Який float цінується

1. Числові типи даних

Будь-яка комп’ютерна програма оперує певними величини. Так, у програмі обчислення шляху, подоланого автомобілем за певний час, будуть використані такі величини, як швидкість руху, час, шлях.

Кожна величина характеризується розміром виділеної пам’яті для зберігання, назвою (ідентифікатором), типом і значенням.

Назва величини (ідентифікатор) в Python має починатися з алфавітного символу чи знака підкреслення і може містити алфавітно-цифрові символи і знак підкреслення. Назва не повинна збігатися з назвою ключових слів мови Python ( if, def, while тощо).

Тип величини визначає множину допустимих значень величини і операції, які можна виконувати над цими значеннями.

Python є мовою з динамічною типізацією. Він визначає тип даних змінної, виходячи з значення, яке їй присвоєно. При присвоєнні цілого числа Python автоматично визначає тип змінної як int . Щоб визначити змінну як об’єкт float , їй присвоюється дробове число, в якому роздільник цілої і дробової частини є точка.

В Python усі величини є об’єктами певного класу. Так, число 7 — це об’єкт, який належить класу (типу) int . Для оперування величинами створюються змінні.

Значення — характеристика величини, яка може багаторазово змінюватися в процесі опрацювання інформації. Щоб створити змінну в Python, необхідно дати їй назву й присвоїти значення. Загальний вигляд команди присвоєння: А = В, де А — назва змінної, В — константа, змінна або вираз.

Змінну часто порівнюють зі скринькою, в якій зберігається значення величини. Змінні в Python більше схожі на ярлики, що прикріплюються до об’єктів із простору імен інтерпретатора Python (рис.1).

Змінна a — це посилання на об’єкт, який містить значення 7.

Можна створити декілька змінних, що посилаються на один і той самий об’єкт:

Цілі числа належать до класу int . Цілі числа можуть бути як завгодно великими, вони обмежуються лише доступною пам’яттю. Дійсні числа, або числа з плаваючою точкою належать до типу float . Число float може мати тільки 18 значущих символів. Тому, якщо число занадто велике або занадто мале, то його можна визначити в експоненційному запису.

Число після літери е вказує ступінь числа 10, на яке треба помножити основне число 3.9:
x = 3.9e3
print(x) # 3900.0
x = 3.9e-3
print(x) # 0.0039

Під час розробки програми може виникнути необхідність перетворення значення одного типу даних на значення іншого типу: перетворити уведений рядок на числове значення, дробове число перетворити на ціле тощо. Для перетворення типів призначені такі функції:

int() — створює ціле число з рядка або дробового числа. Під час перетворення дробового числа воно не округлюється, а лише відкидається дробова частина;

Проаналізуй приклади застосування функцій перетворення типів для різних аргументів, наведені в таблиці:

Під час запису в тексті програми арифметичних виразів потрібно дотримуватися правил лінйного запису.

Змінній а присвоїти значення виразу : а = (2*х–5)/(3+х)

Для підвищення наочності даних, що виводяться програмою, можна задавати кількість десяткових знаків, які будуть записуватися після десяткової крапки, за допомогою методу format():

Проаналізуйте синтаксис форматованого виведення: у лапках, між фігурними дужками указана двокрапка, після якої записуються 2 цілих числа, розділені крапкою — загальна кількість знаків у числі і кількість десяткових знаків в дробовій частині числа. Далі слідує літера f, яка вказує на тип виводимого значення (float). Після лапок ставиться крапка і записується виклик методу format з указанням виводимого значення.

Проаналізуємо вигляд виводимого числа при різних значеннях параметра <кількість десяткових знаків>. Загальну кількість знаків , що відводиться на виведення числа, можна не вказувати, тоді слід у фігурних дужках поставити крапку одразу після двокрапки.

Виконаємо в середовищі PyCharm програму, що виводить частку від ділення двох чисел. У вікні Variables проаналізуємо значення змінних. Як бачимо, результат від ділення 20 на 7 дорівнює 2,857142857142857. При виведенні по формату на вкладці виведення отримуємо с = 2.857.

Зверніть увагу: в лапках перед фігурними дужками, в яких задано формат, додано рядок «с=».
a = int (input (‘a=’))
b = int (input (‘b=’))
c = a / b
print (‘c=’.format (c))

Інформатика : підруч. для 8 кл. закл. загал. серед. освіти / [О. О. Бондаренко, . В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов]. — Харків : Вид-во Ранок», 2021

Визначення Float у C, C++ і C#

Float — це скорочений термін для «плаваючої коми». За визначенням, це фундаментальний тип даних, вбудований у компілятор, який використовується для визначення числових значень із плаваючою комою. C, C++, C# та багато інших мов програмування розпізнають float як тип даних. Інші поширені типи даних включають int і double .

Тип float може представляти значення в діапазоні приблизно від 1,5 x 10 -45 до 3,4 x 10 38 з точністю — обмеженням цифр — до семи. Число з плаваючою точкою може містити до семи цифр , а не тільки після десяткової крапки — отже, наприклад, 321.1234567 не можна зберігати в float, оскільки воно містить 10 цифр . Якщо потрібна більша точність — більше цифр — використовується тип double.

Використовується для Float

Float використовується здебільшого в графічних бібліотеках через надзвичайно високі вимоги до обчислювальної потужності. Оскільки діапазон менший, ніж у типі double, float був кращим вибором при роботі з тисячами чи мільйонами чисел з плаваючою комою через його швидкість. Однак перевага float над double є незначною, оскільки швидкість обчислення різко зросла з новими процесорами. Число з плаваючою точкою також використовується в ситуаціях, коли допускаються помилки округлення, які виникають через точність числа з плаваючою точкою до семи цифр.

Валюти є ще одним поширеним використанням плаваючого курсу. Програмісти можуть визначати кількість знаків після коми за допомогою додаткових параметрів.

Float проти Double та Int

Float і double є схожими типами. Float — це 32-розрядний тип даних з плаваючою комою одинарної точності; double — це 64-розрядний тип даних з плаваючою комою подвійної точності. Найбільші відмінності полягають у точності та дальності.

Double : Double вміщує від 15 до 16 цифр, порівняно з float сім. Діапазон подвійних значень становить від 5,0 × 10 −345 до 1,7 × 10 308 .

Int : Int також має справу з даними, але служить іншим цілям. Числа без дробових частин або будь-якої потреби в десятковій крапці можуть використовуватися як int. Тип int містить лише цілі числа, але він займає менше місця, арифметика зазвичай виконується швидше, ніж з іншими типами, і він ефективніше використовує кеші та пропускну здатність передачі даних.

CSS float Property

The float property specifies whether an element should float to the left, right, or not at all.

Note: Absolutely positioned elements ignore the float property!

Note: Elements next to a floating element will flow around it. To avoid this, use the clear property or the clearfix hack (see example at the bottom of this page).

Default value:none
Inherited:no
Animatable:no. Read about animatable
Version:CSS1
JavaScript syntax:object.style.cssFloat=”left” Try it

Browser Support

The numbers in the table specify the first browser version that fully supports the property.