У чому сенс пісні Широка ріка

Твір «У чому сенс життя» – приклади міркувань

⚡ Твір «У чому сенс життя» учні пишуть на уроках суспільствознавства або української мови та літератури. Це не найлегша тема для міркування, тому більшість школярів вважають за краще спиратися у своїх есе на прикладах інших дітей. П’ять зразків письмової роботи допоможуть підготуватися до уроку. Тексти написані учнями різного віку і статі, містять в собі унікальні ідеї, історії, роздуми і приклади з життя.

Філософський погляд

Свій твір хочу почати з того, що сенс життя — це більше філософське поняття, ніж логічне. Будь-яка людина є унікальною особистістю. Кожному з нас характерні особливі якості, які лежать в основі світогляду і характеру. Наші погляди і життєві цінності формуються завдяки спадковості, вихованню і темпераменту.

Сенс буття закладений у свідомості. Він може змінюватися для конкретної особистості в залежності від актуального періоду. Наприклад, якщо в підліткові роки людина вважала за мету життя творчість або веселе проведення часу, то з дорослішанням пріоритети можуть змінитися, і сенсом стане робота або сім’я.

Буває і таке, що люди втрачають сенс існування. Його пошук – важке випробування, що змушує переосмислити своє життя, переглянути цінності і знайти нові орієнтири. Я вважаю, що це може бути тільки так, адже особистість без мети духовно мертва. Якщо вона втрачає сенс, її життя стає марною і безцільною. Навряд чи хтось буде задоволений і щасливий від такого життя.

Всіх нас об’єднує набір певних потреб: нам потрібні сон, їжа, любов, спілкування і так далі. Радість ми отримуємо від задоволення цих потреб. Мета існування – це і є нездоланне бажання задоволення якоїсь із потреб.

Але в чому ж полягає сенс? Найцікавіше в цьому питанні те, що на нього немає однозначної відповіді. Кожен сенс унікальний, як і особистість. Для когось це успіх, популярність і благополуччя, інші живуть заради дорогих людей, а хтось не уявляє свого існування без хобі або роботи.

Це дійсно корисна і цікава тема для роздумів. З її допомогою можна розібратися в собі, своєму напрямку, поставити цілі і робити кроки для їх реалізації.

Самовдосконалення і моральні цінності

Сьогодні нам задали есе на тему «сенс життя людини». Це цікаве, але непросте питання. Навряд чи на нього є правильна відповідь, тим більше один. Для когось метою є достаток або визнання, водночас інші люди знаходять її в професії, творчості, самовдосконаленні або домашньому затишку. Ніхто не може сказати, що інший помиляється в його виборі. На формування цієї мети впливає приклад батьків, виховання і весь подальший досвід конкретної особистості.

Я вважаю, що який би сенс буття не був, він обов’язково повинен бути у кожної людини. Його наявність означає, що особистість по-справжньому живе, а не безцільно існує. Якщо говорити про мене, то я бачу мету в самовдосконаленні. Мені подобається розвиватися і відкривати щось нове.

Більшість людей прагне до ідеалу і краси. Нас захоплює естетика тіла, взаємин і вчинків. Це хороший вибір сенсу-прагнення до життя в країні, де панує мир. Навколо задоволені і хороші люди, нормальні умови для життя, є робота, що приносить задоволення і гідний дохід.

У сучасному світі переважають інші цінності. Люди прагнуть до успіху і впливу. На жаль, мало хто піклується про інших і добро. Всі зайняті своїм життям і проблемами. Я думаю, що зараз занадто багато егоїстів і недостатньо людей, яких турбує доля жебраків або вуличних тварин. Люди байдужі і жорстокі, вони забувають, що біда одного разу може торкнутися і їх, тому потрібно залишатися Людиною в будь-якій ситуації.

Можливо, ця мета – допомога іншим – навіть важливіше самовдосконалення. Але, швидше за все, вони взаємопов’язані. Та й хто сказав, що сенс існування повинен бути одним? Я хочу розвиватися, щоб про мене пам’ятали як про добру людину. Світ стане кращим, якщо в ньому буде багато людей, які прагнуть до високих ідеалів добра, справедливості і дружелюбності.

Ще одна значуща мета – душевний спокій. Наш світ потребує боротьби з хаосом, удосконалення. Ми забуваємо про моральні цінності. І остання річ, про яку хочеться сказати, — подорожі. Я вважаю дуже важливим подорожувати, пізнавати світ, знайомитися з новими людьми, вивчати різні традиції.

Але я, звичайно ж, нікому не нав’язую свої цілі. Це питання, на яке може відповісти кожен тільки за себе.

Сенс життя в коханні

Кожен з нас одного разу стикається з роздумами про сенс існування. Приводом для цього не завжди є шкільний твір, адже ця тема дуже значуща і серйозна. Вона визначає все життя людини і його внесок у світ. Для всіх нас існують свої аспекти поняття сенсу.

Я думаю, що він зароджується, коли життя стає усвідомленим. Всі ми починаємо цікавитися різними сферами. Саме перше пізнання музики, спорту або науки може вплинути на формування сенсу існування і цілей.

У цьому непростому питанні багато хто погодиться, що мета повинна доставляти фізичне і моральне задоволення. Особливо важливий другий аспект, так як душевне умиротворення — запорука гармонійного життя у всіх інших її областях.

Чиїмось сенсом є фінансове благополуччя і кар’єра, і вони зосереджені на роботі, успіху і влади. Інші люди присвячують себе мистецтву або науці, тому кінематограф або навчання доставляє їм справжню насолоду.

“Любов як сенс життя» — цей твір можна назвати і так. Суть мети в тому, що у будь-якої людини буде унікальний заголовок. Повертаючись до любові, хочу сказати, що саме вона пробуджує всі почуття і думки. Завдяки їй ми дбаємо про інших, створюємо сім’ї, доглядаємо за рідними і т. д.

Але любов стосується не тільки почуттів до інших людей. Не менш значуща вона до себе. Любов виражається не тільки в турботі про тіло, але і в духовному розвитку. Люди, які себе люблять, читають книги, слухають хорошу музику, малюють або вишивають. Все це робить їх духовно освіченими. Ще одна форма любові до себе – якісна освіта і хороша робота, яка не тільки вигідна, але і корисна і приносить радість.

По-моєму, щастя і сенс — це коли є улюблене заняття і міцна дружна сім’я. Вплив мети на загальний світ і індивідуальний велике. Хтось визначає її несвідомо і спокійно живе. Комусь це завдання дається важче. Як прожити своє життя, ми все вирішуємо самі, головне, в літньому віці не прийти до роздумів про те, що попередні роки були витрачені даремно.

Просте людське щастя

Твір на тему «сенс життя» можна назвати складним, адже мета полягає в самих різних речах. У людей різні плани і порівнювати їх нерозумно. Сенс – це щось не зовсім зрозуміле і унікальне, тобто у кожного він свій.

Що до мене, то першою в голову приходить любов. А ще я вважаю сенсом просто жити і радіти життю, попри всі труднощі і перешкоди. Але я нікому не вправі нав’язувати свою точку зору, оскільки пам’ятаю, що всі ми різні.

І все ж цей сенс не так просто визначити. Буває, немає сумнівів в тому, що любов — це головне, але потім вона зникає або йде кохана людина. І ніби як мети існування більше немає, але люди ж продовжують жити і не завжди погано. Мені здається, що людина рідко до кінця усвідомлює, для чого він живе. Говорити про це набагато легше, ніж розуміти.

Напевно, знайти справжню відповідь на це питання можна, втративши когось, хто був важливим, або щось. Тільки тоді ми розуміємо, що це було значущим. Не варто забувати, що життя одне. Не потрібно робити поспішних висновків.

Також для мене мають значення близькі люди. Як і всі, я, мабуть, хочу, щоб мої дорогі люди були живі і знаходилися поруч. Для мене буде сильним ударом, якщо з ними щось трапиться. Чи витримаю я його взагалі? Цих людей теж можна назвати моїм сенсом існування. І мені це подобається. Я не хочу концентруватися на грошах, роботі і кар’єрному зростанні. Все, що мені потрібно, – просте людське щастя.

Складне питання

У мене буде міні-твір. Варто почати з того, що дане екзистенціальне питання вічне і, напевно, назавжди залишиться таким. З далеких часів люди сперечалися, для чого вони живуть. Варіантів було і залишається багато. Хтось скаже, що сенс в кінцевій меті-смерті. Інші ж, наприклад, наполягатимуть на продовженні роду.

Я скептично ставлюся до кожної такої думки з однієї причини – вважаю, що мета буття не може полягати в чомусь одному. У мене вона може змінюватися під впливом настрою або всіляких подій. Буває, після гарного дня, проведеного з друзями, думаєш, що вони і є сенсом.

В інший день я замислююся над цим більш глобально, і мета вже представляється іншою — хороша освіта, улюблена робота, успіх. А якщо ще подумати, хіба просто бути хорошою людиною і зберегти всі свої позитивні якості – це вже не сенс?

Стало бути, однієї відповіді у мене немає і не може бути. Це дуже індивідуальні речі. Всі мають рацію у своїх відповідях: і той, хто живе заради Бога, і той, чий Сенс в грошах.

Як і багато, я хочу прекрасну сім’ю, схожу на ту, в якій народився і росту. Але в житті є ще багато чудових речей. Я живу і хочу жити, щоб спостерігати схід і захід сонця, слухати улюблені пісні, бачити посмішки рідних.

Stefania: текст, історія створення, сенс пісні та її вплив на українську культуру

14 травня 2022 року на пісенному конкурсі “Євробачення-2022” перемогли представники України Kalush Orchestra з піснею Stefania. Читайте в матеріалі ТСН.ua про історію створення цієї композиції, її сенс та вплив на українську культуру.

Kalush Orchestra Stefania: історія створення пісні, яка виграла “Євробачення-2022”

Насамперед, потрібно поговорити про дитинство соліста та сопілкаря гурту Kalush Orchestra.

Соліст Олес Псюк провів своє дитинство в Хотіні (один з районів малоповерхової забудови міста Калуш, що на Івано-Франківщині). Відрізнявся особливою енергійністю, в початковій школі дуже добре вчився, отримував похвальні листи. Реп почав писати ще у 5-му класі. Навчався у Львові. Вже в той час відрізнявся сильним патріотизмом, підтримував події на Майдані. Після початку повномасштабної війни намагається всіляко допомагати українським військовим, які наразі перебувають на передовій.

Сопілкар та вокаліст Тимофій Музичук (Тіма) виріс у невеличкому селі поблизу кордону з Білоруссю. Ще з дитинства полюбляв слухати бандуру, яку викладала в місцевій музичній школі його мама Світлана. Саме ця музична основа, за словами Тимофія, і поклала початок його захопленням фолком ще до того, як це стало модним.

Соліст гурту Kalush Orchestra Олег Псюк зі своєю мамою Стефанією, на честь якої була написана пісня Stefania / Фото: Instagram

Пісня Stefania, яка перемогла на пісенному консурсі “Євробачення-2022”, була написана Олегом Псюком на честь 60-річчя його матері Стефанії Псюк. Це був своєрідний подарунок найріднішій людині, а вже пізніше було вирішено показати під час національного відбору на “Євробачення” саме цю композицію. Цікаво, що сама пісня для мами Стефанії стала приємним сюрпризом, адже вона не знала про те, що син вирішив присвятити їй нові рядки. Зрозуміла жінка все лише тоді, коли почула слова зі сцени.

Текст Stefania

Стефанія мамо, мамо Стефанія
Розквітає поле, а вона сивіє
Заспівай мені, мамо, колискову
Хочу ще почути твоє рідне слово

Вона мене колисала, дала мені ритм
І, напевне, силу волі не забрати в мене, бо дала вона
Напевне, знала, може, більше і від Соломона
Ломаними дорогами прийду я завжди до тебе
Вона не розбудить, не будить, мене в сильні бурі
Забере в бабулі дві дулі, ніби вони кулі
Дуже добре знала мене, не була обманута
Як була дуже втомлена, гойдала мене в такт

Стефанія мамо, мамо Стефанія
Розквітає поле, а вона сивіє
Заспівай мені, мамо, колискову
Хочу ще почути твоє рідне слово

Я не в пеленах, но ма, но ма, хватить
Як би я не виріс, на виріст за речі платить
Я не мала дитина, вона далі нерви тратить
Я гуляв, шляк би тебе трафив!
Ти все молода, о мамо, на піку
Якщо не ціню опіку на піку слави, мені в тупіку
Забивайте піку, цю піку, я би попік, спік, своєю любов’ю

Стефанія мамо, мамо Стефанія
Розквітає поле, а вона сивіє
Заспівай мені, мамо, колискову
Хочу ще почути твоє рідне слово

Стефанія мамо, мамо Стефанія
Розквітає поле, а вона сивіє
Заспівай мені, мамо, колискову
Хочу ще почути твоє рідне слово

В чому сенс пісні Kalush Orchestra “Stefania”

Пісня була написана задовго до початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Як писав лідер та соліст гурту Олег Псюк в своєму інстаграмі: “Стефанія — так звати мою маму. Цю пісню присвятив їй і цю пісню ми будемо представляти на Євробаченні. Це щирий і душевний трек, у якому є український етнокод. Європа дуже кайфує від цього стилю“.

Після 24 лютого 2022 року для багатьох українців пісня Kalush Orchestra Stefania набула нового сенсу. Наприклад, у ній є рядок “Ломаними дорогами прийду я завжди до тебе“, який ніби промовляє нам, що попри руйнування в містах та селах, люди спішать до батьківського дому, до своєї Батьківщини.

Мати Стефанію можна назвати і прообразом усіх українських жінок, які в умовах війни залишаються сильними та незламними, захищаючи рідну країну, її дітей та майбутнє.

Під час телемарафону сам Олег Псюк прокоментував таку надзвичайну популярність композиції саме після війни так: “Багато людей сумують за своїми матерями або сприймають Україну, як мати, тому ця пісня стала для багатьох близькою“.

Ще раніше Олег Псюк ділився в різних інтерв’ю, що він вперше присвятив пісню саме матері, адже не мав з нею надто тісних стосунків. Однак головний сенс та меседж композиції в тому, що мама – найрідніша людина на Землі, які потрібно цінувати завжди. А під час війни думки про матір мають особливу силу.

Як пісня Stefania від гурту Kalush Orchestra вплинула на українську культуру

Пісня Stefania гурту Kalush Orchestra допомогла показати світові, що українська культура жива, унікальна та ідентична / Фото: Associated Press

Гурт Kalush Orchestra у своїх кліпах та піснях завжди робить акцент саме на автентичності української культури та нації. Так сталося і з композицією Stefania. Під час виступу всі учасники гурту були одягнені в національний одяг, а також використали етнічні мотиви, образи істот з української міфології.

Музиканти гурту Kalush Orchestra вбачали в своєму виступі на пісенному конкурсі “Євробачення-2022” дві головні місії: закликати всіх людей допомагати Україні, розповівши світові про війну, та підвищити інтерес до української музики. Адже в цей момент культуру України намагаються знищити так само як міста та села, а музика Kalush Orchestra “Stefania” показує, що вона жива і буде жити в своїй унікальності та ідентичності.

Після виступу соліст Олег Псюк закликав світ допомогти Україні, спасти Маріуполь та “Азовсталь”. Українські військові, зокрема і окремий загін спеціального призначення Нацгвардії “Азов“, подякували виконавцям не лише за їхню підтримку, але й за перемогу.

Калуш Оркестра (Kalush Orchestra) – український гурт, який робить акцент на реп із фольклорними мотивами та українську автентику. Гурт було засновано у 2019 році. Kalush Orchestra з’явився з ініціативи фронтменів реп-гурту KALUSH. Проте, як зауважують самі музиканти, ні в якому разі не можна стверджувати, що це одне й те саме.

KALUSH та Kalush Orchestra – це два абсолютно різні гурти з різним репертуаром, з різною історією музичного становлення, з різним загальним складом учасників, і що найголовніше – з різним стилем музики.

Читайте також: