Які овочеві соки найкорисніші

Чи дійсно соки корисніше цільних овочів і фруктів та які потенційні загрози можуть представляти ці напої

Коли ми вживаємо овочевий або фруктовий сік, ми недоотримуємо клітковину, яка викликає відчуття насичення, знижує ризик серцевих захворювань і зменшує рівень холестерину. Крім того, в свіжовичавлених соках немає корисних жирів, які необхідні для транспортування вітамінів всередині нашого тіла (наприклад, вітамінів A, D, Е і К, важливих для вироблення гормонів, а також для здоров’я кісток і нервової системи).

Навіть в смузі через нагрівання леза блендера, корисна маса клітковини окислюється, тому ряд корисних речовин знищується швидше.

Як же можна реабілітувати соки, зробивши їх повноцінним джерелом корисних компонентів?

Якщо виникла необхідність у швидкому, але збалансованому прийманні їжі, можна зробити смузі. Для цього в блендері можна змішати:

  • Як джерело клітковини, вітамінів і мінералів — будь-які поєднання фруктів / ягід / овочів / зелені на свій смак.
  • Як джерело клітковини та повільних вуглеводів — геркулес повільного приготування / гречку / паростки бобових і т. д.
  • Як джерело корисних жирів — грецький йогурт / горіхи / насіння / олії.
  • Як джерело білка — насіння льону / грецький йогурт / сир / арахісову пасту / протеїновий порошок / горіхи і т. д.

Важливо! Вживання смузі не скасовує необхідності приймання твердої їжі протягом дня. Іншими словами, не варто впадати в крайнощі і замінювати всі приймання їжі на смузі. Ваші зуби теж повинні працювати.

Кому протипоказані свіжовичавлені соки?

Свіжовичавлені соки варто обмежити людям:

  • Із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (захворювання печінки, виразкова хвороба шлунка, гастрит, панкреатит і т. д.);
  • З цукровим діабетом незалежно від типу;
  • Зі схильністю до руйнування зубної емалі.

5 кращих овочів для свіжих овочевих соків

Користь овочевих соків незаперечна, але щоб почати їх робити і пити, потрібно запастися хорошими свіжими овочами. Серпень – ідеальний час для цього! Ми впевнені, що в вашому завжди присутні овочі – але які? Як показує практика, далеко не всі знають, з яких овочів виходять найкорисніші соки. Тим часом за ступенем корисності свіжі овочеві соки анітрохи не поступаються, а часом і дають сто очок вперед сокам з фруктів. Не будемо ж втрачати час і з’ясуємо, яким овочам саме місце в соковижималці!

брокколі

Брокколі незамінний для зміцнення імунної системи, особливо в періоди спалахів сезонних простудних захворювань. Клінічно доведено лікувальний ефект соку брокколі при захворюваннях виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Також виявлено зниження ризику онкологічних захворювань сечового міхура при регулярному вживанні соку з брокколі. Цей напій виводить солі важких металів, стимулює обмінні процеси і забезпечує організм антиоксидантами.

батат

Для багатьох це може виявитися новиною, але сік з батату – один з найкорисніших. У ньому міститься вітамін В6, зміцнює стінки кровоносних судин; вітамін С, який є потужним антиоксидантом; калій, що допомагає боротися зі стресами, а також багато інших необхідних нам речовини. І нехай вас не лякає те, що батат називають солодкою картоплею – схожість з картоплею у нього тільки зовнішнє! На смак сік батата нічим не нагадує картопляний. Спробуйте, він напевно вам сподобається! А якщо вам захочеться зробити його послаще, змішайте сік батата з яблучним соком.

морква

Морквяний сік, напевно, самий смачний з усіх овочевих соків. Однак крім приємного смаку він володіє масою інших достоїнств: наприклад, морквяний сік багатий бета-каротином, який сприяє зміцненню кісток і зубів, нормалізує рівень холестерину, а також благотворно впливає на зір і імунну систему. Але не захоплюйтеся: одного стакана в день цілком достатньо, інакше ви ризикуєте перенавантажувати печінку. Протипоказанням до вживання морквяного соку є діабет, виразка шлунка і гастрит з підвищеною кислотністю.

огірок

Огірковий сік теж не сильно поширений, і на смак він, звичайно, досить нудний, проте з точки зору користі він дасть фору багатьом іншим. Нормалізація калієво-натрієвого балансу, профілактика серцево-судинних захворювань, поліпшення травлення, підвищення життєвого тонусу – ось далеко не повний перелік переваг соку зі звичайного огірка. Ну і якщо вас все ж таки бентежить його смак, можете сміливо змішувати огірковий сік з будь-яким іншим (навіть фруктовим) соком або додавати в нього мед.

капуста

А ось капустяний сік, навпаки, дуже навіть популярний, і неспроста: у ньому містяться практично всі необхідні людині вітаміни і мікроелементи. Капустяний сік нормалізує обмін речовин, рекомендований при гастритах, безсонні, неврозах і вугрової висипки. Якщо у вас є захворювання підшлункової залози, перед вживанням капустяного соку проконсультуйтеся з лікарем.

Як бачите, у овочевих соків є безліч переваг. Почніть пити їх зараз, в сезон дозрівання, і зустрічайте осінь не депресією і загостренням хронічних болячок, а зарядом бадьорості і відмінним самопочуттям!

Поділитися “5 кращих овочів для свіжих овочевих соків”

Барнаул · Города · Туроператор «Саянское Кольцо» Алтайский государственный краевой краеведческий музей Алтайский государственный краевой краеведческий музей является старейшим музеем Сибири . Инициаторами создания музея были инженер, изобретатель,

ТУЛЬСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ МУЗЕЙ ОРУЖИЯ Музей основан при Тульском оружейном заводе в 1873 г. Его экспозиция дает возможность проследить эволюцию оружия с конца XVI века до наших дней. Многочисленные опытные образцы вооружения иллюстрируют сложный

Строительство Музейного городка ГМИИ имени А.С. Пушкина Регистрация пользователя в сервисе РИА Клуб на сайте Ria.Ru и авторизация на других сайтах медиагруппы МИА «Россия сегодня» при помощи аккаунта или аккаунтов пользователя в социальных сетях обозначает

Музей кино получил павильон на ВДНХ © bablam.ru Государственный центральный музей кино, у которого 10 лет не было собственного помещения, заключил договор о долгосрочной аренде павильона №36 на ВДНХ в Москве. Срок аренды составит

Ростовский кремль Кремлем принято называть укрепления древнерусских городов, т. е. крепость или город, окруженный стеной с бойницами и башнями. Ростовский кремль имеет все эти атрибуты, но ему никогда не приходилось выполнять

Вечерняя Москва – Горожане с «московскими» фамилиями смогут посетить экскурсии Государственного исторического музея бесплатно Принять участие в праздничной акции можно с 4 по 10 сентября. Государственный исторический музей подготовил для горожан с «московскими» фамилиями бесплатные экскурсии в честь 870-летия

Алтайский государственный краеведческий музей. Алтайский государственный краеведческий музей находится в г. Барнауле по ул. Ползунова 46. Основан в 1823 г в городе Барнауле. Это один из старейших музеев в Сибири. Инициаторами создания музея были

“Каждая эпоха таит подделки” // Директор Государственного исторического музея Алексей Левыкин рассказал Анне Сабовой о прошлом и настоящем ГИМ В этом году исполняется 135 лет с тех пор, как Александр III даровал статус правительственного учреждения любимому детищу своего отца — Императорскому Российскому историческому музею. О метаморфозах, которые

Напої для здоров`я – корисні овочі і фрукти

Дана стаття допоможе розібратися з «підводними каменями» такого популярного напою, як сік. Соки п`ють велику кількість людей, діти дуже люблять сік, спортсмени поповнюють запаси енергії соком, але безпечний він насправді? Давайте зробимо правильний вибір.

Кращий вибір: овочевий сік

Відео: Рослинні продукти харчування. Корисні овочі. Корисні фрукти. Корисні ягоди. лікувальні рослини

Найзручніший спосіб забезпечити організм рослинними поживними речовинами – це додати в свій раціон овочеві соки. Лікопін в томатному соку знижує ризик виникнення раку простати. Буряковий сік допомагає знизити артеріальний тиск. Овочевий сік з м`якоттю знижує апетит. соки з корисних для здоров`я овочів містять набагато менше цукру і калорій, у порівнянні з фруктовими соками, але більше натрію, якщо ви звичайно не віддаєте перевагу соки без солі.

Найгірший вибір: Фруктові напої

Більшість напоїв зі смаком соку, мають лише незначну частину цієї соку. Основними інгредієнтами таких напоїв є вода, цукор і кукурудзяний сироп з великим вмістом фруктози. Такі напої, як і більшість інших безалкогольних напоїв, містять багато цукру і калорій, в той час як поживних речовин в них зовсім небагато. Дослідження говорять про те, що фруктові напої збільшують ризик розвитку ожиріння у дітей і появи, пов`язаних з ним проблем зі здоров`ям. Дієтологи рекомендують замінити такі напої простою водою.

100% натуральний сік

А що щодо чистого фруктового соку без додавання підсолоджувачів? Такий, на перший погляд невинне напій викликає нескінченні суперечки. Ніхто не може заперечувати той факт, що натуральний сік є кладезью вітамінів і антиоксидантів, які допомагають організму боротися з хворобами. Проблема в тому, що сік може містити багато цукру і калорій. Наприклад, стакан чистого яблучного соку містить стільки ж цукру, скільки і шоколадний батончик. Ось чому фахівці рекомендують не вживати в день більше однієї склянки натурального соку.

Хороший вибір: Гранатовий сік

Якщо ви вирішили дотримуватися вищезазначених рекомендацій і випивати по одному склянки соку в день, то ви, напевно, захочете, щоб сік був найкориснішим. Гранатовий сік стоїть першим у списку. Хоч він і містить велику кількість цукру і калорій, він також містить величезну кількість антиоксидантів. Вони сприяють роботі мозку і можуть запобігти раку. В одному дослідженні говориться, що 240 гр. соку в день знижують ризик виникнення рецидиву раку простати.

Хороший вибір: Журавлинний сік

Відео: 7 найбільш КОРИСНИХ НАПОЇВ ДЛЯ ЗДОРОВ`Я

Журавлинний сік багатий вітаміном С, який життєво важливий для здоров`я імунної системи. Існує також докази, що підтверджують народний засіб – несолодкий журавлинний сік може знизити ризик розвитку інфекцій сечових шляхів.

Хороший вибір: Чорничний сік

Відео: Овочі та фрукти схожі на наші органи

Речовини, які містяться в ягодах чорниці допомагають зберегти мозок здоровим. У недавньому дослідженні, вчені вивчили вплив чорничного соку на пам`ять у дорослих у віці 70-ти років, які мали вікові порушення пам`яті. Ті, хто пили 2,5 склянки соку чорниці протягом 12 тижнів, значно поліпшили пам`ять в порівнянні з тими, хто пили напої, що не містять соки. Так що пийте чорничний сік на здоров`я!

Хороший вибір: Сік ягоди Асай

Вчені тільки почали вивчати ягоду Асай, яка виростає в Південній Америці, але результати перших досліджень досить багатообіцяючі. Антиоксидантів вона містить більше, ніж журавлина, ожина, полуниця, або чорниця.

Хороший вибір: Вишневий сік

Крім більшої кількості антиоксидантів, вишневий сік має протизапальні властивості. За даними одного дослідження, вишневий сік до і після занять спортом або інших фізичних навантажень, зменшує м`язові болі.

Хороший вибір: Червоний виноградний сік

Ми всі чули, що червоне вино, в помірних кількостях, корисно для серця. Те ж саме стосується червоного виноградного соку. Червоний виноградний сік містить потужні антиоксиданти – флавоноїди і ресвератрол. Так відбувається, тому що і вино і сік виробляються з насіння, шкіри, і всього винограду без залишку. Коли ви їсте свіжої виноград, ви не отримуєте поживні речовини, які знаходяться в насінні.

Хороший вибір: Сливовий сік

Відео: САМІ КОРИСНІ ФРУКТИ | ТОП10

Інший народний засіб має право на існування – це сливовий сік, який здавна вважається засобом від закрепів. Такий ефект досягається завдяки надзвичайно високому вмісту клітковини і природних проносних, званих сорбітом. Але на цьому «корисність» сливового соку не обмежується. Сік також є джерелом антиоксидантів, заліза і калію.

Як щодо апельсинового соку?

Його найчастіше вживають на сніданок, але гідний чи буде він присутній на столі щодня? Апельсиновий сік багатий вітаміном С, який є стимулятором імунітету. Крім того, апельсиновий сік збагачений кальцієм і вітаміном D, поживними речовинами, які зміцнюють кістки. Несолодкий апельсиновий сік містить менше калорій, ніж деякі ягідні соки або виноградний сік. Його мінус в досить невеликій кількості антиоксидантів.

Більшість дітей люблять сік, але Американська академія педіатрії встановила чіткі вказівки про кількість його споживання. Для дітей молодше 6 років, рекомендовано 120 – 180 мл чистого соку в день. У віці від 7 до 18 років – 240 – 360 мл в день.

розведений сік

Якщо ви або ваші діти жадають більше однієї чашки соку в день, спробуйте розбавити його. Додайте в сік просту або мінеральну воду, і ви скоротите кількість калорій у кожній порції. Замість того щоб випити по склянці чистого соку, ви можете насолоджуватися двома або трьома склянками такого фруктового напою власного виробництва протягом дня.

Цілі фрукти

Дієтологи кажуть, цілі фрукти – це відмінна альтернатива для любителів фруктових соків. Вони багаті на клітковину і додатковими поживними речовинами, які знаходяться в шкірці і м`якоті. На відміну від соків, свіжі фрукти і ягоди допомагають контролювати почуття голоду.

  • Правильний раціон харчування вагітної жінки
  • Продукти для зміцнення судин
  • Підсумки виставки “здоровий спосіб життя 2016” в москві
  • Свіжовичавлені соки: вибір провідних дієтологів
  • Як швидко знизити тиск в домашніх умовах?
  • Які продукти розріджують кров?
  • Продукти, що розріджують кров при вагітності
  • Які соки корисні при гіпертонії?
  • Для чого нам потрібні соки?
  • Апельсин або апельсиновий сік? Що ж корисніше?
  • Топ-5 сніданків для схуднення
  • Ефективна дієта на тиждень
  • Антицелюлітна дієта.
  • Ідеальна весняна дієта – все про сонячне харчування
  • Чай або кава: з якого з напоїв корисніше починати свій день
  • Найкорисніші напої
  • Соки: користь і властивості. Приготування соків в домашніх умовах. Вживання соків
  • Сік імбиру
  • Основа хорошого дня – рецепт смачного і корисного сніданку
  • Сироїдіння: новий тренд або корисна звичка
  • Топ-10 найкорисніших овочів для здоров`я