Скільки сидить качка на курячих яйцях

Як домогтися від качки висиджування яєць

Природне висиджування потомства гарантує максимальний результат. На жаль багатьох заводчиків, качка часто відмовляється самостійно сидіти на яйцях, тому доводиться вдаватися до різних методів переконання. Такий підхід одночасно і простіше інкубаційного виведення, і в той же час вимагає створення певних умов.

Відповідна квочка

Необов’язково каченят буде висиджувати сама несучка. У разі безвідповідального ставлення несучки, пташенят може висидіти будь-який птах зі зграї. Більш того, цілком вдало висиджують пташенят замість качки нерідні квочки іншої породи. Але важливо підібрати «правильну». Якщо саджати на кладку невідповідну качку, затія не увінчається успіхом.

  1. Готовність. Качка, що демонструє прагнення до висиджування, шукає затишні містечка в пташнику, готує гніздо, вистилаючи дно пухом. Характер такої качки відрізняється спокоєм і дружелюбністю. Вона напевно відразу зрозуміє, що від неї вимагається, якщо її посадити на кладку. Ще одним знаком для фермера має стати зниження несучості і її повне припинення. Так качки готуються до висиджування.
  2. Привчання. Можна не чекати, поки в однієї з качок прокинеться батьківський інстинкт. Можна приготувати гніздо і покласти в нього пробну – незапліднену – кладку. Як тільки якась із качок сяде, через деякий час можна спробувати ненав’язливо її зігнати. Якщо птах не йде, а сама проганяє агресора, шипить і розмахує крилами – це відповідна квочка. Але з цим способом потрібно бути акуратним – якщо перестаратися, можна відбити бажання висиджувати пташенят.

Порада. Коли застосовується метод «експериментально кладки» – незаплідненою, заміну варто робити тільки коли качка цього не бачить. Якщо вона помітить підміну, то кине висиджування.

Підготовка місця

Для результативного висиджування мало хорошою качки-квочки і кладки, необхідно забезпечити комфортні умови.

гніздо. Дика качка вистилає дно свого гнізда пухом. У домашніх умовах технологія підготовки гнізда повинна бути максимально наближеною до природних. Неприпустимо використання матеріалів, що викликають свербіж та інші незручності для качки. Найкраще використовувати той же качиний пух.
Роль підстави виконує міцний ящик, дно якого прикривається сухою травою. Це буде перешкоджати розкочування кладки. Слід ретельно перевірити м’якість шару, адже маленька колючка здатна заподіяти качці великий дискомфорт.

У холодну пору року не варто забувати про утеплення гнізда. Однак варто обмежитися частковим утепленням, надмірно товсті шари можуть поміщати качці.

Розташування гнізда. Забезпечивши тишу і спокій для качки, важливо переконатися у відсутності протягів, надмірно яскравого світла і небажаного стороннього шуму. Будь-яка перешкода йде врозріз з інстинктами і призводить до ризику покидання качкою кладки. Окрему увагу варто приділити безпеки. Під час висиджування качка вразлива, не можна допустити проникнення до гнізда гризунів або інших качок.

Порада. Качку, висиджують потомство, необхідно заздалегідь попереджати про свою появу у гнізда. Качка може злякатися раптового вторгнення і проявити агресію або зовсім кинути кладку.

Саджання качки

Перед усадженням качки, потрібно зробити якісний відбір яєць для виведення. Також необхідно простежити за дотриманням ряду вимог.

  • В першу чергу потрібно відбирати тільки матеріал середнього розміру, правильної форми, без порушень цілісності, від здорових племінних качок.
  • Яйця не повинні лежати довше 5 днів, важливо забезпечити сухе і затемнене місце, температура в межах 15-200.
  • Кількість штук в кладці не може бути надмірним. Потрібно виходити з розміру качки. Краї не повинні виглядати з-під пір’я – так вони не прогріються, і пташенята НЕ вилупляться. Слід викладати тільки 1 ряд. Тільки так качка зможе прогріти майбутнє потомство рівномірно і впорається з регулярним перевертанням.
  • Потрібно приділити увагу і качці. У першу добу не варто її турбувати, але потім треба її піднести до поїлки і годівниці. Качка повинна звикнути до необхідності залишати кладку для прийняття їжі. Якщо ж качка навпаки не поспішає повернутися до гнізда, можна її туди акуратно перенести. На перших порах можна замкнути качку в гнізді, після, коли вона звикне повертатися, можна відкрити дверцята.
  • Тривалість. Качка висиджує місяць. Термін залежить від рівня харчування та догляду, що забезпечується качці. Важливо стежити за появою пташенят. Ті, які вилупилися раніше, поміщаються окремо, щоб качка не відволікає увагу на них, і не кинула ще не з’явилися каченят.

Всі умови для висиджування дотримані, кладка готова, а качка не проявляє ніякої готовності. Така ситуація знайома кожному птахівників. Слід набратися терпіння і крок за кроком пробувати всі способи залучення качки до кладки. Не варто відразу здаватися і вдаватися до інкубації. Потомство, висіженного природним шляхом, відрізняється особливим здоров’ям і 100% виводимістю.

Як посадити качку на яйця: відео

Related Posts:

Скільки качка сидить на яйцях

У весняний період пернаті одомашнені птахи різних підвидів (індоутки, мускусні та ін.) починають готуватися до виведення потомства. Своє гніздо вони часто утеплюють власним пухом, який вищипують. Птахи починають багато часу проводити в утятнику, чекаючи кладку.

Щоб підготувати гніздо для висиджування, не потрібно особливих зусиль, адже качки – відмінні насідки і хороший виводок може вийти без спеціального обладнання і в звичайних умовах. Потрібно лише контролювати процес і відзначати, скільки днів качка сидить на яйцях.

Важливо! Гніздо має бути облаштоване в такому місці, де буде не галасливо, не надто світло.

Ідеальний варіант – окреме місце в іншому загоні, куди не проникнуть молоді особини, де ніхто і нічого не буде відволікати насідку. Можна тимчасово відгородити невелику ділянку в каченятнику для насідки. Намагаючись знайти усамітнене містечко, не варто забувати про те, що вентиляція в утятнику дуже важлива – повітря не повинно застоюватися, не повинно бути неприємних запахів.

Для обладнання гнізда стануть в нагоді картонні або дерев’яні коробки. Якщо таких немає, можна спорудити гніздо самостійно – сколотити невеликий ящик з тонких дощок. Категорично не рекомендується використовувати пластмасу для обладнання гнізд. Запах пластмаси не сподобається птахам. А ось тонкі металеві листи або старі бочки цілком підійдуть.

Щоб майбутня мама не відходила далеко від гнізда, необхідно забезпечити їй швидкий доступ до їжі та пиття. Також необхідна штучна водойма поблизу – це може бути великий таз або корито з чистою водою.

Увага! Наявність поруч ємності з водою, де буде купатися насідка, необхідно! Мама-насідка повинна бути чистою, щоб містити яйця в чистоті. Ретельний контроль над чистотою питної води і води для купання повинен тривати стільки, скільки качка висиджує яйця.

Якщо насідок 2 і більше, необхідно, щоб вони ніяк не контактували один з одним. Гнізда повинні знаходитися на пристойній відстані один від одного, в різних кінцях загону або в різних приміщеннях. Якщо одна насідка раптом побачить, що в іншої вже вилупилися каченята, швидше за все, вона припинить висиджування.

Підготовка до висиджування і появи потомства

Іноді качка сама сідає на яйця, а іноді доводиться її садити.

Якщо у конкретної пернатою сильно розвинений природний інстинкт, вона може сісти на яйця навіть взимку, після першої ж кладки. Якщо це сталося взимку, і до того часу вже є кілька десятиденних яєць, можна залишити птицю на яйцях, але тоді доведеться додавати тепло (обігрівачі або пічне опалення) і збільшувати світловий день за допомогою штучного освітлення.

Намір висиджувати потомство можна припустити, якщо качка почала вистилати гніздо пухом. Тоді потрібно підкласти їй кілька яєць (10-14 денних, свіже брати не можна). Усю кладку фермери радять позначати олівцем або фломастером, щоб знати, скільки днів яйцю. Якщо в гнізді будуть з’являтися свіжа кладка, її необхідно прибирати, а після можна назад підкладати.

Можна підкладати лише цілі, великі або середні яєчки. Якщо вони неправильної форми, з дефектом шкаралупи або з тріщиною – не варто їх брати. Яєчки повинні бути чистими. Мити їх для висиджування не можна!

У гнізді вся кладка повинна вміщатися в один ряд під качкою. Зайве потрібно прибрати.

Зверніть увагу! Всі маніпуляції в гнізді потрібно здійснювати, коли уточки там немає (вона пішла їсти або плавати), коли вона цього не бачить. Коли насідка встає з місця, потрібно прибирати свіжі яйця і підкладати підоспілі. Також необхідно прибирати сміття з гнізда і протухлі зародки, якщо такі є. Але зазвичай качки самі прибирають протухлі або неоплодотворені яйця. Іноді вони їх з’їдають.

Якщо жодна перната не зволила приготувати гніздо, доведеться господарю вибирати насідку самостійно. З усієї зграї потрібно вибрати спокійну, не агресивну уточку і протестувати її. Щоб зрозуміти, чи зможе обрана особина висиджувати пташенят, треба акуратно вищипати трохи пуху з її грудки і вистлати їм гніздо. У її гніздо кладуть муляж яєць 4-5 шт. Муляж може бути виконаний з дерева, гіпсу, парафіну. Обрану самицю садять на яйця і закривають на 3-4 дні в гнізді або загоні, випускаючи 2-3 рази на день, щоб підкріпитися і скупатися. Якщо буде помітно, що самка готова до висиджування, потрібно збільшити частоту і обсяг її годування, і замінити муляж справжніми яєчками.

Фермери-початківці часто не знають, скільки качка сидить на яйцях. В середньому, уточка висиджує потомство близько місяця. Тривалість висиджування залежить від породи. Пекінські качки сидять приблизно 27-29 днів, мускусні (шипуни) більше – 30-36 днів.

Скільки днів сидить на яйцях дика качка кряква? – в середньому, 26-28 днів. Інші дикі породи (Пеганка, Гоголь) висиджують потомство 28-40 днів. Потрібно зазначити, що у диких особин інстинкт висиджування розвинений чудово, на відміну від усіх інших, вони добре піклуються і про яйця, і про пташенят.

Башкирські качки насиджують пташенят близько 28 днів.

Яйця мулардів непридатні для висиджування, оскільки це гібрид, але в якості насідок самки цілком підійдуть.

Різні види птахів можуть висиджувати різну кількість яєць, залежно від розмірів їх тіла. Іноді трапляться так, що особина сидить на яйцях і кілька штук з-під неї вивалюються, випирають. Такі зародки ризикують ніколи не вилупитися.

Важливо! Не варто підкладати під насідку яєць більше, ніж вона зможе висидіти.

Під самку шипуна вміщується близько 12-20 майбутніх пташенят. Кряква відкладає і висиджує від 7 до 12 яєць (не більше 12). Башкирські уточки висиджують 10-17 штук. Самка пекінської качки може висидіти до 20 яєчок за один раз.

Як відбувається процес висиджування

Скільки сидить індоутка на яйцях

Коли перната сідає висиджувати пташенят, слід вести себе тихо і обережно, підходячи до загону. Качки в період висиджування бувають дуже нервовими, можуть злякатися будь-якого гучного звуку і втекти з гнізда. Якщо самка була налякана, є велика ймовірність того, що в гніздо вона вже не повернеться. Фермери радять, підходячи до сараю, подавати голос, розмовляти з уточкою, даючи їй зрозуміти, що господар наближається.

Якщо самка кілька днів сидить у гнізді, не встаючи з нього, потрібно дуже обережно підняти її і посадити до годівниці. Часом цю дію необхідно повторити кілька разів.

Найголовніше в період висиджування – не заважати качці, забезпечити їй спокій, чистоту і комфорт. Світловий день насідки повинен становити не менше 16 годин. Якщо загін закритого типу, самку необхідно випускати на прогулянку щодня, загальна тривалість прогулянок повинна становити не менше 30 хвилин. Також непогано б додати до основного раціону уточки мінеральні добавки та вітаміни. Якщо ви бажаєте встановити розмір загону неподалік місткості з деревною золою. Птахи використовують золу як профілактику від паразитів (чистять нею лапки і пір’я).

Пекінські та мускусні качки – плюси і мінуси висиджування

Скільки курка сидить на яйцях

За один сезон мускусні породи можуть зробити 2 виводки каченят, тобто, приступити до висиджування 2 рази. У їхніх яєць буває ледве помітний сірий наліт. Ні в якому разі не можна прати його! Мускусні можуть висиджувати будь-які яйця – качині, курячі, гусячі, індичачі, але тільки якщо вони одного роду. Не можна, наприклад, підкладати до індичих курячих тощо.

Мускусні породи не будуть висиджувати потомство, якщо щось їм заважає. Завжди є вагома причина, просто так вони не можуть відмовитися від висиджування. Причиною можуть бути багато факторів: наявність подразнюючих сусідів – гусей і курей, наявність гризунів і паразитів. Занадто яскраве світло в качнику теж не подобається качкам. Вік птиці має значення – занадто молоді і старі птахи не годяться для цього. Погані умови утримання не приносять задоволення качкам: сперте, затхле повітря, відсутність чистої води і корму, спека або холод, сторонній шум.

Пекінські качки не володіють яскраво вираженим інстинктом до висиджування. А мускусні – навпаки. Тому часто до мускусних особин підкладають яйця інших птахів – курок, індичок, гусей. У багатьох відразу виникає питання – чи може курка висидіти качині яйця? Відповідь: так, може, але не так багато, як качка. Курка висиджує 9-11 яєць, а уточка 12-20 залежно від розмірів. Як тільки під куркою вилупляться каченята, їх потрібно негайно перенести в окреме місце.

М’язова самиця – гарна насідка, але не сяде на гніздо, якщо яєць буде мало. Їх має бути не менше 12. 12-15 штук – це приблизний мінімум, при якому ці насідки згодні висиджувати пташенят.

М’язову качку потрібно обов’язково 2-3 рази на день виносити на прогулянку (якщо сама вона не встає), на вулиці вона повинна купатися. Купатися може вона і в каченці – в ємності з водою. Птах сідає мокрою в гніздо, завдяки чому захисна плівка на яйцях стирається. Якщо плівка не зітреться, каченята не вилупляться – вони просто задихнуться.

Якщо в домашньому господарстві є тільки пекінські особини, потрібно бути готовим до того, що доведеться використовувати примусовий спосіб висиджування. У такому випадку необхідно постійно контролювати, скільки днів качка висиджує яйця, скільки разів вона залишає гніздо. Якщо мама-уточка не повертається до майбутніх малюків, можна змусити її повернутися, накривши каркасом з металевої прозорої сітки (рабиці). Якщо качка починає турбуватися і метушитися, залишається тільки застосувати інкубацію – помістити майбутніх пташенят в тепле і світле місце до кінця дозрівання.

Важливо! Ці качки дуже розумні, якщо насідка помітить, що за її відсутності господар забирає яйця, вона їх кине. Тому важливо проводити будь-які маніпуляції в утятнику з яєчками в той час, коли насідка буде на вулиці.

Каченята вилупилися! Що робити?

Багато хто знає, як вилуплюються каченята, але не всі знають, що робити з ними далі. Шкаралупа починає тріскатися, каченя саме підклевує її. Каченята вилуплюються всі відразу, протягом 1-3 діб, одні за іншими. Качка іноді сама з’їдає зайву шкаралупу, щоб малюкам було не тісно. Якщо шкаралупа залишилася після вилуплення, можна її прибрати. Маленьких, щойно тих, хто проклюнувся, качать краще забрати на пару днів додому, щоб мама ненавмисно не придавила їх. Буває, що качка шипить і не дає підійти до каченят. У такому випадку слід підійти до неї іншим разом.

Відео: Скільки сидить індоутка на яйцях

Якщо насідка провела з каченятами 2 дні і всі залишилися цілі, можна більше не турбуватися за них. Через 2-3 дні після вилуплення зазвичай каченят виводять на вулицю. Мама вчить їх їсти, пити, ходити.

На замітку! Можна до однієї качки під опіку прилаштувати і чужих каченят, наприклад, від іншої качки або інкубаторних. Але робити це потрібно так, щоб всі каченята відразу потрапили до качки, а не по черзі.

Деякі прибирають каченят від мами (наприклад, якщо каченят готують на продаж) і садять її знову на яйця. Так робити можна, але для каченят краще, якщо за ними буде доглядати та качка, що їх висиділа.

Коли качка вивела каченят, виникає питання – що робити далі? Перш за все потрібно почистити гніздечко – прибрати сміття, пір’я, пух, замінити підстилку. Протягом 3 тижнів каченята ночують з качкою і селезнем у качятнику, під крилом. Під крило вони ховаються, якщо їм страшно або коли на вулиці погана погода.

Для каченят можна організувати ванночки – в невелику ємність налити теплу і чисту воду. Малюки дуже люблять купатися. Приносить їм задоволення і сидіти на дошочках. Вузькі дошочки можна розкласти як у загоні, так і на вулиці на землі.

Годувати каченят потрібно відразу, як вони вийшли з будиночка, або на третю добу після вилуплення. Протягом 5 днів можна давати каченятам варені курячі та качині яйця, порізані на дрібні шматочки і змішані з вареною крупою. Крупу можна підмішувати кукурудзяну або ячневу, вона повинна бути розсипчастою і свіжою. На 6 день каченятам дають сир. Через кілька днів у сир можна додавати свіжу дрібно порізану траву – наклеп, крапиву, люцерну. Пізніше можна додавати пшеничну кашу. Через 2-3 тижні можна давати варені овочі – моркву, буряк, картоплю і варену рибу.

Каченят, які будуть рости без мами, потрібно помістити в коробку або кошик під лампу, у світле місце. Під лапками повинна бути постелена м’яка тканина. Підтримувати температуру в приміщенні або в коробці потрібно на рівні 26-28 градусів протягом 20 днів.

Якщо каченята виховуються без мами-качки, схема годування трохи інша – їх годують потроху 8-10 разів на день до досягнення ними 15-добового віку. Після 15 діб обсяг порцій зменшують. Коли каченятам виповниться 20 діб, їх випускають на свіже повітря. У загінчику вони гуляють, щипають траву, купаються.

Розведення качок – вигідне заняття, але тільки якщо є час стежити і доглядати за ними. Домашні качки відрізняються смачним, соковитим, дієтичним м’ясом. Для хорошого м’яса слід заводити курей-насідок, а якщо хочеться постійно мати домашні свіжі яйця – тоді несучок.