Які страви зберігаються довго у холодильнику

Як правильно зберігати продукти та готові страви в холодильнику

Постійно смакувати свіжо приготованими стравами може не кожний. Адже на щоденне стояння біля плити потрібно чимало часу. Тому більшість людей має вдома холодильник, у якому зберігає принесені з супермаркету продукти, заготовки та приготовані власноруч смаколики.

Пропонуємо перевірити, чи знаєте ви, як правильно це робити. Наші корисні поради допоможуть зберегти продукти в холодильнику впродовж тривалого часу.

У холодильнику не місце зайвому

Не всі продукти потрібно зберігати за низьких температур. Картопля, гарбуз у холоді швидко загнивають. Мед, варення, оливкову олію краще поставити до шафи. Не місце на полицях холодильника й хлібу, шоколаду, часнику з цибулею, бананам, екзотичним фруктам.

Продукти мають зберігатися у відповідних зонах

Виробники не даремно у своїй продукції передбачають наявність полиць із різними режимами зберігання. Тому, вибираючи сучасні холодильники у Дніпрі, зверніть увагу на зони, що є у приладах, які вас зацікавили:

  1. Найтеплішим місцем техніки є дверцята, на полицях яких можна зберігати напої, соуси, спеції.
  2. На верхній і середній полицях варто залишати вершкове масло, сири, випічку, кондитерські вироби.
  3. Нижня полиця має дещо нижчу температуру. Тут зберігаються свіжа риба, ковбасні вироби, молочна продукція, готові страви.

Під полицями знаходиться зона свіжості для фруктів та овочів. Додатково прилад може бути оснащено відсіком для зберігання продуктів, що потребують особливих умов зберігання.

Продукти потрібно правильно пакувати

Правильне пакування запобігає висиханню продуктів, появі плісняви тощо:

  1. Не можна зберігати страви в целофанових пакетах. Краще з цією метою використовувати харчову плівку або контейнери.
  2. Молоко відразу після купівлі потрібно перелити до скляної тари.
  3. Випічку, сири, ковбаси, копченості варто попередньо замотати в пергамент, який «дихає».
  4. Свіжа зелень добре зберігається в банці з кришкою та в стакані з водою на полиці.
  5. Фрукти та овочі бажано розкласти на антибактеріальні килимки або в дерев’яні посудини.
  6. Для готових котлет, риби, закусок, нарізок потрібно взяти фольгу. Вона добре герметизує, не пропускає аромати та не дає продуктам втрачати вологу.

«Сусіди» мають бути правильними

Охолоджені й заморожені, сухі та вологі продукти зберігаються окремо. Не варто класти поруч продукти, які віддають та вбирають аромати. Готові страви не можуть знаходитися поруч з рибою, м’ясом.

Гарячі страви — табу

Приготована страва повинна охолонути до кімнатної температури, перш ніж вона буде відправлена до камери побутового приладу. Якщо ви не дотримувалися цього правила і ваш прилад вийшов із ладу, не підлягає ремонту, вибрати нову модель можна на сайті магазину Алло у Дніпрі.

Потурбуйтеся про чистоту

Важливо не тільки протирати полички, стінки, але й робити ревізію продуктів, перевіряти термін їхньої придатності. Для справної роботи приладу не можна забувати про своєчасне його розморожування.

Любитель кулінарії, дружина та любляча мама, маю значний досвід у приготуванні різноманітних страв та напоїв, а також у веденні онлайн-порталів. Я постійно досліджую різні кухні світу, щоб знайти нові та цікаві рецепти. Відповідаю за написання цікавих та інформативних статей про кулінарію, здоров’я та сімейне життя.

Як довго можна зберігати їжу в холодильнику: інструкція для холостяка

Передовсім зауважимо, що готові страви обов’язково потрібно ставити до холодильника. Це дозволить їм не псуватися за лічені години. Але спочатку їжі потрібно охолонути, адже висока температура може вивести з ладу сам холодильник. Про це також варто пам’ятати.

Що ж стосується низькотемпературного зберігання, то його мета – захистити тебе від бактерій і мікроорганізмів: сальмонели, кишкової палички або C. botulinum. Вони можуть стати причиною харчового отруєння або інших негараздів, пов’язаних зі здоров’ям.

Правило 2 годин

FDA США (Управління продовольства та медикаментів) стверджує, що продукти, що вимагають охолодження, слід класти до холодильника щойно ти повернешся додому. Мовиться про, наприклад, курку, м’ясо, яйця, морепродукти тощо.

Саме правило 2 годин має на увазі, що ти ніколи не повинен залишати продукти такого типу при кімнатній температурі понад 2 години. Крім того, це стосується сирих продуктів, а також готових до вживання страв або залишків їжі.

Правило 2 годин дозволяє продуктам не псуватися / Фото Jason Briscoe

Як довго можна зберігати їжу в холодильнику

  • Приготовлене м’ясо або курка: від 3 до 4 днів у холодильнику та від 2 до 6 місяців у морозильній камері.
  • Курка або смажені нагетси: від 3 до 4 днів у холодильнику та від 1 до 3 місяців у морозильній камері.
  • Піца: від 3 до 4 днів у холодильнику та від 1 до 2 місяців у морозильній камері.
  • Салат: 3 – 4 дні у холодильнику, але заморожування не рекомендується.
  • Яловичина: від 3 до 5 днів у холодильнику та від 4 до 12 місяців у морозильній камері.
  • Супи: від 3 до 4 днів у холодильнику та від 2 до 3 місяців у морозильній камері.
  • Яйце: до 4 – 5 днів у холодильнику, більшість продуктів, приготовлених з його використанням, не рекомендується заморожувати.
  • Риба: від 1 до 3 днів у холодильнику та від 2 до 8 місяців у морозильній камері.
  • Морепродукти: від 1 до 10 днів у холодильнику, деякі з них можна заморожувати терміном до 18 місяців, а є інші, які теж не можна заморожувати.
  • Свіжа курка або індичка: 1 – 2 дні у холодильнику та до 9 місяців або 1 рік у морозильній камері.
  • Ковбаси: у холодильнику сирі від 1 до 5 днів, варені до 1 тижня; у морозильній камері, приготовані від 1 до 2 місяців та сирі до 6 місяців
  • Розфасовані хот-доги та бутерброди: у холодильнику від 1 до 2 тижнів та в морозильній камері від 1 до 2 місяців.
  • Бургери: у холодильнику від 1 до 2 днів та заморожені від 3 до 4 місяців.

Тепер ти знаєш, скільки часу можна зберігати їжу в холодильнику. Ми ж рекомендуємо також використовувати маркування, адже є високі шанси, що мамині голубці стоятимуть у холодильнику довше, ніж треба.