Як часто потрібно удобрювати огірки

Чим підгодовувати огірки. 4 кращі органічні підживлення

Для того щоб виростити великі та смачні огірки, потрібно врахувати кілька нюансів посадки та вирощування цього овоча.

Терміни посадки, ґрунт, температура навколишнього середовища, полив, підживлення та інший догляд добре впливають на підсумковий урожай. Що робити, щоб огірки не гірчили, ми писали тут. Сьогодні ми розповімо, які підгодівлі вибрати для швидкого зростання, рясного цвітіння та гарного плодоношення огірків.

Види та форми підживлення

Найчастіше городники користуються мінеральними чи органічними добривами. За способом внесення підживлення можуть бути кореневі та позакореневі. Кожен дачник сам вибирає вигляд і форму підживлення або їх чергування.

Кореневі підживлення підходять для теплого літа, коли коренева система огірків добре розвинена. Таке підживлення краще проводити після дощу або рясного поливу. Робити кореневе підживлення огірків краще ввечері або у похмурий нежаркий день.

Позакореневі підживлення використовують при прохолодному літі або в тривалу похмуру погоду. Обприскування листя огірків добре їх підгодує та насичує важливими мікроелементами. Позакореневе підживлення також краще проводити увечері або у хмарний день, невеликими дозами. Важливо, щоб живильний розчин рівномірно розпорошувався дрібними порціями. Чим довше він протримається на листі, тим більше корисних речовин встигне засвоїти овоч.

Як часто потрібно підгодовувати огірки

Досвідчені городники за сезон проводять 4 підгодівлі:

  1. Через 2 тижні після висадки розсади або у фазі 4−5 справжнього листя.
  2. Під час бутонізації.
  3. Під час цвітіння.
  4. Під час плодоношення.

Якщо плодоношення огірків різко знижується, то можна провести і п’яте, позапланове підживлення. Також додаткові підживлення потрібно проводити якщо жовтіє або блідне листя, плоди не набирають масу або хочеться простимулювати рослини до щедрішого плодоношення.

Найкращі підживлення для огірків

Мінеральні добрива легко вносити. Для цього достатньо використовувати їх відповідно до інструкції на упаковці. А ось органічне підживлення потрібно зробити самостійно в правильній пропорції і знати, як її розпорошити.

1 Деревна зола

Деревна зола вважається найефективнішим добривом (в березовій золі до 10−12% калію, 4−6% фосфору, 30−40% кальцію, магній та бір). Крім своїх поживних речовин, зола відлякує багатьох шкідників: попелицю, павутинного кліща, слимаків та равликів. Щоб приготувати розчин деревної золи для рідкого підживлення огірків, потрібно взяти 1−2 склянки золи ( 100−200 г) і розвести в 10 літрах води. Потім полити під корінь для 3−5 літрів зольного розчину на 1 кв. метр огіркової грядки або 0,5−2 літри на 1 рослину. Якщо ви хочете підвищити розчинність сполук кальцію, магнію, заліза та інших мікроелементів, то в деревну золу потрібно додати оцтову кислоту ( 50−100 мл 9% оцту на 10 літрів розчину). Деревну золу можна використовувати як у сухому вигляді, так і для позакореневого підживлення. Городники рекомендують не змішувати золу з суперфосфатом, тому підживлення потрібно розділяти за часом і чергувати.

2 Настій прілого сіна

При позакореневому підживленні добре підійде настій сіна. Щоб його приготувати, потрібно залити пріле сіно водою в рівній пропорції і дати настоятися 5−7 днів, після чого використовувати як завжди.

3 Трав’яний настій

Трав’яний настій для підживлення огірків готується так: потрібно наповнити будь-яку ємність зеленою травою ( бур’янами, кропивою, бадиллям, свіжоскошеною газонною травою) і залити водою. Дайте розчину настоятися 4−7 днів — до бродіння. Перед тим як використовувати його, розбавте розчин 1 до 5 з водою і внесіть 3−5 літра розчину на 1 кв. метр. грядки. Трав’яний настій можна використовувати від початку вегетації і до кінця плодоношення.

4 Настій коров’яка, що перебродив

Настій коров’яка для підживлення огірків потрібно робити так: на 10 літрів береться 2 кг свіжого коров’ячого гною. Настій потрібно залишити бродити на 1−2 тижні, після чого розбавити його 1 до 10: ( 1 літр настою, що вийшов, на 10 літрів води). Рідке кореневе підживлення настоєм коров’яку проводиться у розрахунку: 1 л добрива на 1 огірковий кущ. Удобрювати огірки в такий спосіб можна від початку вегетації і до кінця плодоношення.

Яким добривом потрібно двічі підгодувати огірки: врожайність підвищиться у рази

Популярна культура на городі – огірки – обов’язково потребують добрив. Ви можете додати корисні речовини прямо в лунки при посадці, а також внести підживлення в період цвітіння та формування зав’язей, щоб рослина росла міцною і принесла розкішний урожай.

Досвідчені городники удобрюють огірки розчином на основі бору двічі за сезон. Приготувати добриво дуже просто, пише “Вона”.

Бор — ключовий інгредієнт, якого потребують огірки в період цвітіння, а також на етапі утворення зав’язей. Ця речовина підвищує врожайність, сприяє зростанню солодших і більш хрустких плодів без порожнеч.

Як приготувати добрива для огірків на основі бору? Знадобиться 5-грамовий пакетик борної кислоти. Порошок слід розчинити у гарячій воді. Потім розведіть концентрат водою кімнатної температури. Об’єм складає близько 10 л. Засіб готовий.

Як удобрювати огірки борним розчином? Обприскуйте рослину двічі за сезон. Перша обробка потрібна на етапі цвітіння, друга – під час формування зав’язей.

Раніше “Телеграф” розповідав, як вносити рисове добриво, щоб огірки краще росли. Плюс у тому, що це не лише ефективний, а й недорогий засіб.