Ефірна олія імбир для чого

Ефірна олія імбиру користь, склад, властивості і застосування

Імбир, що означає в перекладі з санскриту «рогатий корінь», являє собою трав’яниста рослина сімейства Імбирних. Він має камишеобразние довгі стебла, які можуть сягати півтора метрів заввишки, і оранжево-жовті квіти. Батьківщиною імбиру вважається Індія, але ця рослина з успіхом росте і в Японії, Китаї, на Цейлоні, інших країнах Південно-Східної Азії, а також в Центральній Америці. Ідеальні умови для його зростання – теплий, вологий клімат і висота не більше 1500 над рівнем моря. Однак його вирощують і як садове, і як кімнатна рослина – в квіткових горщиках або спеціальних ящиках.

Єдиною цінною частиною імбиру є його корінь. Він має безліч корисних властивостей і може вживатися в їжу. Існує два види коренів – білий імбир і чорний імбир. Їх відмінність зводиться до способу обробки. Білий (бенгальський) імбир ретельно очищається за допомогою щітки, ошпарюють окропом, ополіскується в 2% розчині сірчистої кислоти або хлорного вапна і потім висушується на сонці. Чорний (барбадоський) імбир не очищається, а просто промивається і просушується. Через те, що чорний імбир піддається меншій обробці його смак і аромат більш терпкий, гострий і насичений.

Застосування імбирного масла

Користь і склад ефірної олії імбиру

Ефірна олія імбиру містить велику кількість мінеральних речовин і вітамінів. Такі мікро- і макроелементи, як магній, фосфор, кальцій, натрій, залізо, цинк і калій, комбінуються з вітамінами С, А, групою В, і в комплексі роблять значний оздоровчий вплив на організм людини.

Властивості ефірного масла імбиру

До основних властивостей ефірного масла імбиру належить його здатність надавати протизапальний і антисептичний ефект. Його успішно застосовують для лікування захворювань нервової системи і захворювань опорно-рухового апарату, зокрема артриту, артрозу, різних ступенів розтягувань. Ефірна олія поліпшує пам’ять, допомагає позбутися страхів, апатії, знижує агресивність і змушує людину повірити в себе і власні сили. Воно також допомагає впоратися з головними болями, мігренню і нудотою, викликаної нервовими розладами.

Крім того, з давніх часів корінь імбиру вважається афродизіаком, здатним не тільки довгий час зберігати статевий потяг, що вважається першорядним ознакою молодості і життєвої енергії, а й виліковувати жіночу фригідність. У 19 столітті в європейських країнах існували навіть, так звані, «гаремні льодяники», основу яких становив імбир.

Застосування імбиру в будь-якому його прояві слід обмежити вагітним жінкам, годуючим матерям і людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Ефірна олія імбиру в косметології
Імбирне масло для шкіри і волосся

Ефірна олія імбиру – незамінний засіб в складі багатьох масок для обличчя. кремів, тоніків для шкіри. Взаємодіючи з шкірою, він надає стимулюючу дію, покращує кровообіг, надає омолоджуючий ефект, позбавляє від деяких її дефектів. При застосуванні на проблемну шкіру імбирне масло зупиняє запальні процеси різної природи виникнення: від бактеріально-вірусних до передменструальних висипань і герпесу. Воно підвищує тонус верхніх шарів епідермісу, скорочує пори і нормалізує водний баланс шкіри.

Масло імбиру додається і в засоби по догляду за волоссям. При контакті зі шкірою голови імбир живить коріння волосся, зміцнює їх, допомагає впоратися з проблемою випадіння волосся і облисінням.

Імбирну маску для волосся можна легко приготувати самостійно. Для цього необхідно натерти корінь імбиру на дрібній тертці і потім з’єднати з будь-яким рослинним маслом (соняшникова, оливкова, рицинова і т.д.). Отриману суміш нанести на шкіру голови на 15-20 хвилин і потім вимити голову вашим звичайним шампунем.

Імбир ефективно використовується в антицелюлітних програмах, так як він відмінно зігріває і зволожує, а також для лікування рубців і запобігання появи розтяжок (стрий).

Ефірна олія імбиру додають в ванни, в масажне масло, на його основі роблять компреси і використовують для інгаляцій. Крім того, його можна додавати у ваші улюблені косметичні засоби для обличчя, тіла, волосся, в тому числі в шампуні і гелі для душу, з розрахунку одна крапля на одну порцію кошти.

Як приготувати імбирне масло в домашніх умовах

У домашніх умовах можна приготувати імбирне масло для кулінарних шедеврів і для зовнішнього застосування.

Щоб приготувати імбирне масло для салатів, для м’ясних страв або для основи різних соусів, імбир ріжуть скибочками і прогрівають в необхідній кількості рослинного масла. Перевагу краще віддавати оливкова, арахісова або кукурудзяному маслу. Імбир прожарівается до тих пір, поки не набуде темний відтінок.

Для приготування «неїстівного» імбирного масла, імбир нарізається, заливається олією (в даному випадку його вибір залежить від ваших індивідуальних побажань) і ставиться в темне місце на 21 день. Для ємності рекомендується використовувати скляний посуд, так як вона не виділяє шкідливих речовин, здатних змінити властивості масла. Вийшло імбирне масло можна використовувати для зігріваючого і антицелюлітного масажу, для розтирання спини, для лікування хворих суглобів, для зниження набряклості ніг.

Схожі статті

5 способів застосування ефірних олій

Ефірні олії люблять не лише за їхній приємний запах, а й за інші корисні властивості. Їх використовують як у косметичних цілях, так і в лікувальних. Завдяки своїй молекулярній формулі, ефірні олії дуже швидко проникають в організм і вже через 20 хвилин починають активно впливати на нього. Проте їхнє використання у чистому вигляді може бути небезпечним.

Що таке ефірні олії?
Насамперед вони є рослинними екстрактами. Компоненти, з яких їх створюють, зазвичай знаходяться у коріннях, насінні та квітах. У чистому вигляді ці сполуки є висококонцентрованими та сильнодійними. Саме ці компоненти надають рослині запаху, захищають від впливу негативних чинників довкілля та допомагають при запиленні. Ефірну олію можна отримати майже з усіх рослин. Саме тому їх існує безліч видів.
Важливо пам’ятати, що через високу концентрацію активних речовин, ефірні олії не використовуються у чистому вигляді. Їх, зазвичай, використовують із базою. Це може бути молоко, віск, косметичний засіб, свіжий мед. Найчастіше використовуються транспортні олії — оливкова, ши, кокосова, персикова та інші.

Інгаляції
Вдихання ефірних олій може покращити ваше самопочуття та емоційний стан. Можна нанести пару крапель олії на тканину, а потім вдихати її аромат. Трьох глибоких вдихів буде достатньо. Потім зробіть паузу, аби відстежити власне самопочуття та переконатись, що олія не викликає алергічних реакцій.
При цьому олію вибирайте згідно з ефектом, що бажаєте отримати. Наприклад, лаванда допомагає при тривожності. Бергамот підіймає настрій та знижує рівень кортизолу (гормону стресу). Імбир допомагає при нудоті. Евкаліпт полегшує головні болі.

Аромадифузор
Використання дифузору сприяє поширенню благодійних ароматів по всій квартирі. Для такого використання достатньо 1–2 краплі олії.
Олія перцевої м’яти підбадьорює організм. Троянда та жасмин підіймають настрій. Ромашка та золотобородник сприяють здоровому сну. Мускатний горіх посилює інтуїцію та концентрацію, позитивно впливає на пам’ять. Евкаліптова олія зміцнює імунітет та допомагає боротися з простудними захворюваннями. Лимон ефективний при мігренях.

Для ванни
Гаряча ванна розслабить ще ефективніше, якщо додати у воду декілька крапель ефірної олії. Лікувальний ефект досягається шляхом одночасної дії гарячих інгаляцій з одночасним введенням активних компонентів олій через шкіру.
У такому випадку, температура води не повинна перевищувати 37–38 °C, а тривалість прийняття ванни 15–20 хв.
Ефірні олії не розчиняються у воді. Тому, перед цим, їх потрібно розчинити у морській солі, молоці чи меді. Отриману суміш додавати у воду. На ванну знадобиться 5–10 крапель олії.
Якщо додаєте олії у ванну перший раз, краще почати з невеликих доз. 3–5 крапель олії та 5–8 хв у ванній.
Найбільш ефективні олії для аромаванни — кедр, ялиця, сосна сибірська та шавлій.

На шкіру
Можна використовувати засоби для догляду за шкірою з вмістом ефірних олій. Або, додайте пару крапель до улюбленого крему. Фішка олій у тому, що вони не просто знімають симптоми, а діють на причину небажаних змін. Крім цього, вони насичують шкіру вітамінами та мікроелементами.
Косметику, збагачену ефірними оліями варто наносити не менше, ніж за 4 години до виходу на сонячні промені. Також, не варто використовувати одну й ту саму олію довше, ніж 21 день. Адже виникає звикання шкіри та результативність продукту знижується.
Трояндова олія позитивно впливає на шкіру. Робить її м’якою, пружною та зволоженою. Лавандова — загоює шрами, опіки та укуси.

На ноги
Стопи ніг чудово поглинають вологу і всі корисні речовини разом з нею. Це може стати вашим заспокійливим ритуалом перед сном. Крім того, шкіра стоп менш чутлива, у порівнянні з іншими ділянками тіла. Тому, це місце є найбільш безпечним для використання олій.
Ноги – місце закінчення всіх нервових ліній. Натискаючи на відповідні ділянки, можна вплинути на відповідні органи.
Великий палець ноги відповідає мозку та голові. Наступні два пальці — це очі. Останні два — вуха. Верхня третина підошви — це наші груди. Середина — шлунок та система травлення.
Для ніг добре підійдуть олії ялівцю, евкаліпту, чайного дерева та душиці. І не забувайте про основу!

Якщо слідувати всім правилам використання ефірних олій та дослухатися до власного організму, то така ароматерапія принесе лише задоволення.

Ефірні оліі. Для чого та як правильно обрати

Аромати, як і спогади, зберігаються в нашій пам’яті та впливають на нас. Аромат апельсину дарує радість, лимону – допомагає вчитися і працювати, лаванди – заспокоює.

Аромати – це емоції, за допомогою ароматів можна керувати своїм станом здоров’я, настроєм. Це нескладно зробити завдяки ароматизації простору, де найголовніше правило – це “правило приємності”.

Всім ароматичним оліям притаманні антибактеріцидні, противірусні та протигрибкові якості. В арсеналі сучасної ароматерапії налічується понад 3000 видів різних ефірних олій. Які використовують для профілактики та лікування багатьох хвороб.

Ефірні олії впливають на емоції та психіку людини, фізіологію та здоров’я. Так, одні аромати підвищують продуктивність і концентрацію уваги, інші – сприяють розслабленню та здоровому сну. Тому ефірні олії широко використовують в косметології та медицині.

Ароматерапія – це дуже серйозний та ефективний інструмент турботи про здоров’я души та тіла.

Ефірні олії застосовують для:

• гармонізації психоемоційної сфери та підвищення настрою
• надання антисептичної, бактерицидної, протимікробної та протизапальної дії
• надання антиоксидантної дії
• нормалізації обміну речовин
• ароматизації приміщення
• підвищення працездатності та розумової діяльності
• розслаблення та здорового сну
• профілактики застудних захворювань та підвищення імунітету

Одним з основних правил застосування ефірних олій є “правило приємності”.

Аромат ефірної олії повинен подобатися. Ефірна олія може мати безліч цілющих властивостей, але, якщо її аромат викликає неприємні асоціації або просто не подобається, в такому разі від сеансу ароматерапії не буде жодного ефекту.

Тому індивідуальна оцінка аромату є обов’язковою умовою для використання ефірних олій: запах повинен бути приємним, не викликати роздратування слизових оболонок носа і дихальних шляхів. Для тестування можна нанести 1 краплю ефірної олії або композиції (суміші) з ефірних олій на аркуш паперу і вдихнути аромат кілька разів. А потім оцінити свій стан протягом 10-20 хвилин.

Ароматерапія починає працювати буквально через 2-3 секунди після вдихання і через 4 секунди після нанесення на шкіру.

Отже, ароматизація – це дуже приємний спосіб коригування своїх емоцій та свого стану.

А які ваші найулюбленіші аромати?