Які рослини найкраще очищають повітря

Топ-7 кімнатних рослин, які найкраще очищають повітря

Спатифіллум. Очищає повітря від пилу, збираючи його на своєму листі. Тому потрібно регулярно протирати його листя вологою губкою, або влаштовувати йому теплий душ. Вважається, що спатифиллум очищає повітря від шкідливих сполук, таких як чадний газ, бензол, формальдегід, бензол, етилбензол.

Хлорофітум. Найкраще очищає повітря від шкідливих речовин, які виділяються з меблів, ламінату, газової плити. За добу рослина поглинає до 80 % шкідливих мікроорганізмів. Зволожує повітря, як у грунт добавити вугілля. Рослину добре вирощувати людям-алергетикам та хворим на респіраторні захворювання.

Алоє бореться із формальдегідами. Також, знижує вміст найпростіших мікроорганізмів у середовищі. Вночі виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ. Алоє добре вирощувати людям які хворіють на хронічні захворювання. Адже рослина відома й цілющими властивостями свого соку.

Драцена вбирає більше 70% шкідливих домішок, які можуть виділятися з неякісних синтетичних покриттів, лінолеуму і ДСП. Переробляє всі шкідливі сполуки, а також знищує мікроби. Драцена – найпотужніший зелений “фільтр”. Вона здатна поглинати через листя та коріння такі отрути, як ксилол, бензол, формальдегід і трихлоретилен і знешкоджувати їх.

Фікус. Листя рослини здатні активно поглинати формальдегід – до 10 мг/год. Його можна порівняти з порохотягом.

Монстера не тільки збагачує приміщеня киснем і озоном, але й покращує мікроклімат, створює комфортний рівень вологості. Поглинає формальдегід, який виділяють деякі будівельні матеріали. Виділяє біологічно активні речовини, які допомагають боротися бактеріями, вірусами і грибками.

Ця рослина є справжнім барометром. Вона має здібності передбачати погоду. Перед початком грози, на її листках з’являються краплі води. Але її сік шкідливий для людини. Викликає опік шкіри.

Кактус. Краще купувати кактус з довгими голками. Такі, вбивають мікроби і знижують шкідливу іонізацію повітря, захищаючи від електромагнітного випромінювання. Рослину рекомендують ставити в кімнатах, де є комп’ютер і телевізор. Для нормального росту їм необхідно багато тепла і світла.

Які рослини найкраще очищають повітря вдома: 5 ефективних зелених помічників

Створюючи затишок і оточуючи себе речами, які завдають радість, ми навіть не замислюємося про те, як змінюється якість повітря в наших будинках і квартирах. Всьому виною речовини, які містяться в різних предметах інтер’єру. Фенол, аміак, бензальдегід, формальдегід та інші небезпечні речовини виділяються з будівельних матеріалів, килимів, лаку, фарби і навіть у взутті та одязі з полімерних тканин. Як же зменшити кількість мікробів в будинку? Допоможуть в боротьбі за чисте повітря кімнатні рослини, які збирають пил і інші частинки, небезпечні для здоров’я.

Дослідження «зелених помічників»

Ще в 1989 році NASA провело дослідження, метою якого було виявлення найкращих рослин, що очищають повітря від токсинів і забруднень. Згідно з дослідженням, повітря в приміщеннях містить частинки трихлоретилена, бензолу, аміаку та інших летких органічних речовин. Вчені з’ясували, що кімнатні рослини нейтралізують до 85% забруднень повітря і, в цілому, покращують екосистему житлових приміщень.

Отже, рослини здатні зробити мікроклімат краще, зволожити і очистити повітря від шкідливих токсинів. Розповімо докладніше про рослини, що нейтралізують токсини.

Хлорофітум або «павучок»

Це одна із невибагливих рослин: не вимагає ретельного догляду і спеціальних умов, однаково добре росте як в теплих, так і в холодних приміщеннях. Також ця рослина не потребує великої кількості сонячного світла і, звичайно, очищає повітря від шкідливих речовин: окису вуглецю, формальдегіду та бензолу.

Шеффлер або «парасольку»

Рослина з сімейства аралієвих. Ця кімнатна квітка вимагає більше турботи, ніж попередня. Шеффлер потребує розсіяне світло, зате очищає повітря від толуолу, бензолу і формальдегіду і чудово зволожує повітря. Рослина – ліки для курця: вдихає і нейтралізує нікотин і смоли, що містяться в тютюновому димі. Одна шеффлера здатна поглинати 10 літрів вуглекислого газу, виділяючи натомість в 2 рази більше кисню.

Фікус Бенджаміна

Пластик і меблі виділяють отруйні речовини, а фікус відмінно очищає повітря. Температура, підходяща для утримання рослини, – близько 30 ° С і 20 ° С взимку. Для рослини з строкатим листям необхідне хороше освітлення.

Спатифіллум або «Жіноче щастя»

Спатифіллум цвіте навесні. Рослина безстебельне, листя ростуть біля кореня. Квітка має потребу у великій кількості денного світла і високій вологості повітря. Також його необхідно регулярно поливати влітку, а взимку – помірно.

Неймовірно красива рослина потребує інтенсивного догляду: квітку необхідно зволожувати за допомогою розпилювача. Бегонія здатна поглинати пил і вбивати мікроби і грибки. Також вона допомагає впоратися з електромагнітним випромінюванням приладів.