Чи можна кота стерилізувати у 2 роки

Поширені запитання про кастрацію та стерилізацію котів

Для відповідального власника, рішення щодо кастрації/стерилізації кота є одним з найважливіших, які необхідно прийняти. Це питання потрібно обговорити з ветеринаром якнайшвидше, тому що коти статево дозрівають ще у віці кошеняти.

Переваги кастрації/стерилізації

Окрім запобігання небажаної вагітності,Стерилізація також допоможе зменшити ризик утворення специфічних захворювань та нетовариської поведінки.

Кастрація/Стерилізація зменшує утворення статевих гормонів, значно зменшуючи такі види поведінки, коли самці мітять територію, а також надмірну прихильність або агресію у самок, що значно збільшує довжину життєвого циклу котів, зменшуючи ризик отримання інфекційних захворювань отриманих від агресивної поведінки під час пошуку партнерів;

Стерилізація кішки може зменшити ризик захворювання яєчників та матки, включаючи рак, піометру, полікістоз яєчників та матрітів, а також знижує ризик виникнення гормонів, що спричиняють такі хвороби як рак молочної залози та помилкова вагітність.

Кастрація котів усуває ризик захворювання яєчок, а також раку, та зменшує ризик виникнення хвороб, що пов’язані з кількістю тестостерону (наприклад, простатиту, перинальних аденом, променевих гриж і доброякісної гіперплазії простати).

Коли проводити стерилізацію/ кастрацію?

Ваш ветеринар порадить Вам найкращий час для кастрації/стерилізації, але, в загальному, це краще робити у віці 6 місяців, до досягнення статевої зрілості. Однак, залежно від країни, де Ви проживаєте, та порад ветеринара, операцію можна проводити у віці від 8 тижнів.

Операція

Кастрація котів – це операція, коли видаляються обоє яєчок. Стерилізація кішок включає в себе видалення обох яєчників або в поєднанні з видаленням матки.

Незважаючи на те, що кастрація/ Стерилізація вважається важливою операцією, вона вважається повсякденною тому ризик ускладнень є низьким. Вашого кота, як правило, можна забрати додому через декілька годин після операції. Шви можуть проглядатися, але, буває, що вони не помітні.

Який догляд потрібен кішці після проведення стерилізації?

Всі кішки деякий час після операції відчувають себе млявими, сонними і апатичними, проте дуже скоро вони приходять в свій нормальний життєрадісний стан. У той же час не слід забувати, що тривалість процесу відновлення варіюється в залежності від статі, так як операції зі стерилізації самок і самців значно відрізняються один від одного. Нижче наведено список того, що ви можете зробити для якнайшвидшого відновлення вашого вихованця після операції зі стерилізації.

  • Побічні ефекти після операції зі стерилізації котів вкрай малоймовірні.
  • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції разом або поруч зі своїм вихованцем.
  • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби для вашого вихованця, прийом яких буде потрібнен коту-самцеві тільки протягом першого дня після операції.
  • У разі нормального відновлення після операції ваш вихованець вже на наступний день зможе вийти на вулицю.
  • Операція по стерилізації котів-самок більш складна, внаслідок чого і часу на відновлення потрібно більше.
  • Про всяк випадок побудьте першу ніч після операції поруч зі своїм вихованцем.
  • Ветеринарний лікар повинен дати протизапальні і знеболюючі засоби, прийом яких буде потрібнен кішці-самці протягом приблизно трьох днів після операції.
  • Вашій кішці доведеться носити спеціальний захисний конусоподібний комір, який не дозволить їй розчесати або роздряпати шви, накладені після операції.
  • Через 3 і 10 днів після операції ветеринарний лікар проведе плановий огляд кішки. Не випускайте її на вулицю протягом перших 10 днів – до тих пір поки лікар не дозволить вашому вихованцеві вийти на вулицю і повернутися до своїх звичайних ігор на свіжому повітрі.
  • Якщо в процесі операції використовувалися шовні нитки, які не розсмоктуються, то ветеринарний лікар призначить дату, коли вашому вихованцеві зніматимуть шви. Як правило, це відбувається через 7-10 днів після операції.

Можна каструвати дорослого кота: у 2, 3, 4 роки, 5, 6, 7, 8 і 10 років, якщо він вже був з кішкою

У статті я розповім про те, чи можна каструвати кота на два роки або п’ятирічному віці. Перерахую причини кастрації, показання та особливості процедури.

  • Можна проводити цю процедуру коту в 2, 3, 4
  • року, 5, 6, 7, 8 чи 10 років
    • Навіщо каструвати дорослого кота
    • Показання для кастрації
    • Особливості

    Кастрація – це хірургічна процедура, при якій у тварини видаляють статеві залози. Не завжди власники каструють кошенят в ніжному віці з різних причин. Деякі набувають цілеспрямовано дорослого вихованця і тоді постає питання про видалення статевих залоз.

    Можна проводити цю процедуру коту в 2, 3, 4

    року, 5, 6, 7, 8 чи 10 років

    Навіщо каструвати дорослого кота

    Вихованця в зрілому віці можна каструвати.

    Ця процедура допоможе усунути неприємний запах, який виникає в період статевого дозрівання. Так само позбавить самого вихованця від неприємних відчуттів. Але, чим старше тварина, тим довше це займе часу, тому що статеві гормони виробляють не тільки яєчники, але і гіпофіз.

    Складніше буде вихованцеві, який вже побував на в’язці з кішкою. Звички надовго зберігаються.

    В основному, вік для проведення операції — до 7 років, а найкращий для дорослого вихованця – 5 років. Чим вище вік, тим більше протипоказань і небезпек для життя кота.

    Показання для кастрації

    • вихованець став агресивним;
    • мітить територію;
    • статевий потяг;
    • у кота є спадкові хвороби і він не придатний для в’язки;
    • захворювання з – за високого рівня тестостерону;
    • хвороби придатків і насінників.

    Однією з причин для кастрирования є агресивність тварини

    Особливості

    При кастрировании дорослого кота існують деякі ризики та особливості:

    • потрібно провести позапланову обробку від паразитів, бажано за два тижні;
    • провести вакцинацію, щоб виключити інфекційні захворювання;
    • дотримуватися перед операцією дієту: до операції кота не можна годувати 12 годин.

    Перед операцією потрібно здати деякі аналізи, щоб виявити патології, які можуть виявитися протипоказаннями до кастрації.

    Ветеринар зробить загальний огляд і складе анамнез. Для деяких котів призначають аналізи:

    • біохімічний аналіз крові;
    • ехокардіографія, електрокардіограма;
    • УЗД черевної порожнини;
    • аналіз сечі.

    Перед операцією лікарі проводять необхідні аналізи

    Лікарі не рекомендують каструвати дорослих котів, особливо старше 5 років, тому що чим старше, тим важче переноситься анестезія і можливий летальний результат.

    Багато залежить від здоров’я вихованця, при деяких хронічних захворюваннях, хворобах серця, алергії проводити кастрацію небезпечно для життя вихованця.

    Немає точної гарантії, що після кастрації тварина зміниться, особливо в поведінці. Чим доросліше тварина, тим сильніше його звички. Тому не виключено, що тварина так само буде проявляти агресію, відвойовувати територію і навіть мітити, тільки вже сечею. Може бути з часом інстинкти згаснуть, але швидко це не відбудеться.

    Важливо дотримуватися дієти після кастрації, тому що коти схильні до ожиріння.

    Звичайно ж, краще каструвати кота у віці до року. Але якщо з певних причин це неможливо, то слід звернутися до ветеринара при першій же можливості. Пам’ятайте, чим старше тварина, тим складніше для нього перенести дану операцію.