З чого зробити паркан варіанти

Будівництво паркану на дачі з шлакоблоків

Ще в давнину багатий власник землі намагався будь-якими способами позначити межі свого наділу.

Він будував високі міцні стіни, викопував глибокий рів навколо, висаджував колючий чагарник. Бідніші люди також намагалися захистити себе, але замість кам’яних стін у них був дерев’яний частокіл. У сучасному світі паркан придбав та інші якості. Декоративна складова стала займати важливе місце, а велика різноманітність будівельних матеріалів дозволяє вибрати той варіант, який вам подобається.

Сьогодні ми розглянемо будівництво паркану з шлакоблоку, освятимо плюси і мінуси даного матеріалу, а також наведемо варіанти зборів, з яких ви зможете вибрати для себе підходящий.

Інформація про шлакоблок

Якщо ви вирішили вибрати в якості будівельного матеріалу для забору шлакоблок, то варто дізнатися про нього більше інформації.

Його виготовляють наступним чином: в спеціальну форму заливається розчин бетону і методом вібропресування створюється блок. В якості наповнювача може використовуватися гравій, пісок, відсів щебеню, тирса, відходи цегли та інші. У підсумку склад суміші може відрізнятися і, відповідно, якість і характеристики шлакоблоку будуть різними.

Переваги шлакоблоку:

  • Ціна. Цей момент для більшості є дуже важливим. Вартість 1 шт. складає в середньому 30-40 руб. (Класичний шлакоблок, розмір 190x190x390), що набагато нижче ціни цегли та інших аналогічних матеріалів. Ціна кольорового блоку з фаскою буде більше – близько 55 руб. за 1 шт.
  • Працювати з ним дуже просто, вам не знадобиться якихось специфічних навичок.
  • Паркан з даного матеріалу буде стійкий до морозів, механічних пошкоджень, вогню.
  • Досить довговічний – таку огорожу прослужить вам більше 50 років-
  • Екологічно чистий матеріал, безпечний для здоров’я людини і навколишнього середовища.
  • 1 кв. м. кладки паркану з шлакоблоку в 1,5 рази легше цегельної.

З найбільш важливих мінусів можна виділити наступні:

Шлакоблок при бажанні можна зробити своїми руками, що дозволить заощадити кошти, а також самостійно додати матеріалу те чи інше властивість шляхом регулювання складу розчину.

Вам для цього знадобляться:

  • форма – одна велика (для виготовлення відразу декількох блоків) або кілька маленьких, які можна зробити самому з металу з товщиною стінок 3 мм (зварити короб без дна і приробити до нього ручки) –
  • кілька болванок (їх можна замінити аналогічними предметами, наприклад, скляними пляшками), за допомогою яких ви будите формувати порожнечі для зниження витрат на будівельний матеріал-
  • розчин, який змішують з піску, цементу, шлаку (3: 1: 5).

Замість шлаку можна використовувати керамзит, шлак від вугілля і т.д. Пляшки виймати треба до застигання суміші. Розчин можна заважати вручну або бетономішалкою, якщо вона у вас є. Наявність вібростола також бажано, так як він скорочує час, необхідний для формування блоку, а також дозволяє використовувати для його виготовлення більш гутою розчин.

Також у продажу ви можете знайти спеціальний верстат, який дуже простий в управлінні.

Як побудувати паркан з шлакоблоків своїми руками?

Щоб зробити красивий і довговічний паркан для дачі необхідно знати технологію кладки, а також докласти максимум зусиль і старання. Вам не знадобиться якихось особливих навичок.

Перше, що ви повинні зробити – це розрахувати потрібну кількість шлакоблоків. Для цього визначте висоту майбутнього паркану, а також виміряйте периметр ділянки, де буде встановлено огорожу (це довжина). Знаючи стандартний розмір шлакоблоку, який має довжину 390 мм, ширину і висоту 190 мм, можна розрахувати необхідну кількість.

Тепер слід вирішити – будете закуповувати готовий будівельний матеріал або зробите шлакоблоки своїми руками. В останньому випадку розмір блоку можна змінити, зробити його менше, що полегшить роботу з ним.

Після того, як будуть проведені всі розрахунки, можна приступати до будівництва. Виносимо осі паркану в натуру за допомогою мотузки, натягнутої на кілочки, вбиті через рівні відстані.

Потім треба зробити фундамент, який являє собою бетонну стрічку з вставленої в неї арматурою (попередньо пов’язаної). Для цього викопуємо траншею, на дно якої укладаємо пов’язану арматуру так, щоб вона була на 5 см вище дна траншеї, для чого можна використовувати бита цегла, на який і встановлюють арматуру.

Також треба встановити стовпи на відстані один від одного, рівному ширині прольоту (2-3 м). Підстава стовпа повинно знаходитися нижче глибини промерзання грунту. Після цього заливаємо в траншею бетон (марка М150).

Наступний етап – кладка паркану з шлакоблоку. Робимо обов’язково гідроізоляцію фундаменту руберойдом. Нам також знадобляться схил, рівень і мотузка (натягнута) для постійної перевірки рівності кладки. Шви при цьому повинні бути не менше 1 см, також необхідно наносити розчин на всі стики шлакоблоків. Кладка виробляється на піщано-цементний розчин.

Варіанти зборів з шлакоблоків

Виготовлені своїми руками шлакоблоки мають сірий вигляд, що для деяких людей здається нудним і непривабливим. Так само виглядає і стандартний магазинний варіант. Як же надати більше декоративності нашому огорожі?

Можна пофарбувати паркан олійною фарбою. Однак тут є й свої нюанси – витрата фарби буде не маленький, так як пориста структура шлакоблоку буде вбирати її і вам доведеться наносити кілька шарів.

Можна зробити облицювання, наприклад, під цеглу. Однак цей варіант також не дешевий. Найкраще ще до будівництва огорожі визначити, з яких блоків будете будувати – стандартних сірих або кольорових.

Також красиво виглядають комбіновані паркани. Наприклад, поєднання шлакоблоку і кованих елементів, дерева, полікарбонату, цегли, натурального та штучного каменю і т.д.

Як зробити паркан своїми руками — 105 фото найкращих і ідей та поради з вибору матеріалу

Будь дачну ділянку потребує огорожі. Паркан служить захистом не тільки від сторонніх очей, але і від сильних вітрів і рясних опадів.

Крім того, він виконує і декоративну функцію. Його зведення спеціалістами обійдеться в копієчку. Тому доцільніше зробити огороджувальну конструкцію самим.

Як зробити паркан на дачі своїми руками – читайте в цій статті.

Бюджетні варіанти з підручних засобів

Якщо вивчити представлені в Інтернеті майстер-класи на тему «робимо дешевий паркан своїми руками», то можна зробити наступний висновок — найбільш популярними матеріалами для саморобної огорожі є:

Цікаве: Декор стін: 105 фото особливостей оформлення і прикраси стін своїми руками. Майстер-клас + покрокова інструкція з описом

Дрова

Дерево може бути будь-якої породи, крім берези (її деревина недовговічна). Позитивні сторони:

  • естетичність;
  • екологічна безпека;
  • практичність;
  • довговічність;
  • приємний запах.
  • необхідність оброблення деревини антисептичними та біозахисними засобами;
  • необхідність влаштування фундаменту.

Як зробити паркан для дачі своїми руками

Для чого потрібен паркан взагалі? Які функції він виконує? Наскільки важливою для вас є якість забору? Чи реально встановити на дачі паркан своїми руками, так щоб дешево і красиво?

Одною з головних функцій забору є загороджувальна функція і охоронна! Згадайте, як, не встигнувши придбати свою дачну ділянку, вам відразу ж спало на думку про те, що не завадило б загородитися і, тим самим, закріпити свої права на щойно придбану ділянку. Другою відвідала вас думка з картинкою вашої ділянки, загородженою красивим парканчиком. На ділянці спокійно виростають всілякі фрукти-овочі, квіткові грядки — і все це без небезпеки може бути зібране «нічними гостями», які часто завдають свої «руйнівні» візити на слабо захищені території.

Ваше початкове бажання було дуже правильним! Вам обов’язково потрібно поставити міцний і надійний паркан навколо вашої ділянки.

Який паркан краще вибрати

На це питання нелегко відповісти! У кожного забору є свої переваги і недоліки. Спробуємо зараз докладніше описати найпопулярніші огорожі, для того щоб кожен з читачів міг визначитися для себе з вибором.

До речі, якщо ви, читачу, не належите до числа щасливих володарів товстих гаманців, то ця стаття допоможе вам зважитися і поставити самостійно паркан навколо вашої ділянки! Це заняття захоплюване, в процесі установки ви навчитеся безлічі нових навичок, дізнаєтеся деякі хитрощі і тонкощі! Самоосвіта — завжди добре! Зайвий привід підняти свою самооцінку і випробувати самоповагу! А поставлений своїми руками паркан, буде доказом вашої хазяйновитості.

В першу чергу огорожі бувають суцільні, капітальні та ґратчасті декоративні. Одні повністю закривають все, що відбувається у вашому дворі, інші ж дозволяють все розглянути, але не допускають всередину.

Які бувають паркани в наш час?

  • дерев’яні;
  • з бетонних плит суцільні і декоративні;
  • пластикові;
  • цегляні;
  • з сітки;
  • з профнастилу.

Давайте розглянемо докладніше кожний вид огорожі і способи його установки своїми руками.

Дерев’яний паркан на дачі своїми руками, фото

Дерев’яні паркани користуються великою популярністю, їх легко встановлювати і проводити ремонтні роботи. Давайте ознайомимося з перевагами і недоліками такого паркану.

Переваги паркану з дерева:

  • порівняно недорогий;
  • велика різноманітність форм і моделей;
  • легко встановлюється, впорається навіть дилетант.

Недоліки дерев’яного паркану:

  • вимагає постійного догляду за собою (фарбування);
  • недовговічний, термін служби рідко перевищує 10 років.

Для установки своїми руками дерев’яного паркану вам знадобляться такі матеріали та інструменти:

  • молоток, цвяхи;
  • рівень;
  • кілочки і мотузок;
  • стовпчики з дерева або металеві;
  • цементний розчин;
  • бруси дерев’яні довжиною 2-2,5 м;
  • штафетіни з дерева ;
  • лак, оліфа, фарба;
  • петлі навісні;
  • засувка або замок на хвіртці.

Для того щоб придбати необхідний для будівництва матеріал, ви можете звернутися в будь-який будівельний магазин, де ви зможете підібрати вподобану форму і габарити заготовок. Найбільш відповідний розмір майбутніх штафетін — 85 х 145 мм. Цей варіант менш витратний за часом, але більш витратний по фінансах. Якщо ж ви хочете трохи заощадити на паркані для дачної ділянки, то зверніться на лісоторговий склад, де вам запропонують дешевшу, але вимагає додаткової обробки продукцію — обрізану дошку. Правда, вам з нею доведеться трохи повозитися — обстругати, пройтися шлифмашинкою — зате з’явиться можливість істотно заощадити.

Для стовпчиків бажано використовувати металеві труби, швелера, але якщо такої можливості немає — зійде і деревина, оброблена спеціальними сумішами, щоб перешкодити швидкому гниттю.

Читайте також: Плетений паркан

Який би матеріал ви б не закупили, обов’язково слід його як слід прочистити і висушити! Від цього буде залежати термін служби вашого дерев’яного забору.

Всі матеріали готові, з чого ж слід починати?

  • Для початку позначте кордон, по якому буде проходити ваш паркан, за допомогою кілочок і мотузки. Натягніть рівно мотузку по всьому периметру майбутнього паркану.
  • Визначтеся, де буде знаходитися хвіртка, її розміри, позначте знаходження стовпчиків.
  • Розмітьте знаходження ваших стовпчиків на відстані 2 — 2,5 м один від іншого. Вирийте ями під стовпчики глибиною не менше 30 см.
  • Встановіть і вкопайте стовпчики, при цьому обов’язково виставивши стовпчики строго за рівнем — вони повинні стояти прямо і не завалюватися ні в один бік. При бажанні та можливостях можна забетонувати стовпчики, так вони простоять набагато довше.
  • На кожен стовпчик вгорі і внизу прикручуємо саморізами бруси з перетином не менше 50 х 50 мм.
  • Між стовпчиками зверху і знизу прокладаємо поперечки і пригвинчуємо їх з двох сторін за допомогою саморізів або цвяхів.
  • Прийшла черга до приготовленого остову прибити поперечки. Відстань між штафетінамі може бути не менш 1,5 2 см, однак якщо ви хочете зробити цей дерев’яний паркан суцільним — прибивайте одну дошку біля одної впритул.
  • Коли ваш парканчик вже повністю встановлено, слід приступити до його фарбування. Для цього ще раз обробіть всі дерев’яні елементи огорожі оліфою, а після її висихання лаком або фарбою.

Для більш насиченого кольору і щоб посилити захист від природних явищ, профарбовують паркан 2-3 рази. Це продовжить термін його служби.

Відео: Як зробити дерев’яний паркан своїми руками

Бетонні паркани для приватного будинку

Бетонний декоративний парканчик в останнє десятиліття набув величезної популярності. Причиною підвищення популярності став винахід розбірних конструкцій, зручних при транспортуванні і монтажі. Дизайнери ж удосконалили ці бетонні конструкції і наповнили ринки всілякими моделями таких заборів. Такі паркани ідеально підходять, як для промислових підприємств, так і для приватного сектора (будинків, дач).

Переваги бетонної огорожі

  • невибаглива;
  • довгий термін служби — понад 100 років;
  • легко і швидко збирається;
  • доступна ціна;
  • різноманіття моделей.
  • важко всі операції по збірці забору виконувати самостійно, при доставці і монтажі обов’язково буде потрібна допомога 2-3 чоловіків.

Види бетонних парканів:

  • секційні складальні — широко використовуються для огородження приватних будинків, відрізняються різноманіттям. Збираються з невеликих секцій, які вставляються в пази стовпчиків. Кожен може підібрати для себе висоту забору і певну модель. Присутні ажурні секції, ґратчасті і суцільні. Для збірки досить 2-3 людини;
  • самостійні — частіше застосовуються для огородження промислових об’єктів, являють собою величезну суцільну стіну, з великим орнаментом. Такий паркан повністю приховує від сторонніх очей все, що знаходиться по іншу його сторону. Особливість самостійного забору в тому, що кожна його секція має свою опору і зовсім не потребує стовпці. Мінусом є те, що при його установці і демонтажі без крана ніяк не обійтися.

Вирішивши встановити саме таке загородження на своїй ділянці, подбайте про провітрювання ділянки. Якщо ви зважитеся наглухо загородитися, то від такого вашого рішення може постраждати вся екосистема вашого саду-городу. Без регулярного провітрювання ґрунт окислюється, поростає мохами, починають гнити дерева. Ситуацію врятують декілька ґратчастих або ажурних секцій.

Монтаж бетонного паркану

  • Розмітка майбутнього загородження за допомогою мотузки і колів допоможе вам чітко позначити фронт робіт, прорахувати необхідну кількість секцій, позначити місця майбутніх стовпчиків. Довжина кожної секції 200 см, тому відстань від одного стовпа до іншого буде 205 см. Місце для стовпчиків позначайте кілками, а за допомогою мотузки перевірте, наскільки рівно буде стояти ваш паркан.
  • Вивантаження будматеріалу. Секції бетонної огорожі мають вагу близько 70 кг. Сам же стовп важить 90 кг. При розвантаженні вам буде дуже важливо це врахувати і вжити заходів щодо полегшення процесу укладання. Якщо ви розкладете секції і стовпчики вздовж усієї робочої ділянки (майбутнього паркану), то ви істотно скоротите і час монтажу, і фізичне навантаження.
  • Установка стовпчиків. Ця систем не вимагає заливки фундаменту. Спочатку встановлюють найперший стовп і найостанніший. Після цього вкопують всі наступні, строго в намічених місцях. Якщо рельєф місцевості нерівний, то висоту можливо буде відрегулювати за допомогою висоти стовпчиків.
  • Секції встановлюються в спеціальні пази, розташовані на кожному стовпчику. Самий нижній шар знизу можна обкласти руберойдом.
  • При бажанні, готовий секційний парканчик можна пофарбувати в будь-який колір, використовуючи для фарбування спеціальні склади для фасадів.

Цегляний паркан своїми руками, фото

Незважаючи на свою високу ціну, паркани з цегли все ще дуже популярні. Дуже великий асортимент цегли спонукає до будівництва все нових і нових конструкцій.

Читайте також: Садова лавка

Переваги цегляних парканів:

  • міцність;
  • надійність;
  • довговічність;
  • по-жаростійкість;
  • краса;
  • Фундаментальність.

Зараз прийнято підбирати цеглу для забору, під цеглу, з якої виконаний будинок — одне інше доповнює! Паркан може бути суцільним і з елементами ковки, решіток — все на ваш розсуд.

З чого почати установку?

  • Виконати креслення паркану (нехай примітивне), це допоможе вирахувати потрібну кількість будматеріалів. Помітити на плані точками місця стовпчиків. Розмаїття на ділянці місце знаходження забору. За допомогою шнура і колів розмітити місця стовпчиків. Не забуваємо також розмітити місце для майбутньої хвіртки і воріт! Ретельно виміряйте всі кути, кожен кут повинен бути точно на 90 градусів!
  • Фундамент — основа вашої огорожі. Наскільки правильно ви його покладете, настільки стійкішим і міцнішим буде ваш паркан. Спочатку слід викопати траншею під фундамент. Для стрічкового фундаменту ідеально підійде траншея глибиною не менше 40-50 см. Але, чим вище огорожа, тим глибше і ширше повинен бути покладений фундамент.

ВАЖЛИВО: фундамент заливайте відразу весь, інакше стики будуть тріскатися і конструкція не буде вже такою міцною.

Перед тим, як залити в траншею бетон, слід підготувати місце під фундамент — укласти так звану «постіль». Для неї на дно траншеї потрібно спочатку засипати пісок, потім гравій, все ретельно полити з шланга водою і гарненько утрамбувати. Після цього зробіть опалубку, закладіть арматуру. Опалубку заливаємо бетоном, стежимо за рівнем. Даємо фундаменту добре просохнути і придбати необхідну міцність. Через тиждень опалубку дозволяється знімати.

  • Кладка паркану з цегли. По верху фундаменту обов’язково простелити шар руберойду, закріплюється він за допомогою рідкого скла і розчину цементу. Через кожних 2 — 2,5 м викладаємо стовпи 25х25 см. Між стовпами укладається цоколь 50 см у висоту і 25 см завтовшки, вище — звичайна кладка в одну або пів-цеглину. Для забору достатньої буде кладка в одну цеглину. Але якщо ви кладете високий паркан, то найкраще укласти його в два ряди. На ваш розсуд викладайте ажурною, однорядною або комбінованою кладкою. При кладці обов’язково стежити за рівнем! Після закінчення кладки займіться розшивкою швів, дотримуючись її ширину в 5-6 мм.

Відео: Як збудувати цегляний паркан

Паркани з сітки рабиці — дешево і красиво!

Найдешевший варіант забору! З установкою впорається навіть початківець! Всі роботи по установці можна зробити за один день.

  • забезпечує провітрювання ділянки;
  • довговічність — термін служби до 30 років;
  • економічність — економія часу, економія на робочій силі.

Технологія установки забору з сіткою рабицею

  1. Розмітьте вашу ділянку, за допомогою кілків і шнура позначте майбутнє місце знаходження стовпчиків і сітки;
  2. Викопайте ями під стовпчики. Стовпчики можуть бути як металевими, так і бетонними, в самих спрощених варіантах зійдуть і дерев’яні.
  3. В залежності від ґрунту, подбайте про зміцнення стовпчиків. Якщо ґрунт щільний, надійний, досить буде просто вкопати в нього стовпчик на глибину 60-70 см. Але якщо існують які-небудь особливості — обов’язково підготуйте ями. Засипте на дно спочатку пісок, а потім гравій, вставте під прямим кутом стовпчик (за допомогою рівня) і залийте його розчином цементу.
  4. Натягуйте сітку і кріпіть її до стовпчиків. До дерев’яних стовпчиків, рабиця може кріпитися за допомогою цвяхів, дроту. А ось до металевих і бетонних прикріпити рабицю потрібно спеціальним кріпленням. Однак найбільш популярний вид кріплення до будь-яких стовпів — все ж дріт.
  5. За допомогою арматурного дроту, простягнутого між осередками сітки, потрібно як слід натягнути сітку, щоб запобігти його провисання. Натягувати арматурний дріт рекомендується як зверху, так і знизу сітки.
  6. Щоб захистити рабицю від корозії металу, слід добре фарбувати осередки сітки олійною фарбою на оліфі.

Як зробити паркан з профнастилу своїми руками

Паркани з профнастилу також користуються великою популярністю. Великий асортимент металевих профілів і величезна колірна гамма сприяє цьому. При наявності будматеріалу і необхідних інструментів робота не займе багато часу і сил.

Що ж вам знадобитися для установки такого паркану?

  • листи профнастилу;
  • металеві стовпи;
  • поперечні лаги (2-3 шт. на кожну секцію);
  • шуруповерт;
  • саморізи;
  • рівень;
  • зварювальний апарат;
  • пісок;
  • гравій;
  • цементний розчин.

Фронт робіт:

  • Завжди і всюди, при установці будь-якого забору, потрібно розмітити розташування самого паркану і стовпчиків, а також наявність хвіртки і воріт.
  • Під стовпчиками пробурити або викопати отвори завглибшки 1-1,2 м.
  • За допомогою піску, щебеню та води підготуйте подушку під кожен стовпчик. Висота такої подушки повинна бути близько 25 см.
  • Підготовлені металеві стовпчики перетином 50х50мм встановіть в пробурені отвори прямо на гравійну подушку. Вирівняйте за допомогою рівня стовпчики і залийте їх підставу цементним розчином.
  • До стовпчиків приваріть на однаковій відстані 2-3 металеві лаги.
  • За допомогою саморізів прикріпіть листи з профнастилу до одержаного каркасу. Але найкращим варіантом кріплення профнастилу будуть спеціальні клепки для металу. Використовуючи саме їх ви захистите свій новенький паркан від зазіхань зловмисників.

Відео: Монтаж паркану з профнастилу

Після прочитання цієї статті, ми сподіваємось, що у вас дозрів план облаштування вашої ділянки і ви нарешті змогли прийняти правильне рішення, щодо матеріалу для побудови свого майбутнього паркану! Також рекомендуємо переглянути інші рубрики на нашому сайті, де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації, яка послужить Вам у догляді за вашою дачною ділянкою.

Читайте також: