Як вивести бліх у щура

Шість кроків як боротися з блохами в домі

Не дайте блохам захопити ваш будинок. Як же виводити бліх у домашніх умовах? Дотримуйтеся наших 6 рекомендацій щодо боротьби із цими паразитами.

Поява бліх може дратувати всіх у вашому домі, адже цим бридким маленьким паразитам все одно кого кусати. Від бліх дуже важко позбутися, якщо вони вже твердо оселилися в будинку. Усе через їхню швидкість розмноження та ступінь поширення будинком. Вам потрібен чіткий план дій, щоб спробувати їх вивести.

Якщо ви виявили бліх у свого собаки або кота — як правильно впоратися з проблемою? Секрет у подвійному підході: потрібно лікувати не тільки вихованця, а й обробляти весь будинок.

Як вивести бліх у квартирі

1. Обробіть свого вихованця й усіх інших тварин у домі.

Навіть якщо ви бачили бліх тільки в однієї домашньої тваринки, то ймовірно, що вони є й в інших ваших вихованців. Підтримуйте регулярний графік лікування та профілактики кожної тварини, щоб допомогти зупинити зараження на початкових стадіях і зменшити ризик повторного зараження в майбутньому.

2. Періть підстилки вашого вихованця при високих температурах.

Гаряча вода допоможе позбутися яєць і личинок, що залишилися. Це дуже важливий крок для виведення бліх. Періть підстилки мінімум раз на тиждень протягом трьох – восьми тижнів. Сушіть їх на вулиці під прямим сонячним промінням. Якщо вашому вихованцеві подобається спати ще десь, наприклад у вашому ліжку, то його теж обов’язково потрібно випрати.

3. Регулярно й ретельно пилососіть підлогу, килими, доріжки та дивани.

Не забувайте чистити пилосос і викидати сміття після кожного використання, щоб запобігти вилупленню яєць усередині, що може призвести до повторного зараження блохами в майбутньому. Продовжуйте регулярно пилососити, принаймні раз на два дні, протягом трьох – восьми тижнів, і це допоможе швидко позбавитися бліх у будинку.

4. Використовуйте спрей від бліх, схвалений ветеринарами, або аерозоль від бліх у всьому будинку.

Обов’язково дотримуйтеся інструкції та ретельно обробляйте улюблені місця вашого вихованця. Прочитайте інструкцію, щоб убезпечити ваших тварин від будь-яких потенційно шкідливих хімічних речовин, поки ви обробляєте будинок. Блоху у стадії лялечки (незадовго до того, як вона стане дорослою особиною), як відомо, дуже важко знищити. Перед використанням будь-яких хімікатів рекомендовано ретельно пилососити, щоб стимулювати розвиток лялечок у дорослих бліх, на які хімікати згубно впливають.

5. Не забувайте обробляти найпоширеніші місця укриття бліх.

Блохи полюбляють ховатися в машинах, щілинах у підлозі, за меблями та під нею, але люди часто забувають про ці місця. Не забувайте пилососити всі тканинні поверхні всередині вашого автомобіля, а також оберіть для вашого вихованця таку підстилку, яку можна регулярно міняти і прати. Пропилососіть й обробіть засобом від бліх простір за меблями та під ними.

6. Виперіть усі м’які іграшки вашого собаки або кота.

Навіть улюблена плюшева іграшка вашого собаки або іграшкова мишка вашого кота може приховувати в собі яйця та личинки бліх. Якщо ці іграшки не можливо випрати, то їх, імовірно, доведеться викинути.

Як профілактувати зараження вихованця блохам

Безумовно, найкращий спосіб профілактувати зараження блохами — захистити свого вихованця від бліх за допомогою регулярної профілактики від бліх. Обов’язково вивчіть широкий спектр препаратів, які допоможуть захистити вашого вихованця від бліх, — зрештою, регулярна профілактика — це значно менший клопіт, аніж намагання боротися з блохами в будинку.

Як вивести бліх у декоративної щури

Відеоролик: Как избавиться от Крыс.Лучший народный метод.

Зміст

Як правило, блохи нечасто зустрічаються у декоративних щурів. Проте, ваш вихованець може заразитися блохами від собаки або кішки, або від диких гризунів. У цьому випадку буде потрібно лікування і спеціальний догляд за заразилися тваринам, щоб повністю позбутися від бліх.

кроки

Частина 1 з 3: Виявлення бліх

  1. Придивіться, не свербить чи пацюк частіше звичайного. Як правило, тварина досить часто і сильно чеше і шкребе заражений блохами ділянку тіла. У цьому місці спостерігаються роздратування і почервоніння шкіри. Через постійне розчісування і укусів бліх шкіра може запалитися.
    • На шкірі можуть з’явитися лисини і червона кірка, що також свідчить про подразнення, навіть якщо ви не бачите, як ваш вихованець свербить.
    • Блохи зазвичай ховаються на прихованих ділянках тіла. Якщо щур чеше область живота і пахв частіше, ніж зазвичай, або у неї роздратована шкіра в цих місцях, це може свідчити про наявність бліх або іншого подразника шкіри.
    • Щур може раптово підстрибувати або проявляти іншу несподівану реакцію. Так тварина реагує на блошині укуси.
  • Запасіться мискою води з милом, щоб відразу ж вимити в ній гребінець.
  • Блошині екскременти і проста бруд можуть мати схожий вигляд, особливо якщо ви випускаєте свого вихованця на відкрите повітря. Один із способів розрізнити їх полягає в тому, щоб змочити водою і подивитися, забарвляться вони в червонувато-коричневий колір. У блошиних екскрементах міститься кров, яка при змочуванні надає їм червоний колір.
  • Дорослі особини складають лише близько 5% блошиний колонії. Решта 95% припадають на яйця, личинки і лялечки, яких складніше розглянути неозброєним оком.

Частина 2 з 3: Знищення бліх на тваринному

  • Заздалегідь повідомте ветеринара про те, що ви підозрюєте у свого вихованця бліх. Деякі ветеринари перед оглядом тварин з блохами вживають додаткових заходів обережності.
  • При намилюванні шампунем діставайте щура з води, щоб він не змився завчасно. Можна садити щура на рушник, щоб вона не втекла або не забруднити підлогу. Можна також просто тримати її в руках, поки не пройдуть відведені 10 хвилин.
  • Слідкуйте, щоб шампунь не потрапив в очі, вуха і рот тварини. Лікувальний шампунь містить сильнодіючі речовини, які можуть бути токсичними при ковтанні, тому уважно стежте за твариною, поки шампунь залишається на його шерсті.
  • Не забудьте помити хвіст.Візьміть зубну щітку і обережно розітріть шампунь по хвосту. Будьте обережні і не тріть надто сильно, так як у щурів на хвості досить ніжна шкіра.
  • Дайте щура поплавати у воді, щоб блохи потонули.
  • Даний спосіб може зажадати досить багато часу, перш ніж ви позбудетеся від усіх бліх.
  • Цей метод не допомагає при алергії до блошиних укусів або при подразненні шкіри. Шампунь від бліх не тільки вбиває комах, але і допомагає впоратися з викликаним ними подразненням шкіри.
  • При цьому слід утримувати щура, особливо якщо вона не дресирована. Під час розчісування можна обмежити рухливість тварини і утримати його на місці, якщо скласти руку в формі кігтя. Для цього обхопіть тіло щура під передніми лапами великим і безіменним пальцями, а її шию помістіть між вказівним і середнім пальцями. Чи не стискайте пальці занадто сильно, інакше ви можете стиснути дихальні шляхи. Подібним чином можна також утримувати щура, коли вона лежить на спині.
  • Ніколи не використовуйте засоби від бліх без попередньої консультації з ветеринаром.
  • Ні в якому разі не давайте щура проковтнути препарат від бліх.

Частина 3 з 3: Виведення бліх в будинку

  1. Як випливає чистите клітку свого вихованця. При серйозному зараженні блохами може знадобитися щотижнева глибока чистка клітини. Повне виведення бліх може зайняти тижні і навіть місяці. Це пояснюється тим, що більшість заходів діють на дорослих паразитів, в той час як яйця залишаються в шерсті, і з них згодом виростають нові дорослі комахи.
    • Використовуйте при чищенні клітини розведений відбілювач або миючий засіб. Протріть прути, колеса і підставки, а також внутрішню і зовнішню поверхню дна клітини. Після цього ретельно промийте клітку.
    • Вимочіть іграшки в розведеному відбілювач або миючому засобі, потім ретельно промийте їх.
    • Викиньте стару підстилку і наповнювач і замініть їх на нові.
  2. Очистіть простір навколо клітини. Протріть всі поверхні розведеним відбілювачем і обробіть їх нешкідливими для домашніх тварин пестицидами, які годяться для використання всередині приміщень. Намагайтеся частіше (навіть кожен день) очищати простір навколо клітини; при використанні пестициду дотримуйтесь вказівок на упаковці.
    • Придбайте і використовуйте інсектицид, який вбиває тільки дорослих комах, а також регулятор розвитку комах, який порушує їх гормональний баланс і перешкоджає розмноженню і відкладання яєць.
  3. Використовуйте пилосос. За допомогою пилососа можна видалити до 50% блошиних яєць, що помітно сповільнить розмноження паразита. Після використання пилососа розміщуйте мішок для збору пилу в поліетиленовий пакет і відразу викидайте його. Якщо ваш пилосос не забезпечений одноразовими мішками для збору пилу, подумайте про те, щоб придбати такий пилосос. Якщо не викидати мішок з пилюкою, блохи можуть завестися всередині пилососа, і вам буде складно позбутися їх.
    • Щодня пилососьте на жвавих ділянках і раз в тиждень в інших місцях.
    • Пилососьте килими, предмети меблів, штори та інші місця, де могла з’являтися щур.
    • Вам буде потрібно робити це протягом декількох тижнів або навіть місяців, поки ви повністю не виведете бліх у щура і в усьому будинку.

Поради

  • Лікуйте засобом від бліх всіх своїх домашніх тварин, навіть якщо вважаєте, що у них немає бліх. Так ви швидше позбудетеся від бліх і знизите ймовірність їх повторного появи.
  • Очистіть салон свого автомобіля, ящики для перенесення домашніх тварин і інші місця, де могла побувати щур.
  • Якщо ви до цих пір не вмієте купати і розчісувати свою щура, вам доведеться навчитися робити це. Навчіть щура саму приходити вам на руки (для цього може знадобитися деякий час). Якщо у вас не дресирована щур, підхоплюйте її під живіт, коли берете на руки. Ніколи не стискайте щура, не беріть її за хвіст або лапи. Завжди беріть щура двома руками. Крім того, пам’ятайте, що легше впоратися з сонної або втомленою щуром.

попередження

  • Слідкуйте, щоб щур або інші домашні тварини ні в якому разі не проковтнули засіб від бліх. Якщо це все ж станеться, негайно доставте свого вихованця до ветеринара.