Фітоспорин термін очікування

Сіра гниль або ботритіс

Сіра гниль – поширена і небезпечна інфекційна хвороба багатьох плодових, ягідних, овочевих, декоративних та інших культур. Захворювання може уражувати всі органи рослини, але найбільш часто зустрічається на плодах, зав’язі, квітках та бутонах. Культури, що схильні до пошкодження сірою гниллю: суниця, полуниця, малина, виноград, деякі плодові та овочеві культури. У вологі роки хвороба може знищувати до 40% урожаю малини і до 60% – суниці. Інші назви хвороби – сіра цвіль, ботритіс, ботридіоз.

Сіра гниль суниці.
Фото Edward Sikora, Auburn University, Bugwood.org

Симптоми сірої гнилі

Ззовні захворювання має характерні прояви. На уражених органах з’являється густий сірий або сіро-бурий наліт міцелію гриба. Ушкоджені тканини розм’якшуються, буріють, гниють або всихають. Плоди набувають неприємного присмаку цвілі. Збільшення цукристості плодів при їх дозріванні пришвидшує розвиток хвороби. Саме тому найчастіше сіру гниль можна виявити на стиглих та достигаючих солодких плодах суниці, малини та інших плодових і ягідних культур та винограду.

Сіра гниль на семполії.
Фото Florida Division of Plant Industry , Florida Department of Agriculture and Consumer Services, Bugwood.org

Сіра гниль на семполії.
Фото Florida Division of Plant Industry , Florida Department of Agriculture and Consumer Services, Bugwood.org

Сіра гниль на семполії.
Фото Florida Division of Plant Industry , Florida Department of Agriculture and Consumer Services, Bugwood.org

Сіра гниль може уражувати і інші органи рослин: листки, молоді пагони, стебла і підземні органи рослин. Шкодить вона не тільки у полі, а й при зберіганні плодів, ягід, бульб чи коренеплодів. Симптоми при цьому схожі – утворення бурих м’яких плям з наступною появою сірого, або сіро-бурого нальоту.

Сіра гниль. Розвиток хвороби

Збудник хвороби – гриб Botrytis cinerea. Зимує у вигляді склероцій на рослинних рештках: плодах, ягодах, гілках. Склероції являють собою 2-4 мм кулясті або видовжені чорні або темно-бурі утворення з щільно переплетеного міцелію. Ззовні вони нагадують насіння. Рано навесні, при підвищенні температур до 12°С і відносній вологості повітря біля 95% починається спороношення гриба. Спори розносяться вітром. Для їх проростання необхідна крапельна волога.

Склероції збудника сірої гнилі.
Фото: Magnus Gammelgaard. www.plant-diseases.com

Зараження плодів відбувається ще під час цвітіння. Але за несприятливих умов гриб може довго жити приховано. Під час дозрівання, а у вологих і прохолодних умовах – і раніше, ботритіс починає швидко розвиватися. Уражені тканини буріють та розм’якшуються. У вологу погоду на них з’являється характерний сірий наліт міцелію гриба. Сіра гниль може швидко перекидатися на сусідні плоди і рослини.

За сезон грибок може давати 10-12 поколінь конідій.

Розвитку хвороби сприяють висока вологість, часті або затяжні опади, низькі температури, загущені посадки, погана циркуляція повітря, незбалансоване живлення з надлишком азотних добрив.

Заходи боротьби з сірою гниллю

Сіра гниль – доволі агресивне інфекційне захворювання, яке швидко охоплює нові рослини, часто інших видів, і призводить до значних втрат урожаю та падіння його якості. Боротьба з сірою гниллю має передбачати поєднання агротехнічних заходів та використання фунгіцидів.

Агротехнічні заходи

  1. Дотримання сівозміни. Не варто допускати розміщення суниці після культур, схильних до захворювання на сіру гниль: пасльонових, капусти, тощо.
  2. Забезпечення вільної циркуляції повітря, формування оптимальної густини стояння рослин.
  3. Мульчування поверхні ґрунту, підв’язування рослин до шпалери, встановлення підпор, вжиття інших заходів, щоб плоди не торкалися землі.
  4. При систематичних, з року в рік, епідеміях сірої гнилі – зменшення доз азотних добрив і збільшення фосфорно-калійних.
  5. Регулярні прополювання.
  6. Видалення з ділянки рослинних решток.

Використання фунгіцидів проти сірої гнилі

У зв’язку з тим, що хвороба часто пошкоджує плоди під час знімальної стиглості, коли застосування хімічних засобів вкрай обмежене, то використання фунгіцидів проти сірої гнилі має свою специфіку.

З ранньої весни можна використовувати хімічні препарати: Топсин М, Топаз, Хорус, Захисник, Фундазол (тільки маточники та декоративні культури), Скала, Серенада АСО, Луна Сенсейшн, Цілитель, Ридоміл Голд, Чарівник та іншими. Обприскування проводять регулярно, 2-3 рази на місяць. При цьому чергують препарати з різною діючою речовиною. Під час цвітіння обробки хімічними препаратами не проводять, щоб не нашкодити корисним комахам-запилювачам. Після цвітіння – обприскування переліченими вище препаратами поновлюють і припиняють їх за 20-30 днів від очікуваного терміну дозрівання плодів.

За 10-15 днів до збору врожаю можна проводити обприскування фунгіцидами Світч, Тельдор (Магнікур Гард), Кітч. Ці препарати мають короткий термін очікування та захищають плоди під час їх зберігання.

Безпосередньо в період збирання врожаю можна використовувати біопрепарати: Бесткур, Фітоспорин, Фітоцид, Байкал.

Після того, як плоди зібрані можна повернутися до обприскувань хімічними препаратами. У суху спекотну погоду обробки проводять 1-2, а у вологу та прохолодну – 2-3 рази на місяць.

Регулярне застосування фунгіцидів, поєднання хімічних і агротехнічних заходів сприятиме захисту рослин не тільки від сірої гнилі, а від більшості грибкових хвороб. В тому числі, небезпечних, типу фітофторозу, пероноспорозу, парші, борошнистої роси, моніліозу.

Фітоспорин

Біологічний фунгіцид, що надійно захищає рослини від грибкових та бактеріальних хвороб. Прискорює ріст і розвиток рослин, сприяє підвищенню імунітету, має антистресову дію.

Виробник: ТОВ “Восор”, Україна

Діюча речовина: Bacillus subtilis штамм 26 Д, титр не менее 2 млрд живых клеток и спор/г

Препаративна форма: порошок

Призначення: мікробіологічний препарат, призначений для захисту городніх, садових, кімнатних і оранжерейних рослин від комплексу грибних і бактеріальних хвороб, в тому числі проти парші, в’янення, чорної ніжки, фітофторозу, пліснявіння насіння, кореневих гнилей, гнилей сходів, борошнистої роси, бурої іржі, пухирчастої сажки, альтернаріозу, ризоктоніозу, фузаріозу, септоріозу та багатьох інших.

Переваги:
• зручне застосування;
• тривале зберігання (до 2-х – 4-х років) при температурі до + 25 ° С, допустимість заморожування;
• має властивості стимулятору росту і розвитку, зміцнює імунітет рослин;
• сумісність в бакових сумішах з хімічними пестицидами;
• екологічний, нешкідливий для людини, тварин і комах;
• немає терміну очікування до збору урожаю.

Норма витрат та засіб застосування:
Розводити за 1-2 години до обробки.
Для замочування бульб і цибулин: 10 г порошку на 500 мл води, цим розчином обприскувати, вистачає на 20 кг обробки предпосадкового матеріалу.
Для замочування насіння на 2 години перед посадкою: 1,5 г порошку (0,5 ч. ложки) на 100 мл води.
Для замочування кореневої системи для профілактики і лікування гнилей, перед посадкою саджанців: 10 г на 5 л води, вимочувати 1-2 години. Можна після посадки або пересадки полити цим розчином грунт (як звичайний полив).
Для профілактики і лікування грибкових і бактеріальних захворювань обприскування по листу:
картопля – 10 г порошку на 5 л води, повторно через 10-14 днів,
капусту – 6 г на 10 л води, повторно через 2-3 тижні,
томати, перець, баклажани – 5 г на 10 л води, повторно через 10-14 днів,
огірки – 10 г на 5 л води, обприскувати тричі з інтервалом в 10-15 днів.
Для обприскування кімнатних і садових квітів: в якості профілактики 1,5 г (1/2 ч. ложки) на 2 л води; для лікування хворих квітів 1,5 г на 1 л води.
Для підготовки теплиць і грунту перед висадкою овочів і ягід: 5 г порошку на 10 л води обприскати поверхні парників і теплиць, полити грунт, за тиждень до посадки.

Кількість обробок за сезон:

Термін очікування: немає.

Замовлення товару

Інтернет-магазин приймає Ваші замовлення цілодобово , але обробляє їх з 9 00 до 18 00 з понеділка по п’ятницю. Мінімальна сума замовлення, що доставляється – 300 грн. Замовляючи товар, Ви можете скористатися послугами доставки товару, або самостійно забрати товар з магазину, центра садівництва чи розсадника.

Спосіб замовлення №1 – інтернет-замовлення :

Ми зв’яжемося з Вами в день замовлення або на наступний день (якщо замовлення було зроблено після 18 00 ). Якщо Ви зробили замовлення у вихідний день, ми зателефонуємо Вам у понеділок. Під час телефонної розмови ми підтвердимо Ваше замовлення та узгодимо час доставки за вказаною адресою.

Спосіб замовлення №2 – замовлення по телефону :

Ви можете зателефонувати нам, отримати консультацію та зробити замовлення за телефонами:

Оплата

– оплата товару кур’єру (у разі доставки кур’єром Ви передаєте гроші нашому співробітнику, він видає вам товарну накладну);

– оплата товару в магазині (у разі самовивозу з наших магазинів чи садових центрів). Резервація товару діє три дні;

– оплата товару у відділенні логістичної компанії під час отримання (оплата післяплатою).

– оплата картами Visa/Mastercard безпосередньо на сайті.

– оплата безготівковим розрахунком з або без ПДВ.

– правий беріг- 400 грн

– лівий беріг- 500 грн

Доставка виконується тільки до під’їзду.

При доставці гуртових партій товару поза Києвом вартість розраховується в залежності від типу траспортного засобу та відстані до розсадника чи центра садівництва. Доставка виконується до під’їзду чи воріт:

Мікроавтобус Renault Master, до 2,2 т, об’єм = 14 м 3

MAN LE 8.180, до 4 т, будка з гідробортом, об’єм = 35 м 3

У разі доставки більш ніж за 100 км, тарифи оговорюються окремо. Можлива доставка по Україні через логістичні компанії «Нова Пошта», «ІнТайм», «Делівери» . Час та вартість доставки обов’язково узгоджуються з Вами по телефону.