародженого малюка:

1. Якщо запліднення відбудеться під час овуляції, то зародок буде чоловічої статі, якщо через пару днів після овуляції, то дівчинка.

2. Чим частіше між подружжям відбувається сексуальна близькість, тим більше шансів зачати хлопчика.

3. Спеціальна дієта допоможе зачати саме хлопчика.

Всі ці гіпотези досить умовні, а деяких випадках і небезпечні. Тому спиратися лише на них не слід.

Сни про народження: віщі чи ні

Оскільки жінка «у положенні» досить емоційна та психічно лабільна, то під час вагітності їй часто сняться сни, що стосуються її майбутнього малюка. Ось що передбачає сонник щодо народження хлопчика:

1. Якщо уві сні побачити пологи, це до змін у житті.

2. Народження уві сні хлопчика – до прибутку та фінансового процвітання.

3. Якщо ж наснилися чужі пологи, значить скоро чекати приємних звісток.

4. Уві сні народжувати хлопчика замість бажаної дівчинки – до неприємного і порожнього клопоту.

5. Уві сні народжувати хлопчика без ускладнень та інших проблем – радісні події у житті.

6. Якщо невагітній жінці сниться народження хлопчика, то це застереження для неї та її репутації.

7. Згідно з сонником Міллера, побачити власні пологи – налагодження особистого життя, можливу швидку вагітність.

8. Сонник Ванги говорить, що побачити уві сні народження своєї дитини – це шанс на оновлення життя.

У скільки тижнів народжують хлопчиків

«На якому тижні вагітності народжують хлопчиків?» – таким животрепетним питанням задаються багато батьків. Існує думка, що хлопчики народжуються на кілька тижнів пізніше за визначений термін (38-42 тиждень вагітності). Як показують статистичні дані, конкретної закономірності між статтю дитини та датою її появи на світ немає.

Все залежить від розвитку самої вагітності, конституції жінки, спадкових та інших факторів. І вже тим більше не можна змінити стать вже зачатої дитини, тому що стать визначається в момент зачаття. Тому, якщо гостро стоїть питання щодо статі малюка, то краще вдатися до штучного запліднення.

Залежність народження хлопчика від…

Деякі психологи, лікарі та інші фахівці висувають свої теорії, згідно з якими можна визначити стать майбутнього малюка, тим самим відповідаючи на запитання багатьох жінок — «як народжувати хлопчика».

Зокрема, деякі психологи стверджують, що стать залежатиме від вмісту тестостерону в крові. Якщо жінка відчуває в собі агресію, гордість, навіть десь злість – значить рівень даного гормону досить високий, отже жінка вагітна хлопчиком. Якщо ж її емоції м’якіші і лабільніші, то вона чекає на народження дівчинки.

Британські вчені вважають, що щільні сніданки і висококалорійна їжа в період овуляції – це запорука зачаття хлопчика.

Інші фахівці припускають, що інтенсивні заняття спортом також сприяють зачаттю дитини саме чоловічої статі.

За китайськими повір’ями, щоб розрахувати дату зачаття необхідної статі дитини, потрібно знати вік батьків на місяць і сам момент настання вагітності. Необхідно вік матері поділити на 3, а вік батька на 4 та порівняти числа. Це пов’язано з тим (як стверджують китайські фахівці), що у жінок генетично організм оновлюється раз на 3 роки, а у чоловіка – у 4, тому найактивнішою буде та стать, чий організм оновився останнім.

Але найточнішим вважається спосіб розрахунку овуляції. Це з тим, що у момент наступу овуляції створюється оптимальне середовище запліднення яйцеклітини сперматозоїдами з Y-хромосомами.

Як стверджують деякі фахівці, на підлогу дитини впливає поза під час зачаття. І це є наукове обґрунтування. Вважається, що позиція, коли чоловік позаду, сперма досить близько перебуває до шийки матки і легко проникає всередину, а в «місіонерській» позиції народжуються дівчатка. Це пов’язано з тим, що шлях до шийки матки значно довший і витримати його можуть лише стійкіші сперматозоїди з X-хромосомою, які відповідають за утворення жіночого ембріона.

Тож чи можна вплинути на підлогу дитини на момент зачаття?

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що ні сни, ні дієти, ні інші фактори не можуть дати 100% шансу зачаття дитини потрібної статі.

Найважливіші та найцікавіші новини про лікування безпліддя та ЕКО тепер і в нашому Telegram-каналі @probirka_forum Приєднуйтесь!

На якому тижні народжують?

Виношування та народження нового життя – чудові природні процеси, які переживає жінка. Це щастя – стати матір’ю, але для майбутньої мами дуже важливо знати, якого ж тижня народиться дитя і як точно визначити цю знаменну дату.

На якому тижні зазвичай народжують?

З якого тижня вагітності можна народжувати? – це питання хвилює багатьох жінок. Єдиної відповіді на нього немає, адже організм кожної жінки – неповторний. Медицею встановлено, що виношування малюка триває 280 днів, що рівнозначно 40 тижням.

Якщо це вже не перші пологи у жінки, то немовля може народитися вже на 39-му тижні вагітності.

Термін вагітності починає відраховувати від першого дня останнього менструального циклу.

Якщо ви вагітні вперше, то напевно вас найбільше цікавить відповідь на запитання: скільки тижнів народжують первородки? Точну дату пологів встановити неможливо. Але якщо вірити статистиці, то жінки, що народжують вперше, зустрічаються зі своїм малюком на 5-9% пізніше (дитина з’являється на світ на 42 тижні і пізніше), а 6-8% пологів починаються передчасно.

Статистика пологів на тижні

Якщо дитина побачить навколишній світ на 34-37 тижнях, то хвилюватися нема чого. До цього моменту карапузи вже повністю сформовані і не потребують спеціального догляду. Особливу увагу слід звертати на малюків, які з’являються на світ на 28-33 тижні. Вони можуть виникнути проблеми (з диханням, травленням), які можна подолати лише у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених. Дуже малий шанс вижити у дітей, які народжуються недоношеними (на 22-27 тижні). Цьому передує безліч факторів. Можливо, мама перенесла стрес, затяжну хворобу чи травму, що позначилося на здоров’ї маленького дива.

Але важливо знати, що перша вагітність для організму жінки – це свого роду генетична перевірка функції дітородження, яка в майбутньому, при виношуванні дітей, вже проходить налагодженим шляхом значно легше.

З якого тижня чекати на появу малюка? Найчастіше (90-95 %) другі пологи можуть розпочатися раніше 39-го тижня. Якщо ви вже не вперше стаєте мамою, то з 38 тижнів готуйтеся до початку сутичок у будь-який час.

Якщо пологи повторні, то якого тижня чекати поповнення?

Медицею встановлено, що на другий, третій і всі наступні рази набагато простіше вагітна жінка відчуває перші ознаки пологів.

Потуги відбуваються динамічніше, а загальна тривалість пологів менша, ніж уперше. Сутички можуть тривати дуже мінімальний проміжок часу, оскільки організм вже знайомий з цим процесом і шийка матки розкривається інтенсивніше і швидше.

Терміни народження малюка залежать не тільки від материнського організму, а й від статі маленької людини. Дівчата народжуються за статистикою раніше, хлопчики – згодом.

Важливу роль у процесі народження дитини також грає вік майбутньої мами. Якщо діти з’являються на світ з невеликим проміжком – від двох до шести років, то другі пологи проходять, як правило, швидше і легше, але трапляються випадки, коли різниця між дітьми від десяти до двадцяти років, і тут уже не можна стверджувати, що пологи пройдуть без наслідків. Хоча, звичайно, все залежить від здоров’я жінки, стану її організму і, безумовно, від психологічного настрою.

На якому тижні народжують найчастіше?

Медичні досягнення йдуть у майбутнє дуже швидкими темпами. Якщо пологи на часі, то частіше жінки народжують у період з 37 до 40 тижнів. Але медики можуть виходити малюкові, який народився навіть з 22-тижневим терміном і вагою менше кілограма. Нехай малюк росте міцним та здоровим!

У скільки тижнів народжують залежно від статі дитини та кількості пологів?

Чим ближче до пологів, тим більше вагітну турбує питання, скільки тижнів народжують. Точно відповісти не зможе жодний лікар, оскільки ця дата залежить від фізіології та інших факторів.

На якому терміні народжують первородящі?

У нормі вагітність триває 40 тижнів, але починаючи з 37-го тижня пологи є нормою. Причому народити жінка може і пізніше за запланований термін. Не рідкість народження дитини на 41-му та 42-му тижні.

Лікарі можуть визначити приблизну дату пологів, але терміни залежать від готовності матері та малюка. Найчастіше народжуючі вперше доходять до 39-40-го тижня. Хоча є випадки, коли жінки переходять запланований термін.

У скільки народжують другу дитину?

Діти у повторнонароджених з’являються раніше терміну. Крихітки народжуються на 37-38-му тижні. Пов’язано це з тим, що організм жінки швидше готується до пологів.

Терміни народження дитини можуть залежати від статі майбутньої дитини

Поява на світ сина зазвичай затягується, вагітна ходить до 40-го чи 41-го тижня. При багатоплідній вагітності термін зменшується. Розродження показано на 38-му тижні, причому діти не є недоношеними. Народження доньки також відбувається раніше. Найчастіше це 38-39-й тиждень.

Передчасні та пізні пологи у вагітних хлопчиком чи дівчинкою

Розродження на термін до 37 тижнів є раннім, а діти – недоношеними. Існують найбільш небезпечні терміни ранніх пологів: 22-27-й, 28-33-й і 34-37-й тиждень. Це стосується дітей обох статей.

Причини передчасного розродження:

  • відшарування або передлежання плаценти;
  • інфекції статевих органів, вади матки;
  • багатоводдя;
  • багатоплідна вагітність;
  • велика вага плода;
  • передчасний розрив водного міхура;
  • фізичні перенапруги;
  • постійні стреси;
  • погане харчування, дефіцит вітамінів.

Ризик народження дитини на ранньому терміні збільшується, якщо раніше жінка робила аборти або мала викидні.

У народжених у період з 27 по 36 тиждень немовлят є всі шанси на життя, якщо їх вага більше 1,5 кг. На жаль, дітей, які важать менше ніж 1 кг, врятувати не вдається.

Вагітність, яка триває більше 42 тижнів, як і ранні пологи, також не є нормою. На цьому терміні потрібен оперативний розродження. У процесі природних пологів велика ймовірність травмування дитини та матері.

Щоб вагітність протікала сприятливо, а пологи сталися вчасно, необхідно стежити за своїм здоров’ям. Дотримуйтесь всіх рекомендацій лікаря, тоді ймовірність народження здорового малюка збільшиться в рази.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.