Що виділяє луска риби

Як луска розташована на шкірі риби, яке її значення?​

Тіло риб вкрите кістковою лускою. Кожна лусочка своїм переднім краєм заходить у шкіру, а заднім — налягає на лусочку наступного ряду. Зовні луска вкрита шаром слизу, який зменшує тертя тіла риби об воду і захищає рибу від бактерій та цвілевих грибів.

По лусці риби можна дізнатися розмір риби, луска у риби слизова, за допомогою слизу вона пливе швидше, відбувається тертя до води і за допомогою тертя риби швидко плавають

Новые вопросы в Биология

Срочно!! 60 балов ‼️ 1) У морських свинок кудлата шерсть В домінує над гладкою Ь, а чорне забарвлення С — над білим забарвленням с. Визначте фено … типи тварин, які мають такі генотипи: а) ВЬсс……………………………………………………..; б) ВВсс……………………………………………………..; в) ВЬСС…………………………………………………….; г) ЬЬСс……………………………………………………. 2) У томатів червоне забарвлення плодів R домінує над жовтим забарвленням r, а високорослість Н — над карликовістю h. Дигетерозиготну червоноплідну рослину схрещено з жовтоплідною карликовою рослиною. Визначте генотип та фенотип гібридів першого покоління.

5 ознак, які говорять про свіжість риби: перевірте при покупці

Як вибрати свіжу рибу за зябрами та іншими ознаками – читайте на УНІАН.

При покупці свіжої риби на ринку або в магазині варто уважно оглянути товар. Якщо риба зберігалася занадто довго або в невідповідних умовах, то нею можна отруїтися. УНІАН назвав 5 способів визначити якісну рибу при покупці.

А якщо вам вдалося відібрати свіжу рибку і приготувати її, УНІАН підкаже, як позбутися від запаху риби на кухні.

Огляньте зябра

Цей спосіб перевірки риби знають всі одесити. У свіжої риби зябра мають яскраво-червоний або рожевий колір. Якщо зябра мають бурий або темно-сірий колір, і покриті каламутним слизом з неприємним запахом – товар несвіжий.

Подивіться на очі риби

У свіжої рибки очі повинні бути опуклі і прозорі. Якщо ж рибу довго зберігали на відкритому повітрі, то її очі мутніють і западають в голову.

Оцініть запах

Запах свіжої риби специфічний, але відрази не викликає. У ньому не повинно бути ноток тухлості і бруду. В процесі розкладання тканин риба виділяє аміак, який надає їй різкий неприємний запах.

Перевірте луску

Луска свіжої риби щільно прилягає до тіла і не має серйозний пошкоджень. Невеликі потертості можуть бути через транспортування. Але якщо луску можна легко зняти рукою – від покупки такої риби краще відмовитися.

Занурте рибу в воду

При покупці перевірити рибу таким способом не вийде, тому перевірку проводять вдома. Наберіть воду в глибоку миску і занурте в неї рибу. Якщо тушка потоне, то вона свіжа, а прострочена риба спливе на поверхню.

Вас також можуть зацікавити новини:

Луски

Луска́ (лат. squama) — тверді метамерні пластинки шкірного кістяка хребетних — риб, плазунів, птахів і деяких ссавців, що виконують захисну функцію. Також луска може зустрічатись у безхребетних, наприклад у довгоносика Phyllobius virideaeris та інших жуків.

Луска змії Луска метелика

Форма і будова луски у тварин різних систематичних груп різні. Луска викопних безщелепних і риб — мезодермального походження, утворена кістковою тканиною (дентин, кістка) — плакоїдна луска; розташовується на тілі тварини правильними діагональними рядами по ходу колагенових волокон шкіри і, крім захисної, виконує опорно-рухову функцію. У філогенезі нижчих хребетних (круглороті, риби, земноводні) первісна плакоїдна луска хрящових риб, з якої виникли інші, складніші луски кісткових риб — ганоїдна, у тому числі космоїдна, і кісткова, що включає циклоїдну і ктеноїдну.

Всі види луски риб характеризуються циклічним ростом з утворенням річних кілець, що дозволяють визначати вік і темп росту риби. Серед земноводних кісткові луски, гомологічні лускам кистеперих риб, відомі в деяких стегоцефалів і теперішніх безногих земноводних (черв’яги, рибозмії). Рогова луска плазунів, птахів і деяких ссавців утворюється зроговінням зовнішнього шару епідермісу. Рогові луски зазвичай змінюються шляхом периодичної линяння або злущення. У Плазунів рогова луска іноді зростається з вторинними шкірними окостеніннями і покриває все тіло (крокодили, черепахи), у птахів — тільки ноги, у ссавців (сумчасті, гризуни, комахоїдні та деякі інші) розташовується головним чином на хвості. Пір’я птахів, швидше всього, не утворились від луски. У філогенезі ссавців покрив з рогових лусок замінився волосяним. Вторинний розвиток потужних лусок

Oops something went wrong: