Як почистити срібло в домашніх умовах

Зміст:

Як почистити срібло самостійно в домашніх умовах

Чистка срібла в домашніх умовах не становить особливої складності, до того ж — це безпечно та швидко. Однак виробляти її потрібно регулярно, адже срібло досить швидко забруднюється.

Як безпечно почистити срібло

Забруднення срібла сприяє його окисленню. Саме явище використовується в ювелірній справі для планомірного старіння, цей природний процес, але він також призводить до забруднення срібних виробів, що втрачають в результаті привабливий вигляд. Найкращий спосіб впоратися з проблемою — використовувати прості домашні засоби. Спроба застосування сильнодіючих хімічних речовин може погано закінчитися для ювелірних виробів. Тому, якщо ви хочете почистити срібло, краще використовувати такі засоби, як сода, оцет, зубна паста, зола. Вони швидко допоможуть вашим прикрасам повернути колишню пишність.

Сольова ванна

Найкраще чистити срібні прикраси у соляній ванні. Для цього знадобиться кілька предметів.

  • Велика пластикова або скляна посудина ємністю не менше 2 літрів. Важливо: посудина в жодному разі не повинна бути металевою, оскільки метал може вступити в небажану реакцію з приготованим розчином.
  • Алюмінієва фольга, яку слід укласти на дно та борти посудини.
  • Тепла вода. Підійде і звичайна з-під крана, але найкращий ефект дає дистильована.
  • Сіль кухонна – додається у пропорції 5 чайних ложок на кожний літр ванни. Розчин необхідно ретельно перемішати.

Предмети повинні знаходитися у ванні від кількох хвилин до кількох годин, залежно від ступеня їх забруднення. Слід зазначити, що окисно-відновний процес найчастіше протікає досить швидко і речі очищаються від бруду буквально на очах.

Не рекомендується кидати у розчин усі предмети одночасно. Якщо їх буде занадто багато, процес сповільниться і ефект може бути незадовільним.

Краще кинути у ванну один великий виріб або кілька дрібних (наприклад срібні сережки або каблучки). Якщо розчин діє недостатньо ефективно, його слід замінити, вставити нову алюмінієву фольгу і почніть все заново. Саме алюмінієва фольга поглинає забруднюючі оксиди сірки, тому її необхідно часто міняти.

Соду та оцет

Одним із найпопулярніших домашніх способів очищення срібла є занурення його в розчин харчової соди та оцту. Ця суміш дозволяє швидко позбутися непривабливого нальоту. Достатньо розвести 1 столову ложку оцту та 1 столову ложку харчової соди в одному літрі води. Потьмянілий предмет повністю занурюють у такий розчин приблизно на 15 хвилин. Після цього часу весь осад повинен зникнути. Після цього срібло залишається просто промити під проточною водою.

Як почистити срібло кока-колою

Домашній спосіб видалити некрасивий темний наліт зі срібла — занурити прикраси, столові прилади або інші предмети в кока-колу. Крім того, можна використовувати спирт або горілку. Незалежно від вибраного розчину об’єкт повністю занурюють у нього та залишають приблизно на 12 годин (зазвичай на ніч). Після цього часу срібло має виглядати ідеально. Ефект зазвичай виходить справді вражаючим, а сам метод не потребує жодних зусиль.

Зубна паста

Швидкий та ефективний спосіб очистити срібло від непривабливого покриття – протерти його зубною пастою. Аналогічним чином діє зольна паста та лимонний сік. Ефект видно відразу. Недоліком цього є його обмежена продуктивність. Якщо срібний кулон або кольє мають безліч різних згинів, паста практично не зможе потрапити усередину. У цьому випадку краще вибрати один з перерахованих вище розчинів і почистити прикрасу таким способом. З іншого боку, чистка пастою відмінно працює зі столовими приладами та іншими срібними предметами простої форми.

Як почистити срібло аміаком в домашніх умовах

Щоб почистити срібло в домашніх умовах потрібно точно визначити склад і пробу металу, правильно вибрати засіб і спосіб обробки.

  1. Огляньте прикраса, оцініть ступінь забруднення.
  2. Виберіть метод очищення, враховуючи вид виробу.
  3. Підготуйте все необхідне для чищення: ємність з теплою водою, миючий засіб, серветки, ватні диски і палички, суху фланель або хустинку.
  4. Замочіть вироби в теплому мильному розчині на 10-20 хв. для попереднього видалення пилу, розм’якшення бруду, знежирення поверхні.

При наявності сильних забруднень, особливо на коштовностях з камінням, розгляньте можливість звернення в ювелірну майстерню. Професіонали спеціальними засобами зможуть прибрати пошкодження, повернути привабливий зовнішній вигляд і відновлять захисне покриття металу.

Правила чищення срібних виробів нашатирним спиртом

Чищення срібла нашатирним спиртом вважається найбезпечнішою і дієвою. Цей засіб добре розчиняється у воді, після чого молекули випаровуються в повітрі. Це не приносить шкоди металів, у тому числі сріблу і золоту. Однак не можна чистити ці метали одночасно, інакше почнеться процес іонізації. В результаті цього срібло може пожовтіти, а золото побіліти.

Давайте розглянемо, як правильно чистити срібло нашатирним спиртом в домашніх умовах. Для цього змішайте в керамічній або емальованої ємності воду і нашатирний спирт у співвідношенні 10 до 1. Не вдихайте пари!

Опустіть срібний виріб у підготовлений розчин, закрийте тару і залиште на певний період. Щоб почистити срібло від чорноти, витримайте вироби 30-60 хвилин. Такий засіб підходить для чищення і простих срібних виробів, і для ювелірних прикрас з камінням.

Якщо вироби тільки злегка потьмяніли, їх досить потримати п’ять-десять хвилин, можна і зовсім не тримати, а лише занурити. Коли срібло побіліє, дістаньте виріб з допомогою пінцета і ретельно промити в чистій проточній воді. Потім протріть м’якою ганчіркою.

До речі, із застосуванням нашатирного спирту можна почистити золото, скла і дзеркала. Для чищення столового срібла і простих срібних прикрас можна використовувати засоби і спреї для миття вікон та дзеркал. Як мити дзеркала без розлучень, які кошти краще вибрати для цього, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чищення срібла спеціальними засобами

Професійні засоби застосовуються в ювелірних майстернях для догляду за срібними виробами будь-якого виду. Спеціальні гелі, пасти, спреї, шампуні і серветки швидко і безпечно прибирають потьмяніння, повертають блиск, створюють захисну плівку на металі.

Чистити срібло такими засобами можна і в домашніх умовах. Самостійно відтирати забруднення з їх допомогою потрібно обережно, чітко дотримуючись інструкції, дотримуючись дозування і час впливу.

Розглянемо найпопулярніші потяги, які можна придбати в ювелірних майстернях.

Talisman

Ефективний засіб для чищення срібних прикрас:

  1. Складіть вироби в невелику ємність.
  2. Залийте засобом так, щоб воно повністю покривало предмети.
  3. Через 1-2 хвилини промийте срібло в проточній воді.
  4. Просушіть, відполіруйте бархаткою.

Якщо багато предметів, розчин можна використовувати повторно.

Рідина не підходить для чищення чорніння срібла, а також виробів з натуральними або штучними каменями і позолотою.

Talisman можна замовити в інтернет-магазині. Вартість за упаковку 150 мл від 150 до 250 грн. в залежності від продавця.

Крем HG

Професійний засіб для чищення, додання блиску посуду, столових приладів, елементів декору. Крем ефективно прибирає наліт, освітлює почорнілі ділянки, полірує поверхню, не пошкоджуючи метал. Підходить для антикварних виробів із срібла.

Щоб очистити посуд або прикраси:

  1. Промийте вироби в теплій воді з милом.
  2. Нанесіть трохи крему на серветку, обробіть поверхню.
  3. Через 1-2 хв. відполіруйте срібло до блиску.

Ціна за упаковку крему, об’ємом 125 мл, становить 500-550 грн.

Silberpflege Centralin

М’яка паста для очищення будь-яких дорогоцінних або недорогоцінних металів. Безпечна для чистого срібла, черненних виробів, прикрас з родієвим напиленням або позолотою. Засіб ефективно прибирає наліт, освітлює метал, створює захисну плівку від окислення на поверхні.

Щоб почистити столове срібло чи прикраси:

  1. Нанесіть На губку трохи пасти.
  2. Рівномірно розподіліть по поверхні. Залиште на 2-3 хв.
  3. Промийте під проточною водою.
  4. Витріть насухо.

Тюбик, об’ємом 75 мл, можна купити за 250 грн. в будь-якому інтернет-магазині.

При виборі професійного засоби для догляду за сріблом враховуйте пробу, вид металу і наявність каменів у прикрасі.

Засоби для чищення срібла

Причини потемніння срібла

В яких умовах і чому чорніє срібло? Суть процесу полягає в тому, що аргентум активно реагує з сіркою. А в повітрі, крім кисню, є невелика кількість сірководню. Тому з часом вироби чорніють, з’єднуючись з сірководнем і утворюючи плівку, яка називається сульфідом срібла.

Срібне кільце «Змія» почорніло

Провокують чорніння срібла такі фактори:

  • Низька проба виробу. Швидше за все, як лігатури була додана мідь, а вона прискорює процес окиснення і чорніння.
  • Постійне носіння на тілі. На прикрасу налипають пил, бруд, частинки шкіри, а також піт, який може вплинути на зміну кольору виробу.
  • Висока вологість повітря або постійне потрапляння прикраси під воду.
  • Контакт з косметикою або ліками, які містять в собі невелику кількість сірки.

Але не на всіх виробах утворюється цей шар. Справа в тому, що останнім часом виробляють багато прикрас, які покриті шаром родію. Цей метал не дає можливості вступити в контакт сірці і сріблу, захищаючи виріб від почорніння.

Або також є оксидовані або чернение прикраси з срібла. Такий темний відтінок для них зрозумілий, тому чистити їх так ретельно не вимагається, щоб не зняти верхній шар.

Ну а в звичайних виробах від цієї плівки просто позбутися, почистивши прикраса будинку. Якщо є засоби для чищення прикрас в ювелірних майстернях, краще віднесіть їх туди. Там гарантовано почистять виріб і при цьому не подряпають і не завдадуть шкоди. Робиться це за допомогою спеціальних гелів, не травмуючих поверхню прикраси.

Чищення прикрас з камінням

Яшма
Ювелірні прикраси, інкрустовані дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням, вимагають ретельного підбору методу чистки в залежності від їх виду:

  • Аквамарин, смарагд, сапфір – щільні камені, не бояться високих температур і активної обробки. Для видалення нальоту протріть метал спиртом, відполіруйте содою.
  • Бірюза, місячний камінь, малахіт – мають середню площу; не зазнають тривалого контакту з водою, грубого тертя і гарячої води. Для очищення підійде мильна вода, кашка з соди або розбавлений спирт.
  • Янтар, перламутр, перли не можна мити агресивними засобами, кип’ятити, чистити щітками. Щоб освітлити срібло пройдіться по поверхні шкільним гумкою, камінь протріть вологою серветкою. Від агресивних складів перли може пожовтіти.

Приступаючи до очищення, з’ясуйте, який камінь вставлений в кільце або сережки. Якщо отримати точну інформацію неможливо, промийте прикраси теплою водою з милом або зверніться до ювеліра.

Як почистити срібло з камінням

Загальні правила чищення

У царській України дворянські будинки тримали спеціально навченого лакея для чищення столового срібла, і цього заняття працівник присвячував практично весь день. Щоб не витрачати стільки ж часу і почистити срібні вироби швидко, існує кілька загальних рекомендацій:

Перш ніж приступати безпосередньо до хімічному очищенню, виріб потрібно знежирити і відмити від бруду в теплій мильній воді.

  1. Сполоснути в чистій воді – це дозволить заощадити час.
  2. За сріблом потрібно доглядати, щоб потім менше часу витрачати на чистку. Виділіть у своєму розкладі час для догляду за ним – регулярна процедура (хоча б раз на місяць) допоможе уникнути серйозного потемніння.
  3. При очищенні будь-якого виробу потрібно дуже дбайливо звертатися з місцем маркування. Якщо проба зітреться, спотвориться, це значно знизить загальну вартість виробу, особливо через 50 років, коли воно перейде в розряд антикварних.
  4. Виключно дорогі, раритетні коштовності краще довірити руці майстра.

Можна кип’ятити срібло

Якщо ви впевнені, що у вас в наявності саме срібло, то кип’ятити його можна. При кип’ятінні прискорюються хімічні реакції, і результат буде краще, але якщо виріб тільки покрита сріблом, то кип’ятіння може його зіпсувати. Будьте обережні з жорсткою водою. Після кип’ятіння у воді з підвищеною жорсткістю на виробах залишиться білий наліт.

Прикраси з деякими дорогоцінним камінням та перлами також не можна піддавати кип’ятіння.

Чим чистити срібло з чорнінням

Вироби із срібла відрізняються великою кількістю декоративних елементів: заглиблень, пазів, орнаментів.

Такі предмети мають потребу в регулярному догляді для видалення пилу, бруду, нальоту.

Щоб правильно помити черненное срібло в домашніх умовах:

  1. У глибоку чашку налийте 1 склянку теплої води, додайте 2 ст. л. рідкого мила.
  2. Засипте щіпку солі.
  3. Ретельно перемішайте до повного розчинення інгредієнтів.
  4. Занурте срібло в розчин, залиште на 30 хвилин.
  5. Акуратно почистіть метал м’якою серветкою.

При необхідності освіжити посуд, свічники, кільця або будь-які інші вироби з рівною поверхнею використайте швидкий спосіб очищення з допомогою шкільного ластику. Точково обробіть метал до блиску, намагаючись не торкатися черненних ділянок. Потім сполосніть теплою водою, насухо витріть м’якою серветкою.

Старі фамільні коштовності з чорненого срібла більш стійкі до чищення та полірування, ніж нові прикраси. Сучасна технологія виробництва передбачає нанесення хімічним способом тонкої плівки, що створює ефект потемніння окремих ділянок. При активному впливі покриття швидко стирається, з’являються білі плями.

Для чищення виробів зі срібла з чорнінням не можна використовувати кислоти, луги, абразиви, окріп, спиртові суміші.

Ефективні методи очищення срібних предметів

В домашніх умовах є багато речовин, з допомогою яких можна почистити срібло. Щоб методи працювали так, як треба, уважно слідуйте інструкції. Нижче ми опишемо найбільш ефективні і поширені рецепти, використовуючи які чистять срібло.

3 способи чищення: відео

Лимонна кислота

Чищення срібла лимонною кислотою відбувається наступним чином. На півлітра води розбавляють 100 грам кислоти. Знайдіть шматочок мідного дроту і додайте в розчин. Поставте ємність на водяну баню і нагрівайте до кипіння. Тепер починається чищення срібних прикрас, повільно опустіть їх в окріп і залиште на 10-20 хвилин залежно від складності забруднень. Протріть ганчірочкою і промийте чистою водою, після чого повністю висушіть.

Важливо щоб при зануренні не було різкого перепаду температур, інакше прикраси можуть деформуватися. Найбільш небезпечне дно каструлі, застеліть його тканиною або не дайте сріблу дійти до дна. Оптимально буде повісити виріб на один кінець мідного дроту, а другий зачепити за верх судини.

Сода та зубний порошок

Кошти дуже агресивні, оскільки сплав не можна чистити абразивними засобами. Будьте вкрай обережні, щоб не пошкодити поверхню. Якщо ризик вас не зупиняє, приступимо. І так, як почистити срібло содою?

Насипте трохи в посудину і додавайте воду плавно перемішуючи розчин. Потрібно зробити рідку кашку, це приблизне співвідношення соди до води 3:1. Отриманою сумішшю протирайте виріб до тих пір, поки не заблищить. Тільки з розумом, не витрачайте занадто багато зусиль, можна легко пошкодити поверхню виробу. Процедуру робити зручно і безпечно якщо кашку нанести на м’яку тканину і вже нею відмивати наліт.

Використання кока-коли

Перейдемо до оригінального способу, чистим срібло в домашніх умовах за допомогою Coca-Cola. Практично всі вже знають про чудесні очисних можливості напою. Кажуть, він навіть здатний розчинити зуб. Використовуємо це властивість у свою користь. Відразу попередимо, процес не швидкий і знадобиться багато часу. Залийте напій в зручну ємність і занурте срібні прикраси. В залежності від кількості забруднень знадобиться від одного дня до декількох тижнів. Подібним методом зможуть чистити тільки самі терплячі.

Використання солі

Як почистить срібло будинку? З допомогою самого поширеного засобу солі. Сама звичайна, яка є у кожного на кухні. У невелику каструльку налийте пів літра теплої води і додайте 5 чайних ложечок солі. Перемішайте, занурте забруднені речі і залиште на 2-3 години.

Для посилення ефекту соляного розчину, перш ніж занурити вироби доведіть воду до кипіння. Знизу застеліть ганчірку, щоб коштовність не контактувала з розжареним дном. Кип’ятити потрібно від 10 до 30 хвилин.

Використання оцту

Столовий оцет часто використовують не за призначенням завдяки його очисних властивостей. Домогосподарки миють з його допомогою різні речі. Не рідко відбувається чищення срібла оцтом. Тому розкриємо і такий метод, який допоможе відчистити від нальоту, патини, іржі, йоду та іншого бруду. Спосіб дозволяє почистити срібло з камінням.

Для початку посилимо очищаючі властивості за рахунок підняття температури. Нагрійте оцет на плиті до 40-60 градусів. Вимкніть джерело тепла. Тепер можна очистити вироби зануривши їх на 15 хвилин в гарячу оцет. Дістаньте, відмийте залишки вологою ганчіркою і висушіть. При необхідності виконайте процес повторно.

Сода з сіллю і миючий засіб для посуду

Наступний спосіб як швидко почистити срібло в домашніх умовах. Для початку в алюмінієвому посуді зробимо наступний розчин, візьміть літр теплої води і додайте по столовій ложці соди, солі і миючого засобу для посуду. Перемішайте до розчинення всіх інгредієнтів. Застеліть дно тканиною і занурте срібні прикраси. Поставте все на вогонь і прокип’ятіть 10-20 хвилин. Промийте теплою водою і витріть насухо. Як видно з усього вищесказаного, для чищення срібла в домашніх умовах не потрібно спеціальних засобів. Вдома є багато продуктів здатних допомогти.

Вода з-під зварених яєць

Цікавий спосіб як чистити срібло звичайною водою. Візьміть кілька яєць, зваріть їх. Воду від варіння залиште до охолодження. Коли вода стане теплою, помістіть туди забруднені вироби і залиште на годину. Після плавання відмити забруднення стане в рази легше. Для посилення ефекту, відваріть в воді шкаралупу яєць.

Попіл від сигарет

Як не дивно, очистити срібло можна за допомогою попелу від сигарет. Для цього є два рецепти. У каструлю з водою додають попіл і доводять до кипіння. Тоді занурюють вироби і залишають варитися на 10 хвилин. Інший спосіб передбачає розведення попелу в лимонному соку, після чого використовуючи м’яку тканину обробляють поверхню. В кінці обох методів не забудьте добре помити теплою водою і висушити.

Кисляк

Завдяки молочній кислоті, кисле молоко можна використовувати щоб чистити срібні прикраси. Помістіть в нього предмет на 5-10 хвилин, після чого відмийте ганчіркою в теплій воді. От і все, так можна почистити столове срібло і виріб з камінням.

Перекис водню

Чищення срібла перекисом водню дає вибілюючий ефект. Вимочуйте 5 хвилин в 3%-ном розчині, промийте теплою водою і висушіть. Можна піти іншим шляхом, долийте трохи перекису до нашатирю. Опустіть всередину срібло і помішуйте кожні 5 хвилин. Вся процедура займає пів години. Від надлишку перекису поверхня може стати світло-жовтою, але швидко поверне колір назад.

Аміак і мильний розчин

Чищення срібла аміаком відбувається за наступним рецептом. Зробіть мильний розчин з використанням господарського мила. Підігрійте до температури 40-50 градусів. Додайте в аміак з розрахунком 5 крапель на склянку води. Замочіть срібло на 15 хвилин, промийте чистою водою і витріть насухо м’якою тканиною.

Як почистити срібло родированное

Срібні сережки або кільця, покриті родієм, при правильному догляді не схильні до корозії, вони довше зберігають зовнішній вигляд, не темніють. Щоб почистити їх в домашніх умовах не використовуйте аммиакосодержащие, лужні чи кислотні засоби.

Самий ефективний і безпечний метод:

  1. Приготуйте мильний розчин з будь-якого пінливого складу (рідкого мила, засоби для посуду, шампуні).
  2. Якщо помітні значні забруднення в рельєфі, застібках, важкодоступних місцях, залиште срібло складі на 10-15 хв. Промийте під проточною водою.
  3. Промокніть м’якою серветкою з мікрофібри або фланелі.
  4. Щоб блищало срібло нанесіть кілька крапель гліцерину на ватний тампон, обробіть метал. Відполіруйте бархаткою.

Мило і гліцерин добре знежирюють поверхню, прибирають наліт і забруднення, повертають сяйво. Крім того, метод безпечний для виробів з каменями.

Як очистити срібло від чорноти

Чищення срібла будинку – справа клопітка, можна подряпати виріб або зіпсувати камені. Більшість відомих способів, як почистити срібло в домашніх умовах, було розглянуто вище. Залишається розібратися, який з розглянутих способів краще застосовувати для прикрас, виробів з каменями, а який для посуду, столових приладів, предметів старовини та інших предметів:

  • Срібний посуд, на якій буде видно подряпини від соди, краще очищати зубною пастою. Вона якраз підходить для предметів, які не сильно постраждали від почорніння. Однак, не потрібно занадто часто використовувати пасту, вона може спровокувати утворення на металі мікротріщин. Ложки, виделки, ножі очищають содою, сіллю і фольгою. При цьому способі терти предмети не треба, бруд відходить при кип’ятінні.
  • З дрібними прикрасами або монетами легко впорається ластик, але доведеться попрацювати. Замість гумки деякі радять використовувати губну помаду, завдавши трохи на м’яку тканину і потерши срібло. Помада не залишить подряпин і легко змиється мильною водою. Для дрібних прикрас підійде ще кашка з крейди і аміаку, яку наносять на виріб і потім змивають водою.
  • Чорнене срібло взагалі не варто чистити до блиску, намагаючись змити благородну патину, позбавляючи прикраса шарму та вишуканості.

Чим почистити матове срібло

Матові срібні вироби можна відмити в домашніх умовах мильним розчином або картопляним відваром:

  1. Добре промийте і очистіть бульби. Зваріть.
  2. В теплий відвар (без картоплі!) покладіть прикраси. Залиште на 2-3 ч.
  3. Промийте метал м’якою серветкою, добре прополощіть.
  4. Відполіруйте бархаткою.

Щоб прибрати жир і пил, що забилися в рельєф:

  • Підготуйте густу кашку з картопляного крохмалю і води.
  • Наберіть трохи суміші на м’яку зубну щітку, почистіть прикраса.
  • Обполосніть теплою водою, витріть насухо серветкою.

Щоб відмити від чорноти матове срібло використовувати тільки м’які склади без абразивів. Кип’ятити, заливати гарячою водою, терти жорсткими щітками заборонено.

Чому срібло починає сутеніти?

Часто люди задаються питанням, чому срібло починає темніти. Існує безліч версій, серед яких навіть є думка, що потемніння прикраси символізує наявність порчі на його власника. Вченими були доведені причини, за якими метал може змінювати свій колір.

Існує кілька факторів, які допоможуть відповісти, чому срібло може потемніти.

  • Пряме значення має проба виробу. Висока якість проби є запорукою того, що виріб тривалий час залишиться світлим і вам рідше доведеться вдаватися до очищення срібла нашатирем. Тому купуйте 925 пробу. Також існує 999 проба, але вона використовується тільки в якості напилення прикрас, тому що має крихкою структурою.
  • Також варто відзначити, що в низькопробні вироби додають мідь, яка володіє схильністю до швидкого окислення. Дані показники призводять до повного потемніння всього металу.
  • Безперервне носіння прикрас зі срібла супроводжується збором пилу і бруду. Піт людини також впливає на колір виробів. Тому якщо ви дуже рідко знімаєте свої сережки або ланцюжок, то незабаром зможете помітити, що ваші вироби потрібно почистити із застосуванням нашатирного спирту.
  • Використання косметики. Ваша косметика складається з сірки, тому при проведенні косметичних процедур знімайте з себе усі прикраси.
  • Потемніння металу може спостерігатися у людей, які страждають проблемами з кислотністю шлунка. Найбільше схильні до змін вироби з гладкою поверхнею, так як саме вони максимально контактують з шкірою.
  • Ще однією причиною, по якій вам доведеться почистити свої срібні вироби, є підвищений вміст сірки в атмосфері, а також знаходження у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Чим чистити позолочене срібло

Щоб почистити срібні прикраси з позолотою:

  1. Нанесіть на ватний диск трохи оцту.
  2. Акуратно обробіть поверхню. Для миття рельєфу, застібок, оправи, скористайтесь ватною паличкою.
  3. Промийте метал під проточною водою, відполіруйте.

Щоб повернути блиск і освітлити срібло з позолотою при сильних забрудненнях:

  • У склянці води розведіть 1 ст. л. спирту і 2 ст. л. оцту.
  • Замочіть срібло на 5-7 хв.
  • Почистіть м’якою щіткою, ретельно сполосніть проточною водою.

Шар позолоти дуже тонкий. Його легко можна пошкодити абразивами або жорсткими інструментами.

Як почистити позолочене срібло

Як повернути блиск срібла

Щоб почистити прості срібні прикраси і столові прилади, можна використовувати оцтову кислоту. Але такий спосіб не підходить для ювелірних виробів з напівдорогоцінним і дорогоцінним камінням! Ні в якому разі не можна застосовувати оцет для чищення коралів і перлів. Він зіпсує зовнішній вигляд каміння або деформує декоративні вставки.

Для приготування оцтового розчину візьміть столовий оцет 6% і налийте в металевий посуд. Злегка підігрійте і в теплий розчин покладіть вироби. Залиште на двадцять хвилин і протріть м’якою фланелевою або натуральній шерстяною ганчірочкою.

Усунути потемніння і чорноту, повернути блиск срібним виробам допоможе перекис водню. Такий засіб теж використовують для прикрас без каменів і декоративних вставок. Щоб почистити срібло перекисом, змішайте спирт і водень навпіл. Також до складу можна додати кілька крапель рідкого дитячого мила. Замочіть метал на двадцять хвилин і протріть сухою чистою тканиною з ворсом.

Для повернення блиску також використовують харчову фольгу і соду. Для цього в керамічну, алюмінієву або емальовану ємність налийте теплу воду, розчиніть невелику кількість соди. Потім невеликий шматок фольги розірвіть на маленькі шматочки і скачайте в кульки. Опустіть кульки в содову воду, покладіть вироби і залиште на 15 хвилин. Промийте предмети в чистій проточній воді і витріть сухою ганчірочкою.

Щоб срібні вироби виблискували, використовуйте розчин лимонного соку і молока. Змішайте склянку води і сік половини лимона, додайте половину чашки сухого молока. На дно ємності постеліть харчову фольгу і вилийте приготовлений склад. Покладіть предмети так, щоб вони не стикалися один з одним. Залиште на 6-10 годин і потім прополощіть в чистій прохолодній воді.

Щоб видалити старі чорні плями і темний наліт, візьміть аркуш фольги. Насипте на лист соду, змочіть виріб у воді і загорніть у фольгу. Залиште на півгодини і промийте в проточній воді і витріть сухою м’якою ганчіркою. Ще більше способів, як повернути блиск і презентабельний зовнішній вигляд сріблу, ви знайдете за посиланням https://vsepodomu.ru/uborka/chem-chistit-serebro-chtoby-blestelo/#i-2.

Чистка вироби з емаллю

Для чищення срібла з емальованими вставками можна використовувати агресивні засоби, абразиви, щітки.

Щоб прибрати окислення скористайтесь губною помадою:

  1. Ретельно змастіть всю поверхню, заглиблення, виступи, застібки.
  2. Залиште на 10 хв.
  3. Приберіть помаду серветкою з мікрофібри або фланелі.

Чистіть саме оправу, намагаючись не потрапляти на декоративні елементи.

Емаль не терпить тривалого контакту з водою, сонячним світлом, кислотами, лугами.

Чищення срібла нашатирним спиртом в домашніх умовах

Столові прилади і прикраси з срібла цілком можливо довести до блиску будинку. Важливо лише дотримуватися певних правил чищення.

Запобіжні заходи

Не допускайте доторкання аміаку з шкірними покривами: цей розчин здатен роз’їдати шкіру.

Попадання нашатирного спирту на шкіру або слизову загрожує опіком. Промийте уражене місце і зверніться до лікаря.

Різкий запах аміаку може спровокувати отруєння, якщо довго дихати ним, тому при роботі з нашатирним спиртом органи дихання повинні бути захищені.

Рецепти миючих розчинів

Чищення срібла з допомогою нашатирного спирту доступна всім, до того ж є чимало способів. У першому випадку використовується нашатир, перекис водню і рідке мило (раджу взяти дитяче). Інгредієнти беруться в однаковій пропорції і змішуються з водою.

Інший варіант: використання нашатирного спирту і зубного порошку. Він підходить для тих виробів, де немає каменів. Використовуються лише три компонента:

  • 2,5 ст. ложки води (бажано теплої);
  • 0,5 ст. ложки зубного порошку;
  • 1 ст. ложка нашатирю.

Зубний порошок можна замінити пастою.

Найпростіший спосіб – помістити прикраса у нашатирний спирт з водою (2 столові ложки спирту на 1 літр води) на 10-15 хвилин. Після чого протерти поверхню виробу.

Приготування розчину

Суміш для очищення дорогоцінних виробів приготувати нескладно, це не займе багато часу. Визначтеся з тим, який із запропонованих розчинів підходить саме для ваших коштовностей, і змішайте всі інгредієнти. Перш ніж приступити до чищення, важливо правильно підготуватися до цього процесу.

Підготовка до чищення ювелірних прикрас

Вставкам з бурштину, коралів або перлів домашня чистка протипоказана, краще звернутися до професіонала. Якщо ж ваші срібні предмети не мають таких вставок, то протипоказань до домашньої чищенні немає.

Для початку слід почистити предмет легко прибирається бруду, такий як косметика, пил і жир. Ідеальні помічники для цього — ганчірки, губки або зубні щітки.

Процес чищення

Для власне чищення пропонується кілька способів. Якщо ми використовуємо для чищення нашатир, перекис водню і рідке мило, то досить покласти срібло в суміш на невеликий проміжок часу, а коли забруднення або потемніння зникнуть, залишиться лише висушити і натерти шерстю дорогоцінний метал.

Добре очищаються предмети губкою, змоченою в суміші зубної пасти і нашатирю, підійде і м’яка зубна щітка. Після цього достатньо витерти срібло насухо.

Додаткові рекомендації

Правильний догляд і зберігання забезпечить привабливий зовнішній вигляд коштовностей, посуду, столових приладів.

Що робити, щоб срібло не темніло

Срібло чорніє при контакті з водою, миючими засобами, косметикою, потім, іншими металами. Щоб прикраси не темніли:

  • знімайте їх перед душем, ванною, умиванням або активними тренуваннями;
  • одягайте кільця, сережки та ланцюжки після нанесення косметики;
  • зберігайте прикраси в скриньці, розміщуйте їх в окремі клітинки або тканинні чохли.

Своєчасно проводите профілактичну чистку навіть невикористовуваних коштовностей. Промийте їх у теплій воді з милом 2-3 рази в рік, ретельно протирайте від вологи, наносити захисне покриття.

Чому не можна чистити срібло

Якісне срібло 925 проби витримає чистку будь-якими миючими складами: спиртом, аміаком, содою, зубною пастою. Під заборону потрапляє тільки їдка побутова хімія, відбілювачі, розчинники, жорсткі абразиви.

Комбіновані вироби, прикраси з напиленням, камінням, декоративними вставками краще промивати мильним розчином або обробляти спеціальними засобами.

Срібло – примхливий метал, чуйно реагує на вплив навколишнього середовища. Зберегти його привабливий зовнішній вигляд, блиск і сяйво допоможе своєчасний догляд, дотримання правил носіння і правильне зберігання.

Чистка та догляд за сріблом

  • При профілактичне очищення видаляйте бруд і жир з металу за допомогою мильного розчину, м’якого шампуню або розчину миючого засобу для посуду з водою;
  • Для чищення промийте виріб обраним складом і теплою водою, важкі і забруднені місця можна почистити м’якою зубною щіткою. Потім прополощіть предмет у чистій проточній воді і насухо протріть м’якою ворсистою тканиною або серветкою;
  • Не можна чистити срібло абразивними засобами і миючим порошком, щоб не подряпати вироби. Не використовуйте для чищення цибулю і косметичні потяги!;
  • Після зіткнення з вологою протирайте ювелірні вироби сухою фланелевою ганчірочкою. Срібний посуд і столові прилади обов’язково витирайте насухо після миття. Як чистити срібні ложки, читайте тут;
  • Не одягайте прикраси після того, як намазали шкіру кремом або зволожуючими засобами. Під час прибирання і миття посуду, прийнятті душу і ванни обов’язково знімайте срібні прикраси;
  • Не ходіть з срібними прикрасами в басейн, лазню або сауну. Не купайтеся з ними у водоймах;
  • Щоб срібло не потьмяніло, використовуйте для профілактичного чищення кондиціонер для волосся. Нанесіть засіб на м’яку ганчірочку або вату, натріть вироби і витримайте три хвилини. Потім промити в чистій воді, витріть насухо і приберіть на зберігання;
  • Зберігати срібло потрібно в дерев’яній скриньці з тканинної оббивкою або в спеціальному мішечку в сухому місці бажано окремо один від одного. Якщо ви використовуєте вироби рідко, загорніть предмети у фольгу. Так вони не окислюються і не темніють;
  • Столове срібло для зберігання ретельно миють, витирають і висушують, потім загортають в спеціальну папір, яка попереджує корозію і почорніння металу. Не перевязивайте і не перетягувати столові прилади, інакше на предметах залишаться сліди;
  • Срібні монети потрібно зберігати окремо один від одного, щоб вони не стикалися один з одним. Нераціонально кожну монету складати в окремий мішечок. Відповідним рішенням в цьому випадку стануть спеціальні альбоми, кейси, туби або картонні холдери для зберігання монет, де для кожного предмета виділено окремий кишеньку, клітинка або сектор. Однак важливо регулярно чистити вироби. Не складайте в альбом мокрі або вологі монети! Після чищення ретельно витирайте і просушуйте вироби;
  • Нашатирний спирт та інші підручні засоби підходять для чищення столового срібла, предметів побуту та вжитку, недорогих прикрас. Дорогі ювелірні вироби, в тому числі і з дорогоцінним камінням, краще чистити спеціалізованими засобами.

Додаткові поради

  1. Обов’язково після будь-якої з процедур старанно вичистити поверхню від залишків суміші. Особливо важливо приділити увагу, якщо це прибори столові або прикраси, які контактують з шкірою. Інакше зростає ризик подразнення.
  2. Якщо постало питання, скільки і чим чистити срібло в домашніх умовах, то треба дивитися по мірі забруднення. Іноді для профілактики досить протирати теплим оцтом, а старе прикраса потребує неодноразового проведення процедури або проби різних підходів.
  3. Не рекомендується використовувати жорстку тканина для протирання штучок після вимочування, виварювання, щоб не було подряпин. Але синтетичні матерії будуть малоефективні, тому кращий варіант – ганчірочки з мікрофібри. Вони продаються у відділах побутової хімії поряд з гумовими рукавичками.
  4. Якщо очищення срібла одним способом не принесла задоволення, перед початком іншого варіанту треба промити виріб, позбутися залишків минулого суміші. Це перестраховка на випадок небажаної хімічної реакції, адже іноді метал Au не єдиний інгредієнт у сплаві, так виробник міг заощадити і не повідомити покупцеві.
  5. Так як почистити срібло від чорноти можна різними способами, краще в перший раз вибирати найменш агресивний варіант, якщо наліт не багатошаровий. Однак фольга і сода часто працюють на ділі і в дуже запущених випадках.
  6. Треба дивитися, скільки треба вибілити срібла від чорноти в домашніх умовах відносно загального об’єму виробу, а також чи є інші матеріали на ньому. Іноді способи догляду за срібним окрасою не підходять інших матеріалах – камінню, шкірі.

Чому воно темніє

Зазвичай зміна кольору срібного прикраси – результат хімічних реакцій, воздействовавших на поверхню штучки. Якщо використовувати деякі хитрощі, то цей шар можна зняти, і колишній зовнішній вигляд повернеться. Тому, щоб дізнатися, як у домашніх умовах почистити таке ювелірна прикраса, потрібно розуміти причину.

Чому вироби з натурального металу Au піддаються темного нальоту:

  1. Контакт з шкірними покривами, виділяють речовини (через потові залози), здатні вступити в реакцію.
  2. Зберігання в надмірно вологому місці.
  3. Часте зіткнення з косметикою або парфумом.

Виріб довше збереже привабливість, якщо не очікувати помітного забруднення, а проводити очисні процедури регулярно. Особливо якщо воно часто використовується, прилягає до шкіри або піддається іншим хімічним впливам.