Як пікірувати сіянці

Пікірування розсади петунії: детальна інструкція

Усім привіт! Настав час пікірувати розсаду петунії, і сьогодні я докладно опишу вам цей процес, починаючи з підготовчих робіт.

Ґрунт і контейнери для пікірування

Петунію я сіяла професійним насінням 3 січня. Сходи почали з’являтися на п’ятий день. Сьогодні 1 лютого, на сіянцях вже по 3-4 справжніх листочки, і вони готові до найважливішого етапу свого розвитку – пікіровки. Є у мене і більш пізні сходи, але сьогодні я їх пікірувати не буду.

Ґрунт для вирощування розсади петунії має бути легким, пухким, волого- і повітропроникним. Раніше я використовувала для цих цілей ґрунт Терра Віта, але з часом зрозуміла, що його потрібно вдосконалювати, тому що з поливами, незважаючи на вміст агроперліту, ця ґрунтова суміш стає важчою, і коренева система розсади розвивається в ній гірше.

У результаті експериментів я напрацювала таку формулу ґрунтосуміші: 1 частина ґрунту Терра Віта, 2 частини торфу і 1 частина агроперліту. Для посіву насіння петунії я ґрунт перед складанням ґрунтосуміші просіюю, але для пікіровки цього робити не потрібно. Я просто видаляю з торфу великі часточки, щоб суміш вийшла більш-менш однорідною.

Пікіровку я проводжу у двохсотграмові стаканчики, в яких роблю дренажні отвори: коренева система петунії в жодному разі не повинна замокати.

Перед процедурою я не поливала розсаду два дні: сухий ґрунт значно легший за вологий, і він не обриває коріння сіянців коли їх витягують з контейнера.

Петунія любить пікіровку, і після неї росте ще краще.

Пікіровка розсади петунії

Я наповнила стаканчики сухою ґрунтовою сумішшю до самого верху, щоб стінки посудини не заважали рости пагонам петунії в сторони. Потім я зробила конусом поглиблення в ґрунті кожного стаканчика. Спочатку я розпікірую досить рослі для свого віку сіянці серії Тайдал сорту Ред Велюр, який показав прекрасну схожість.

Підчепивши сіянець виделкою, я вийняла його з контейнера і розглянула кореневу систему: вона зовсім невелика, але вже мочкувата. Притримуючи петунію за листочок, я опустила її коріння в заглиблення і потім стиснула ґрунт навколо стеблинки. Оскільки рівень посадки дуже високий, пагони петунії почнуть рости в сторони, не зустрічаючи перешкод.

Розпікірувавши таким чином усі сіянці петунії, я їх полила. Ґрунт зовсім сухий, але просочити його вологою потрібно тільки на глибину залягання коренів сіянців. Тобто вологою має стати лише верхня третина ґрунту в склянці, а все, що нижче, має залишитися сухим. Полив я здійснюю маленькою гумовою спринцівкою, виливаючи під кожну рослину не більше 1-1,5 чайних ложок води.

У міру зростання коренів петунії ґрунт потрібно буде просочувати все глибше і глибше. Перевага такого способу поливу в тому, що він унеможливлює ймовірність перезволоження, тобто коріння сіянців гарантовано не буде замокати і гнити.

Утримання розсади після пікірування

Щоб створити для розпікірованої розсади оптимальний мікроклімат, я склала стаканчики з петунією в дуже глибокий контейнер. Плівкою я їх не накривала. Після пікіровки минуло хвилин 40, і поки жоден сіянець не втратив тургору. Коли маленькі петунії приживуться, я дістану їх з контейнера і складу на піддон.

Стелаж, на якому стоятиме розсада петунії, з трьох боків захищений армованою плівкою, і вологість повітря навколо розсади вища, ніж у кімнаті, а температура тримається в межах 20-22 ⁰C. Фітолампа над полицею встановлена на 16 годин.

Днів через 10 я розповім вам, як почувається моя петунія. Всього вам найдобрішого.

Як сіяти чорнобривці на розсаду, як пікірувати – коротко й конкретно про вирощування

Автор: Яна Ф. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=25 Правки: 26 січня 2023 Перша редакція: 22 грудня 2021 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 28493 рази 💬 2 коментарі

Сьогодні я розповім вам про вирощування розсади чорнобривців у домашніх умовах.

Посів чорнобривців

Я буду сіяти високорослі чорнобривці в прозорий контейнер з кришкою типу міні-парничка. У народі тагетеси чомусь називають шафранами, хоча жодного відношення до крокусів вони не мають. Чорнобривці дуже полюбляють садівники і дачники за їх строкату красу, рясне цвітіння і простоту вирощування.

Насіння я розсипаю по поверхні, покриваю його шаром ґрунту, поливаю, накриваю кришкою і ставлю в тепле місце, де температура тримається в межах 22-23 ⁰C. Сходи мають з’явитися дуже скоро.

Пікірування сіянців

Чорнобривці зійшли і підросли. Зараз їм уже місяць, і настав час їх пікірувати в розсадні ящики або в окремі стаканчики. Цього разу я віддам перевагу пересадці в стаканчики. Як завжди, я відбираю для пікірування 6 найбільших екземплярів, а решту сіянців поливаю і ставлю на колишнє місце: нехай ростуть далі.

Чорнобривці досить невибагливі і чудово переносять пересадку, посуху, перезволоження і навіть грубе поводження. Напевно, це і є причиною їхньої популярності.

Під час пікірування, як правило, обриваються дрібні корінці сіянців, але це стимулює рослини нарощувати нове коріння. Після пікірування я поливаю ґрунт у стаканчиках. Тепер сіянцям потрібні лише тепло, яскраве сонечко та полив.

Епілог

Розсада чорнобривців виросла до розміру маленького деревця і готова до пересадки у відкритий ґрунт. На це пішло лише два місяці. Мені навіть не довелося підживлювати розсаду: сіянці і без добрив виросли міцними та зд

Пікіровка розсади колеуса – терміни та опис процесу

Всім привіт! Сьогодні я буду пікірувати молоді сходи колеуса, які сіяла 4 грудня, і докладно розповім вам про всі важливі моменти цієї процедури.

Сіянці колеуса

Два сорти колеуса відставали в розвитку, і пікіровка повинна була стимулювати ріст розсади, але минуло кілька днів, і сіянці раптом стали рости. Тому я вирішила відкласти пікіровку цих колеусів на кілька днів, а пікірувати буду розсаду, яка розвивалася нормально.

Дуже важливий момент: перед пікіровкою рослини не можна поливати 2-3 дні. Це стосується не тільки колеуса, але й петунії, пеларгонії, бегонії та іншої розсади. Якщо петунії незначний надрив коренів під час пікірування йде на користь, то для колеуса це болісна процедура, а, витягаючи рослини із сухого ґрунту, ви завдасте їм менше травм.

Ємності та ґрунт для пікіровки

Колеуси не поспішають нарощувати кореневу систему, тому перше пікірування я роблю у двохсотграмові стаканчики, в яких зроблені дренажні отвори. Коли колеуси підростуть, я перевалю їх у ємності об’ємом 0,5 л, а потім вже пересаджу на постійне місце.

Ґрунт для пікіровки я використовую того ж складу, в якому вкорінювала живці з маточників колеуса. Коріння в ньому розвивається дуже добре, але теж не дуже швидко: така вже у колеуса особливість. Ґрунт я складала з 3 частин торфу, 1 частини готового ґрунту Терра Форте і 1 частини агроперліту. Вийшла легка, пухка і повітряна ґрунтосуміш, в якій не застоюється волога.

Процедура пікірування колеуса

Наповнивши стаканчики сухим ґрунтом, я зробила в центрі кожного заглиблення спеціальним конусом. Підчепивши сіянець колеуса виделкою, я витягнула його з контейнера, помістила в заглиблення до сім’ядольного листя і обтисла навколо рослини ґрунт.

Якщо сіянець з якоїсь причини витягнувся, обріжте на ньому сім’ядольні листочки і занурте стеблинку в ґрунт до нижньої пари листків. Колеуси, як і томати, здатні нарощувати на стеблі додаткове коріння, і глибока посадка на ранній стадії розвитку їм ніяк не зашкодить.

Прищипувати ж сіянці колеуса в такому віці не можна: рослини не зрозуміють, чого ви від них хочете, і просто перестануть розвиватися.

Після пікіровки сіянці слід полити. Я користуюся для цього маленькою гумовою спринцівкою об’ємом 50 мл. Цієї кількості води вистачає на 2 стаканчики, проте торф просочується повільно, і я зволожую ґрунт у кілька заходів. Надалі, коли торф промокне, ґрунт просочуватиметься значно швидше.

Умови утримання розпікірованої розсади

Всю квіткову й овочеву розсаду я вирощую в кімнатних умовах на стелажах за температури 20-25 ⁰C і під штучними джерелами світла. Щоб створити для колеуса оптимальний мікроклімат, я поставила стаканчики в глибокі контейнери.

З моменту закінчення роботи минуло 2 години. Ґрунт у стаканчиках повністю просочився вологою, і жоден сіянець не зів’янув. Якби це сталося, я б обприскала розсаду теплою водою і на деякий час накрила б контейнери плівкою. Минулого сезону я так і робила, тому що пікірувала колеуси в більш ранньому віці, в стадії розвитку сім’ядольних листочків, і їм був необхідний парниковий ефект.

Зараз я накривати розсаду плівкою не буду, тому що колеуси почуваються добре. На сьогодні листя у всіх сортів здебільшого зелене, але що старшими ставатимуть рослини, то яскравіше проявлятимуться відмінності в забарвленні. Днів через 10 я почну розсаду підживлювати, але про це я розповім вже наступного разу.

Відео про пікірування колеуса

Література